Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Середа, 21.02.2018, 23:48

Середа, 21.02.2018, 23:48

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Липень » 10 » Корупція на українській митниці: а чи не починається вона саме з кожного нас?
10:46
Корупція на українській митниці: а чи не починається вона саме з кожного нас?
 
Працівники української держмитної служби
5 євро за проїзд кордону: "Уважаемые пассажиры, минутку внимания! Мы подъезжаем к границе Украины. Дайте вместе подумаем, как нам лучше её пройти. Пускай кто-нибудь помоложе пройдется по автобусу и соберёт по пять евро, чтобы мы быстренько решили все вопросы. Я думаю, что никто не хочет выходить из автобуса и заполнять декларацию, не так ли?” Такі слова чув чи не кожен, кому доводилось їздити українськими рейсовими автобусами сполученням Італія, Іспанія, Греція чи Німеччина-Україна. Найцікавішим проте є не сам факт збору по п’ять євро, а реакція пасажирів на заклик "підмастити” переїзд кордону.   
 
Доброволець збирати гроші на хабар знаходиться практично миттєво і швидко збирає купюри, які більшість пасажирів тримає вже напоготові. A чи можна не здавати? Звичайно ж можна і не слід цього робити! Той, хто закликає до таких неправомірних дій з певністю перевозить через кордон та минтицю "лівий" товар, тож і переживає виключно за власну шкіру, а тому й агітує інших "скинутись" щоб не "паритись".
 
Що починається у такому випадку, добре описує німецьке слово Gruppenzwang. Людина, котра не бажає брати участі у процесі дачі хабара, а натомість починає відеозйомку соціальної вистави, що розгортається в салоні, відразу стає ворогом більшості пасажирів автобуса. Починаються крики: "Будь як всі”, "тобі що шкода п’ять євро”, "всі завжди платять”, "ти нічого сам не зміниш” – і це лише частина аргументів, котрі використовуються. Немає більше ні поділу за мовами, ні за походженням: вигуки лунають як українською, так і російською, як з вуст єврейської пенсіонерки з європейським паспортом, так і від перегонщика машин, що їде в ЄС за черговим "Фольксваґеном” чи "Мазераті". Автобус – це така собі мікромодель українського суспільства, з усіма його проблемами та стосунками.
 
Доля зібраних грошей оповита туманом невідомості, та й насправді не так важливо, чи вони залишаються у водіїв, а чи передаються нечистим на руку митникам. Зрештою, корупція на українській митниці не є настільки невідомим явищем, щоб другий варіант здавався неймовірним. Проблема не в цьому. У правовій державі з вимаганням хабара з боку чиновника ще можна боротися (в Україні, на жаль, більше в теорії, ніж на практиці). У жодній з моїх поїздок за останні роки перевірка багажу пасажирів таких автобусів з боку ДМС України не проводилась взагалі, що теж може опосередковано свідчити про ефективність процедури. "Чого ти паришся, провезеш легко будь-що. Ти заплатив? - заплатив от і сиди спокійно, а митники хай "чешуть", бо ми їх дали вже пайок" - чути перед наближенням саме до українського кордону. "З поляками, словаками, угорцями чи іншими за хабар можна "загриміти", бо за таке там передбачено негайний арешт, "а тут можна. Вони лиш на це і чекають"... На скільки принизливо це мало би бути для українських працівників ДМС!
 
Що дивує і турбує водночас – це готовність пасажирів до заклику "скинутись” на відносно комфортний перехід кордону і сприйняття ситуації як цілком нормальної. Дуже прикро бачити, що більшість людей сприймають корупцію на кордоні як належне, як органічну частину подорожі в Україну.
 
Це не є вимушена корупція, коли держава абсурдністю та неефективністю своїх процедур ставить людину в ситуацію, коли без хабара не обійдешся. Приказку "не підмажеш – не поїдеш” відома з ХІХ століття, якщо не раніше. У ситуації з автобусом вигода від дачі хабара – маргінальна, а його недача і, відповідно, митний контроль багажу, в більшості випадків не призводить до особливих проблем. В автобусі ж продовжується спостерігатись традиційний тип поведінки за принципом "треба дати”. У своєму житті в ЄС переважна більшість українських громадян є законослухняними громадянами, яким і в голову ніколи не прийде дати хабар європейському ж чиновнику, бо за це заарештують, а в Україні таке не "грозить" тому у цій ситуації європейський досвід на Україну, на жаль, не переносится.
 
Незважаючи на це, ситуація не є зовсім безнадійною. В автобусі зустрічається щораз більше громадян, які не здають по 5 євро і голосно протестують проти збору грошей. Досі вони завжди були в абсолютній меншості, але хочеться вірити, що прийде час, і перетин українського кордону не буде супроводжуватися "скидуванням” по 5 євро, а буде звичайною необтяжливою бюрократичною процедурою. Побудова і покращення адекватного суспільства як і якості життя залежить виключно від дій кожного з нас, тож слід протидіяти закликам збору і мельдувати правоохоронцям таких агітаторів. Бо якби хоча б один раз митники заарештували на очах інших того, хто їм цей хабар дає, то з певністю такі випадки більше б не повторювались. Але до цього як працівникам дермитслужби так і громадянам ще треба інтелектуально дорости.
 
 
Переглядів: 580 | Додав: Правознавець | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018