Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Середа, 21.02.2018, 23:55

Середа, 21.02.2018, 23:55

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Червень » 1 » Після імміграційної поліції в Україні з'явиться і фінансова?
19:47
Після імміграційної поліції в Україні з'явиться і фінансова?
 
Італійська фінансова поліція в нових уніформах від 2011 року. Фото: sienafree.it
За останні 2 роки правління українська влада замість євроінтеграції годує своїх громадян лиш євроімітацією. Проте останню ідею Тігіпка можна дещо наблизити до євроінтеграційної. Мова, однак, йде про не про справжню реформу, оскільки чинній владі професійний орган зовсім не потрібен, а лиш про звичне всім нам перейменування сучасної податкової міліції в фінансову поліцію і про її нові повноваження. Саме так в Україні вже планується перейменувати в 2013 році сучасну податкову міліцію у фінансову поліцію виключно за прикладом (а не за суттю-ред.) так як це є у деяких європейських країнах, де на відміну від України ця структура підпорядкована міністерству фінансів. 
 
Одним словом уряд розробив законопроект, яким передбачається скорочення повноважень СБУ, МВС і Генпрокуратури з розслідування злочинів в економічній сфері. Функції податкової міліції, фінансової розвідки та оперативно-розшукової діяльності планується об'єднати в новому відомстві, компетенцією якого і стане виявлення і розслідування податково-митних порушень, фактів відмивання грошей, злочинів у банківській і бюджетній сферах.
 
У розпорядженні "Комерсанта" появився законопроект "Про фінансову поліцію в Україні", розроблений віце-прем'єр-міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком спільно з громадською організацією "Реформаторський клуб". "Я отримав добро на підготовку такого законопроекту, я його підготував і наступного тижня ми постараємося почати його обговорення", - пообіцяв Тігіпко. За інформацією "Комерсанта", з концепцією реформування кримінальної юстиції вже ознайомився і перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський та представники адміністрації президента.
 
Як зазначає співрозмовник "Комерсанта" в уряді, документ повинен бути внесений в Раду і прийнятий хоча б у першому читанні до парламентських канікул, тому що передбачає, крім створення "нової" структури, ще ряд поправок в кримінальне та адміністративне законодавство, а також до законів, що регулюють діяльність прокуратури та слідчих органів. Таким чином, зміни повинні набути чинності паралельно з новим Кримінальним процесуальним кодексом (КПК).
 
Створити фінансову поліцію запропоновано у структурі Мінфіну, в підпорядкуванні якого сьогодні знаходиться аж п'ять відомств, які мають право проводити контрольно-інспекційну діяльність і дізнання в сфері економічних злочинів: Державна податкова, митна, пробірна служби, Держслужба фінансового моніторингу та Держфінінспекція. Однак у більшості випадків, крім податкових порушень, розслідуванням виявлених фактів займаються МВС і СБУ, відзначають автори законопроекту.
 
Новий орган зможе розпочати роботу не раніше липня-грудня 2013 року, тому що у випадку прийняття законопроекту необхідно сформувати команду і ліквідувати відповідні підрозділи в інших органах виконавчої влади. Планується, що відомство буде створено на інформаційній та кадровій базі податкової міліції. (Тобто переллють з пустого в порожнє - ред.).
 
Слід змінити й уніформи і зробити їх європейськими. Фото: cn24.tv

Фінансова поліція об'єднає в собі функції податкової міліції, фінансової розвідки та оперативно-розшукової діяльності в сфері протидії економічним злочинам. Такі органи діють в структурі мінфіну в таких державах як Італія, Іспанія, Швеція, Австрія та Угорщина.

Це не перша спроба створити в Україні окремий орган з розслідування фінансових злочинів. Ще в 2008 році президент Віктор Ющенко пропонував таку реформу, парламент ініціював передачу функцій податкової міліції МВС, а пізніше і зовсім її ліквідацію.

В рамках даного законопроекту Державна податкова служба (ДПС) позбудеться повноважень оперативно-розшукової діяльності та досудового слідства, не зможе займатися пошуком платників, які ухиляються від оподаткування, а також виявленням та розслідуванням фактів відмивання та легалізації грошей, отриманих злочинним шляхом. "Кожна новація має право на життя", - відреагував учора на запропоновані зміни начальник Головного управління податкової міліції ДПС Василь Коваль.

 
Держмитниці доведеться передати свої функції з виявлення, припинення та розкриття контрабанди та порушень митних правил. "Ідея заслуговує на увагу, і досвід інших країн показує, що такі підрозділи функціонують. (Так, проте пан Коваль мабудь не знає що фінансова поліція в Європі є водночас і державною митною службою - ред.).
 
"В нашому випадку головне не створити орган, який буде дублювати функції інших структур", - вважає глава Держмитниці Ігор Калетник. - До таких питань необхідно підходити виважено - з розрахунками, з вивченням досвіду інших країн (і має рацію! - ред.). Важлива також кадрова політика, так як постане питання про долю співробітників тих відомств, функції яких можуть бути передані такій структурі".
 
Крім цього, законопроект передбачає обмеження компетенції СБУ, у функції якої зараз входить захист національних економічних інтересів і розшук переховуються осіб, які вчинили злочини в економічній сфері.
 
