Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 22.03.2018, 22:26

Четвер, 22.03.2018, 22:26

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Листопад » 30 » Янукович підписав закон про біометричні паспорти
09:05
Янукович підписав закон про біометричні паспорти
 

Вчора 29 листопада 2012 року Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5492-VI "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу та її спеціальний статус". Закон про введення в Україні біометричних паспортів в новій редакції з пропозиціями президента Верховна Рада України прийняла 20 листопада. Введення такого документа в Україні є виразним втіленням європейських та світових стандартів у сфері документації.


Цим законом передбачається видача цілої серії різних документів, які будуть використовуватися по всій території України. Для оформлення цих документів передбачається використовувати кошти Єдиного державного демографічного реєстру. Новий документ посвідчуватиме особу та її спеціальний статус. Абсолютно новими з інноваційними технологіями світового стандарту будуть посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства, дозвіл на постійне або тимчасове проживання іммігрантів в Україні (картка мігранта), посвідчення біженця.
 
Hовa редакція закону передбачає норму, згідно з якою, особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення особистої інформації в безконтактний електронний носій, гарантується право на відмову від отримання такого документа або від внесення інформації в безконтактний електронний носій. Таке право реалізується шляхом подачі заяви до відповідного центрального органу виконавчої влади про відмову від отримання документа, або від внесення інформації на такий документ з електронним носієм (чіпом).

Електронний закордонний паспорт - це одна з вимог ЄС щодо можливості введення в Україні безвізового режиму з країнами ЄС, оскільки такий міститиме електронний носій біометричної інформації для виїзду за кордон, що зрештою відповідає світовим стардартам Міжнародної Організації Цивільної Авіації (ІCАО).

Внутрішній паспорт громадянина України виготовлятиметься у формі та за розмірами банківської платіжної картки, що містить безконтактний електронний носій інформації (чіп). Термін видачі - не пізніше 30 календарних днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання. Цей паспорт міститиме таку інформацію: назву держави, назву документа, прізвище та ім'я особи (власника), стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дату видачі та дату закінчення, термін дії, уповноважений орган, що видав документ, місце народження, фотографія і електронний підпис особи (власника). Окрім цього у новий внутрішній паспорт за письмовою заявою можуть бути внесені також дані батьків або опікунів особи.
 
Все про нові біометричні паспорти України та інше

Нові біометричні закордонні паспорти та катрки ідентичності (екс внутрішній паспорт) громадяни України зможуть отримувати вже з 1 січня 2013 року. Офіційна ціна ID-карти становитиме 65 гривень, а закордонний паспорт 350 гривень. Термін дії обох документів - 10 років.

Навіщо створили ЄДДР? Створення Єдиного державного демографічного реєстру забезпечить виникнення сприятливих умов для сталого демографічного та соціально-економічного розвитку України. Завдяки цьому буде підвищено рівень національної безпеки шляхом запобігання виникненню неконтрольованих міграційних процесів та ліквідації їх наслідків в Україні. Крім того, з ухваленням даного законопроекту очікується узгодження національного законодавства з міжнародними стандартами щодо захисту фізичних осіб при обробці персональних даних.

Закон, який був прийнятий у другому читанні і підписаний президентом, значно наблизить Україну до європейських норм, і, відповідно, він є одним з елементів дорожньої карти, яку Україна підписала з ЄС, що властиво сприяє впровадженню безвізового режиму України з країнами ЄС. Зрештою це одна з головних вимог ЄС, так як система біометричних паспортів діє по всій Європі.

Впровадження нових високотехнологічних документів доводить ЄС те, що Україна виконала на 99% всі його вимоги по біометрії і, відповідно , очікує обіцяного безвізового режиму.

Нажаль навколо питання запровадження або невпровадження біометричних паспортів в Україні зараз існує багато спекуляцій, очевидно, що противники новації забувають, що це є головною вимогою переходу нашої держави до другого етапу безвізового діалогу з Європейським Союзом. А точніше - ЄС вимагав від України прийняття закону, який легалізує паспорти з оцифрованої фотографією і дактилоскопією, якими і є біометричні паспорти. Незнання речей породжує хаос. Біометрика запроваджена в цілому світі, тож нічого кримінального чи дискримінуючого в ній немає.

По суті, відсутність біометричних паспортів в Україні сьогодні є єдиною перешкодою до переходу на наступний етап діалогу UA-UE, адже всі інші нормативно-правові акти, які від Україні вимагав ЄС, зокрема законодавство про біженців, іммігрантів, які масово прибувають в Україну з країн Африки та Азії (таких в Україні вже є 7 мільйонів) все ще не врегульовані. Таким чином, дійсно, питання має бути врегульоване.

Біометричні паспорти прийняті в багатьох цивілізованих країнах, це певний стандарт оформлення документів, який працює у всьому світі. Те що в Україні його немає - це безперечно її певна технологічна відсталість.

Сьогодні, коли в Україні ведуться безпідставні розмови про ризики, які можуть принести ці паспорти, то тут зокрема слід сказати наступне: незнання речей породжує хаос. Ці документи ніяк не порушують релігійну чи іншу свободу громадянина. Навпаки - біометрика є гарантом захисту персональних даних. Варто згадати те, що далеко не тільки країни ЄС живуть за цими документами, але й багато країн СНД, зокрема Грузія та Вірменія, де також задавалися подібного роду питання, але належне пояснення речей знищило в суспільстві безпідставні страхи і упередження. Україна повинна жити за європейськими та світовими стандартами і бути цивілізованою державою.
 
Власник відеоматеріалу телеканал TCH
 
 
Переглядів: 529 | Додав: Правознавець | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018