Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Середа, 21.02.2018, 23:58

Середа, 21.02.2018, 23:58

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Січень » 8 » Тепер знайти роботу в Україні можна буде і після 35-ти?
18:58
Тепер знайти роботу в Україні можна буде і після 35-ти?
 
Співбесіда з кандидатом Фото: inpress.ua
Через вступ в силу з 1 січня 2013 року закону "Про зайнятість населення", роботодавців тепер штрафуватимуть за вікові обмеження для кандидатів. Здається влада взялась за це питання справді серйозно.  Виявляється, що якщо у оголошенні роботодавець вказав про вакансію зазначивши обмежений вік для кандидатів, то ризикує потрапити під дію санкцій. А у випадку якщо не надав 5% робочих місць особам з додатковими гарантіями - буде оштрафований. Така нова реальність для роботодавців України настала з 1 січня 2013 р. після вступу в силу закону «Про зайнятість населення» (№ 5067-VI, від 05.07.2012 р.). 
 
За вік в оголошеннях штраф тепер буде чималий - 11.000,34 грн. У першу декаду січня на популярних сайтах, присвячених пошуку роботи в Україні, обмеження, які стосуються віку кандидатів («жінка мах. 30 років») зустрічаються ще фактично у кожному 3-4 оголошенні.
 
Ця норма закону, згідно з задумом законодавців, справедливо спрямована на усунення дискримінації окремих категорій осіб на ринку праці. Тепер після вступу нововведення цього закону в силу у заробітчан, яким вже поза 30 і які залишились без роботи за кордоном буде реальна нагода повернутись доому і шукати працю вдома, а українська молодь в Україні без досвіду роботи чи здобувачі передпенсійного віку тепер матимуть реальну можливість отримати від роботодавця запрошення на співбесіду і фактично знайти роботу в Україні! Залишається лиш одна проблема - мізерна оплата праці...при абсолютно неоправданих космічних цінах!
 
Проте, знаючи український менталітет роботодавців - це нововведення евентуально зможе стати для багатьох у працевлаштуванні і ходьбою на співбесіди «вхолосту» та втратою свого дорогоцінного часу. Проте в цьому нововведенні є і значний позитив: нарешті роботодавці України, або рекрутингові агентства України тепер будуть змушені відбирати кандидатів, грунтуючись не на віку кандидата, а на його здібностях та трудовому досвіді (який часто здобутий за кордоном)!
 
Іншим додатковим позитивом цього закону є те, що ті, хто підшукує роботу, (послуги кадрових агентств та інших компаній, що допомагають у працевлаштуванні) відтепер в Україні будуть безкоштовними! Адже згідно закону «Про зайнятість населення» отримувати оплату рекрутингові агенства можуть тільки від роботодавців. Будь-яка спроба взяти гроші у претендента буде каратися штрафом в 10 «мінімалок» (11.000,34 грн).
 
У зв'язку з набранням чинності даної норми закону компанії, які отримували від громадян гонорари за працевлаштування, або підбір інформації про вакансії повинні змінювати бізнес-модель, або йти з ринку. За недотримання квоти для неконкурентоспроможних громадян штраф - 2.268 грн. Якщо в штаті компанії працює більше 20 чоловік - 5% робочих місць потрібно надати особам з додатковими гарантіями (інваліди, батьки малюків до 6 років, одинокі матері або батьки дітей до 14 років, раніше не працевлаштовані випускники, особи, які звільнилися з ув'язнення, діти- сироти та інші).
 
Повний перелік категорій громадян з додатковими гарантіями сприяння працевлаштуванню міститься в статті 14 закону «Про зайнятість населення». У разі недотримання квоти штраф за кожну необгрунтовану відмову в працевлаштуванні складе 2 мінімальні зарплати (на сьогодні це - 2,268 тис. грн).
 
«Раніше за порушення в даній сфері був передбачений штраф в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат. Таким чином, розширивши перелік категорій, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, законодавець зменшив відповідальність за недотримання квоти для таких громадян в компанії», - коментує нововведення Дарина Мантюк-Кирилова.
 
Подібна норма виглядає позитивним нововведенням для здобувачів на ринку праці. Якщо, звичайно, бізнес не знайде способи обходити вимоги закону, (як в українському суспільстві це широко прийнято) - ред..
 
Новий закон «Про зайнятість населення» крім вищеназваних нових санкцій також передбачає ряд інших заходів впливу. Їх повний перелік міститься у статті 53 «Відповідальність за порушення законодавства про зайнятість населення». Максимальні штрафи в розмірі 20 мінімальних зарплат (22,68 тис. грн) покладаються за посередництво у працевлаштуванні за кордоном без ліцензії, або за працевлаштування іноземця в Україні без відповідного дозволу на проживання.
Переглядів: 490 | Додав: Правознавець | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018