Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 20.03.2018, 07:17

Вівторок, 20.03.2018, 07:17

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2011 » Жовтень » 8 » Україна все ж таки перейшла на зимовий час
10:13
Україна все ж таки перейшла на зимовий час
 
Фото sembrarpaz.com
Незважаючи на те, що ВРУ прийняла за основу та в цілому проект постанови № 8330 від 1 квітня 2011 р. ініційований народним депутатом від Партії регіонів Олегом Надошею про зміну порядку обчислення часу на території України, згідно з яким планувалося відмовитися від переведення годинників на зимовий час, сьогодні, 30 жовтня, о 4:00 за київським часом в Україні скасувалася дія літнього часу переведенням стрілок на одну годину назад. В такий спосіб Україна продовжила давню світову традицію зміни часу. Про це нагадує Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики. 
 
Проте, Україна не оригінальна у своїх намірах - прагнення відмовитися переходити на зимовий час є копію є прямим копіюванням досвіду країн-сусідів. Зазначений законопроект був зареєстрований у Верховній Раді України 4 квітня 2011 року під №8330 - практично відразу після того, як про скасування переходу на зимовий і літній час оголосила Росія.
 
При цьому 9 червня 2011 Президент Росії Дмитро Медведєв підписав указ про скасування зимового часу. Документ набуде чинності через 60 днів після підписання. Перехід на сезонний час в Україні був введений для більш ефективного використання світлового дня і економії енергоресурсів.
 
Крім того, у постанові ради міністрів Республіки Білорусь від 15 вересня 2011 р. №1229 також містяться норми скасування переходу на сезонний час. У Білорусії тепер обчислення часу на території країни буде проводитися відповідно до міжнародної системи часових поясів за поясним часом плюс одна година без переведення стрілок на сезонний час.
 
Нагадаємо, що уперше "літній" і "зимовий" порядок відліку часу був введений в Англії в 1908 році для економії і раціональнішого розподілу електроенергії протягом доби. Перехід на зимовий час і назад регулярно здійснювався в СРСР з 1981 року. Водночас, на "літній" і "зимовий" час переходять у понад 110 країнах світу.
 
Що реально стояло за рішенням не переходити на зимовий час? Ціль була така, що українців змусять платити за перехід на "декретний час". Українці будуть змушені платити від 82 до 500 гривень за перепрограмування електричних лічильників на "декретний час", який ввела своєю постановою Верховна Рада.
 
Про це заявив начальник управління НКРЕ Владислав Попович під час круглого столу в МНС, повідомляє прес-служба міністерства.
 
Попович підкреслив, що великі проблеми виникли у сфері комерційного обліку електроенергії в оптовому і роздрібному ринку.
 
"Рішення Верховної Ради захопило зненацька енергетиків в цьому аспекті, оскільки фактично увесь оптовий ринок здійснює облік погодинно, лічильники фактично всі прив'язані до часу", - сказав він.
За інформацією Поповича, на оптовому рівні в Україні 13 тисяч таких точок обліку і 200 тисяч на рівні роздрібного ринку (побутові і промислові споживачі).
 
"Відповідно, прийняті зміни вимагають перепрограмування всіх лічильників, що фізично неможливо виконати у термін до 30 жовтня. Лічильники, не зважаючи на рішення Верховної Ради, 30 жовтня перейдуть на зимовий час", - наголосив він.
 
"Зараз є інформація, що багато обленерго дають приписи для споживачів щодо термінового перепрограмування лічильників. Якщо частину лічильників вдасться перепрограмувати, а частину ні, година розбалансу по комерційному обліку – це значні втрати. При цьому на сьогодні не можна прогнозувати, які будуть наслідки для системи комерційного обліку оптово-роздрібного ринку", - розповів представник НКРЕ.
 
Владислав Попович також повідомив, що це рішення потягне за собою значні витрати на перепрограмування – 82 гривні на один лічильник, при тому, що частина з них не підлягає перепрограмуванню і потребує заміни.
 
Він також наголосив, що деякі обленерго просять 500 грн. за перепрограмування обладнання. Зі свого боку, директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда повідомив, що зміна часу також впливає на гідрометеорологічну діяльність.
 
"Ця діяльність координується одним міжнародним – універсальним часом. Всі гідрометеорологічні спостереження на Земній кулі проводяться фізично в один і той самий момент, щоб провести розрахунки по отриманих даних", - сказав він.
 
"Перехід на літній час призводить до запізнення у нашій роботі на одну годину. Взимку я маю повний набір всіх видів інформації о 09:00. Влітку це все відтерміновується на одну годину і призводить до того, що аналіз і прогнозування здійснюються із запізненням", - додав Кульбіда.
 
"Ми фактично на 1 годину пізніше можемо зреагувати на загрозливу ситуацію природного характеру. За цією годиною стоять і людські життя, і збитки інфраструктурі", - підсумував він.
 
 
Переглядів: 861 | Додав: Правознавець | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018