В СБУ заявили "Комерсанту", що в основному негативно ставляться до спроб позбавити відомство частини повноважень. "Роботу ми виконуємо і направляємо справи на розслідування в правоохоронні органи" - пояснює співрозмовник "Комерсанта" у відомстві. (Аналогічні органи нашій СБУ в світі самі займаються розслідуванням, а тому є слушно забрати в неї ці функції - ред.).
 
МВС в рамках реформи позбудеться доступу на територію і в приміщення підприємств - це буде можливо лише в разі переслідування злочинця або репресії (припиненню) злочину, що загрожує життю людей. Право проведення перевірок за фактами порушення може бути можливо тільки за зверненням фізичних чи юридичних осіб, а перебування на земельній ділянці або в житловому приміщенні без дозволу громадян запропоновано заборонити.
 
 
Найбільше, на думку авторів законопроекту, "постраждає" Генпрокуратура - силове відомство буде позбавлено функції загального нагляду, який передбачає контроль за виконанням законів усіма - від міністерств до громадян. "Фактично прокурор може в будь-який момент заблокувати діяльність будь-якого підприємства, внісши прокурорський заборону або подання. Вони випускають сотні тисяч таких документів на рік, але з цим прокуратура вже змирилася", - розповів "Комерсанту" один з розробників законопроекту. У самій Генпрокуратурі від коментарів відмовилися. Як пояснив "Комерсанту" Сергій Тігіпко, для недопущення рейдерства з боку правоохоронних структур передбачається введення відповідальності за проведення незаконного обшуку, вилучення товарів і документів. За порушення роботи підприємства - штраф від 50 до 500 не оподатковуваних податком мінімумів (850-8,5 тис. грн) або позбавлення волі на строк до 5 (п'яти) років. Такі ж покарання передбачено і за незаконне проникнення в житло.
 
(Тут варто зазначити, що українська прокуратура як структура є занадто мілітаризованою, а тому її варто зробити більш цивільною так як це є в демократичному світі і забрати в прокурорів та в її працівників військові уніформи - ред. Див. фото).
 
Згідно з концепцією реформи, Мінфін координуватиме розслідування злочинів, в результаті здійснення яких держава зазнає збитків, - ухилення від сплати податків, розкрадання держмайна, порушення в сферах держзакупівель, соцстрахування і пенсійного забезпечення, банківській сфері. Крім того, в його компетенції протидію виготовленню та збуту підроблених грошей, цінних паперів, акцизних марок.
 
За СБУ, як і зараз, будуть закріплені функції з виявлення підготовки терористичних актів, розвідувально-підривної діяльності іноземних спецслужб, у віданні МВС залишиться розкриття грабежів, вимагань, убивств, згвалтувань, псування майна.
Італійський прокурор
Фото сайту: cagliari.giustizia.it
 
Автор: Наталія Непряхіна
 
А ось як працює фінансова поліція в Італії. Тут вона називається Guardia di Finanza - тобто фінансова гвардія. Це італійська фінансова поліція, яка здійснює свою діяльність під керівництвом міністра економіки і фінансів і належить виключно до цього міністерства.

Вона має військовий статус, як і карабінери та є частиною італійських збройних та правоохоронних сил. Фінансова поліція має у своєму розпорядженні 600 човнів і суден і понад 100 літаків для виконання своєї місії з патрулювання Італії у територіальних водах.

У разі порушення споживацьких прав, громадянин може вільно звернутись за номером 117 (навіть з мобільного телефону). Офіційний веб-сайт ФП Італії: http://www.gdf.gov.it
 
Місія та інституційні завдання фінансової поліції викладені в Законі Італії № 189 від 23 квітня 1959 року і № 68/2001 та розділяються на пріоритетні (запобігання скоєнню злочинів, розслідування та звітності фінансових порушень, контроль за дотриманням положень політико-економічних інтересів та нагляду на морі).
 
Їх внесок для суспільства - це підтримання громадського порядку та безпеки, митна діяльність та політико-військова оборона кордонів. Сучасна фінансова поліція Італії налічує близько 68 000 поліцейських (агенти, сержанти і офіцери). Її агенти працюють також в ЄвроПолі і ББПМ (Європейське агентство з боротьби із шахрайством).
 
Латинський девіз фінансової поліції Італії з 1933 року є "Nec recisa recedit" (тобто "не відступати навіть якщо важко").
 
Діяльність фінансової поліції та її функції:

Економічний контроль і громадська безпека: контроль за неухилення від сплати податків, фінансові злочини, контрабанда, відмивання грошей, незаконний міжнародний обіг наркотиків, незаконна імміграція, митні і прикордонні перевірки, порушення авторських прав, боротьба з організованою злочинністю та мафією, шахрайство з кредитними картами, кіберзлочинність, контрафакція, фінансування тероризму, охорона громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, митна діяльність, політична та військова оборона власних кордонів (прикордонна служба).
 
Відеоматеріали про діяльність Фінансової Поліції Італії: "Nec recisa recedit!"
 
 
Автор: юристи ІПП в Італії
 
Переглядів: 1108 | Додав: Правознавець | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018