Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 20.03.2018, 07:10

Вівторок, 20.03.2018, 07:10

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Вересень » 1 » Україна відкрила кордон валюті на час виборчої кампанії?!
08:11
Україна відкрила кордон валюті на час виборчої кампанії?!
 
НБУ дозволив ввозити і вивозити кошти без вказівки джерела їх походження. У Нацбанку встановили новий порядок переміщення валюти через кордон України, який дозволяє фізособам-нерезидентам не показувати джерело походження коштів. У юридичних осіб також більше не будуть вимагати банківські виписки при виведенні валюти з країни. Експерти відзначають, що нові правила збільшать надходження в країну готівкових коштів сумнівного походження, власників яких зацікавлять високі ставки депозитів в українських банках. Однак вони також полегшать наступнe виведення коштів через юридичних осіб.
 
З 31 серпеня фізичні особи-нерезиденти та юридичні особи можуть ввозити готівкову іноземну валюту в Україну без наявності документів, що підтверджують її зняття з банківських рахунків. Не знадобляться ці документи і при вивозі валюти з України. Про це йдеться в постанові № 312, яким НБУ змінив правила переміщення готівки і банківських металів через митну територію України. Цей документ був зареєстрований в Мін'юсті 14 серпня.
 
Ці зміни регулятор здійснив під виглядом боротьби з готівковим обігом коштів. "Враховуючи загальносвітову тенденцію швидкого розвитку безготівкових платежів, що характеризує рівень розвитку ринкових відносин, заходи Нацбанку сьогодні спрямовані на зростання безготівкових розрахунків в Україні, - заявила начальник управління методології валютного регулювання НБУ Людмила Чепінога. - "Тепер фізична особа-нерезидент має право вивозити з України готівку в сумі, що перевищує 10 тис. євро, тільки в тій кількості, яка була ним раніше ввезено та письмово задекларовано митному органу".
 
Вимога письмового декларування фізичними особами, як резидентами, так і нерезидентами, ввезення / вивезення сум готівкових понад 10 тис. євро існує з 2008 року. "Основне нововведення - необов'язковість пред'явлення джерела походження коштів нерезидентом при ввезенні валюти в Україну", - вважає голова правління Астра Банку Михайло Власенко. Таким чином, фізособа-нерезидент зможе ввезти в Україну навіть кошти, отримані за кордоном нелегально. Однак він не зможе вивезти більше, ніж ввіз. Тому вивіз валюти в більшій мірі полегшується для представників підприємств. "Юридична особа зможе ввозити та вивозити з України валюту без документів, що підтверджують її зняття з рахунків банків, лише на умові письмового декларування суми в митних органах", - пояснив керуючий партнер юридичної фірми "Лавринович і партнери" Максим Лавринович. - "Ці зміни не полегшують роботу контролюючих органів при контролі ввезення валюти в Україну".
 
Експерти звертають увагу на те, що нововведення не випадково впроваджуються під час виборчої компанії. "Всі знають, що на вибори завжди завозиться "чорна готівка". Тепер будь-хто провезе у валізі будь-яку суму, - розповів один з юристів. - "Наскільки це відіб'ється на обсязі тіньового ринку країни, на якому і так обертається десята частина світового обсягу готівки доларів, подивимося в найближчі місяці". При цьому якщо ввезення валюти можуть здійснювати фізособи, то в подальшому її вивіз можуть здійснювати юрособи. Ці зміни здивували банкірів, оскільки зараз НБУ перевіряє банки на предмет ввезення ними валюти в країну і обліку продажу її резидентам. У ряд установ уже були направлені зауваження.
 
Втім, експерти вважають, що нові правила НБУ позитивно відіб'ються на притоці валюти в країну. "Нацбанк таким чином запрошує іноземну валюту на територію України. Зміни також введуть для українських заробітчан, як фізосіб-нерезидентів (такими вважаються ті громадяни України, які перебуваючи за кордоном не стоять на консульському обліці" - говорить президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
 
В такий спосіб заможні люди СНД зможуть привозили в Україну більше валюти і витрачати її, а також залишали її тут на депозитах, адже ставки тут вищі ніж у тій же Росії. За даними агентства Thomson Reuters, середня ставка депозитів у гривні для фізосіб в 20 найбільших банках України становить 18% річних, тоді як в 10 найбільших російських банках середня максимальна ставка вкладів в російських рублях - всього 10,5%.
 
Менеджери українських банків з російським капіталом розповідали "Комерсанту", що на їх рахунках знаходиться багато грошей російських клієнтів саме через високі ставки місцевого ринку. При цьому останнім часом основна сума що надходить від цих коштів не конвертується у гривню, а розміщується на доларових або рублевих рахунках. На думку Олександра Охріменка, в цьому році значного припливу готівкової валюти не станеться, а в наступному нерезиденти можуть ввезти додатково $ 0,5 млрд.
 
 
 
Переглядів: 570 | Додав: Правознавець | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018