Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Неділя, 18.02.2018, 18:53

Неділя, 18.02.2018, 18:53

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Травень » 30 » ДАІ розповілa про процедуру видачі в Україні нових посвідчень водія типу ЄС
09:48
ДАІ розповілa про процедуру видачі в Україні нових посвідчень водія типу ЄС


Фото sai.gov.ua
У ДАІ впритул підійшли до того, щоб українські автолюбителі поміняли свої посвідчення водія права на нові.

У департаменті ДАІ розробили процедуру видачі водійських посвідчень нового зразка типу ЄС. Якщо раніше ці документи виготовлялися безпосередньо в міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділах, то тепер дані про власників будуть передаватися на київське підприємство, підпорядковане консорціуму ЄДАПС, а звідти розсилатися по регіонах.

У ДАІ припускають, що такий порядок прискорить процедуру видачі документів, яка буде займати не більше п'яти днів. Разом з тим водії стверджують, що цей процес вже зараз триває набагато довше.


Вчора начальник Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС Сергій Будник повідомив, що в ДАІ розробили процедуру видачі водійських посвідчень нового зразка. Нагадаємо, в лютому в Державтоінспекції заявили про необхідність обміну до 1 січня 2014 роки водійського посвідчень, виданих в СРСР, на новий документ, що являє собою пластикову картку з чіпом, на якому міститься інформація про власника, або без чіпа. Це пов'язано зі вступом 6 грудня 2012 чинності закону "Про єдиний державний демографічний реєстр". Таким чином, посвідчення, видані до початку 1990-х років, будуть недійсні. Разом з тим права, отримані в незалежній Україні, до вступу закону в силу, залишаються дійсними.

Нові водійські посвідчення на керування транспортними засобами категорій А (мотоцикл), А1 (мопед), В (легковий автомобіль), В1 (моторолер) діють протягом 20 років після їх видачі, а права на керування транспортними засобами інших категорій - протягом 10 років . "Термін дії прав пов'язаний з необхідністю контролю стану здоров'я водіїв та їхніх навичок керування транспортним засобом", - пояснив Сергій Будник. Крім того, наявність чіпа, за словами пана Будника, дозволить уникнути необхідності передачі посвідчення в руки інспектору ДАІ, оскільки планується оснастити всі підрозділи Державтоінспекції спеціальними зчитувальними пристроями.

Дані про видані правах будуть внесені в Національну автоматизовану інформаційну систему, де вже міститься інформація про 25 млн водійських посвідчень, виданих з 1971 року. В даний час вже замінено близько 130 тис. старих посвідчень, а близько 1 млн ще підлягають заміні. Вартість посвідчення з чіпом становить 247,8 грн, без чіпа - 198 грн. Водій може вибирати, права якого саме типу він бажає отримати. Як зазначив Сергій Будник, в ДАІ також планують видавати технічні паспорти з чіпом, який буде містити інформацію про транспортний засіб.

Разом з тим, за словами Сергія Будника, змінено порядок оформлення водійських посвідчень. Раніше для мешканців Києва та області їх виготовляв Державний центр персоналізації документів. В інших регіонах документи виготовлялися в міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділах (МРЕВ) за допомогою мережі програмно-апаратних комплексів консорціуму ЄДАПС. "Зараз необхідно звернутися в МРЕВ із заявою про обмін або отриманні посвідчення, після чого буде оформлено відповідний електронний заяву. Його направлять до Головний обчислювальний центр єдиного державного демографічного реєстру, де документом присвоять індивідуальний номер з держреєстру, після чого цей номер буде занесений в подану заяву і спрямований на підприємство "Центр виготовлення паспортних документів" (також знаходиться в системі ЄДАПС. - "Комерсант"). Підприємство виготовить документи і надішле їх у МРЕВ (в Україні налічується 269 МРЕВ. - "Комерсант") ", - пояснив пан Будник. За його словами, завдяки такій системі процедура видачі документів займе не більше п'яти днів.

У той же час багато водіїв, які звертаються в МРЕВ, поскаржилися "Комерсант", що процес обміну посвідчень проходить дуже повільно. "Я здав старі права, мені сказали прийти через десять днів за новими, - розповів" Комерсант "водій в одній зі столичних МРЕВ. - Я прийшов, але нічого не отримав. Кажуть, що бланків немає". Деякі громадяни повідомили "видання", що не можуть отримати посвідчення вже протягом двох місяців. Проблему визнають і в ДАІ. "Є проблеми з кваліфікацією працівників", - вважає Сергій Будник.

У ЄДАПС запевнили "Комерсант", що робота "йде в плановому режимі": "Ми відвантажуємо документи ДАІ, згідно з планом. Минулого тижня ми виготовили 152 тис. свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та близько 105 тис. посвідчень".

На думку експертів, централізація виготовлення документів на одному підприємстві може призвести до затримок. "На ЄДАПС лягає величезний обсяг роботи. А в Україні близько 10 млн водіїв", - розповів "Комерсант" головний редактор газети "Дорожній контроль" Олексій Кирієнко.

В'ячеслав Хрипун

Переглядів: 798 | Додав: Правознавець | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018