Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Неділя, 18.02.2018, 18:56

Неділя, 18.02.2018, 18:56

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Травень » 22 » Україна Януковича контролюватиме місце перебування своїх громадян
09:12
Україна Януковича контролюватиме місце перебування своїх громадян
 
Одним словом вводиться постійний нагляд за місцем проживання/перебування своїх же громадян. Фото: ukr.obozrevatel.com
Згідно з ч. 1 ст. 13 Загальної Декларації Прав Людини ООН "кожна людина має право вільно пересуватися і обирати собі місце проживання у межах будь-якої держави". Натомість відповідно до статті 33 Конституції України "кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом". Все це так, але такі норми однозначно аж ніяк не були до вподоби режиму Януковича. Саме тому вчора Партія Регіонів пропхала у Верховній Раді свій закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні". 
 
Ініціатором законопроекту № 9289, яким вже внесено зміни до закону України У Законі України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 15, ст. 232; 2011 р., № 23, ст. 160), - став депутат з фракції Партії Регіонів Володимир Олійник. За прийняття цього закону, який виразно порушує Конституцію України та права людини і громадянина задекларованих як у Конституції України так і у ЗДПЛ ООН проголосувало 250 депутатів при мінімально необхідних 226. У відповідності до новоприйнятого закону в Україні вводиться реєстраційний облік місця проживання та перебування фізичних осіб. Ось вам ще одне "покращення життя вже сьогодні" від чинного режиму.

Загальна відомість про новоприйнятий Закон щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні.

17.05.2012 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні», розроблений на виконання Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України і внесений на розгляд парламенту народним депутатом України Олійником В.М.

Прийняття цього Закону дозволить удосконалити процедуру реєстрації та дозволить забезпечити рівність доступу до зазначеної процедури для всіх категорій осіб, що проживають в Україні.

Положення Закону спрямовані на врегулювання питання реєстрації окремих категорій осіб, зокрема бездомних громадян, біженців, дітей, військовослужбовців тощо, ведення реєстраційного обліку.

Прийнятим Законом вносяться зміни до Законів України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, „Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей” та «Про військовий обов’язок і військову службу».

Запропоновані зміни стосуються визначення терміна „реєстрація”. У новій редакції цього терміна враховано можливість реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб на лише за адресою житла, а також за адресою спеціалізованої установи, закладу соціального обслуговування, соціального захисту, військової частини. Запропоновані зміни нададуть змогу реєструвати місце свого проживання або перебування більш широкому колу осіб, які не мають житла.

Задля захисту житлових прав фізичних осіб перелік документів, що подаються для реєстрації, доповнено документами, які підтверджують право на проживання в житлі або в спеціалізованому закладі.

З метою захисту прав дітей внесено положення про обов’язковість реєстрації місця проживання дітей після державної реєстрації їх народження.

Розширено коло підстав для зняття з реєстрації, зокрема припинення підстав для перебування на законних підставах на території України іноземців та осіб без громадянства, припинення підстав для проживання або перебування особи в спеціалізованій установі, закладі соціального обслуговування, соціального захисту, закінчення строку навчання в навчальному закладі, договору оренди, найма, піднайму.

Законом передбачається розроблення порядку реєстрації, ведення реєстраційного обліку, зразків документів, необхідних для реєстрації.

До переліку осіб, місце перебування яких має бути обов'язково зареєстрованим, входять: особи, що знаходяться більше одного місяця за межами адміністративно-територіальної одиниці, де зареєстровано їх місце проживання, люди, які мають накладені судом майнові зобов'язання, громадяни, призиваються на строкову військову службу, або приймають участь в судовому процесі.

Як зазначено в законі, реєстрація місця проживання чи місця перебування особи - це внесення відомостей про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи одного або адреси спеціалізованої соціальної установи, установи соціального обслуговування і соціального захисту, військової частини у визначені цим законом документи і в реєстраційний облік місця проживання та місця перебування осіб в Україну.

Окрім цього закон передбачає також обов'язкову реєстрацію новонароджених їх батьками протягом місяця від дня державної реєстрації їх народження.

А тепер по суті: автор про свій законопроект і як все є насправді?

Брехливість і фальш ПР є знаною всім і не лише в Україні. Відповідаючи на питання журналістів регіонал Олійник сказав наступне:

АВТОР - ВОЛОДИМИР ОЛІЙНИК (Партія Регіонів): "Закон про реєстрацію стосується лише іноземців, а не українців. Громадяни Україні не повинні реєструватися протягом 10 днів після зміни місця проживання. Закон стосується осіб, які не мають громадянства, або мають громадянство інших країн. Для громадян України нічого не змінюється".

А ось текст закону, який прийняла 17 травня 2012 року ВРУ: «Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи. Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом 10 (десяти) днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання».

Тобто іншими словами, громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні чи переїхали (змінили своє місце проживання) на нове місце проживання в Україні або прибули в Україну з-за кордону (з огляду на перебування поза межами своєї адміністративно-територіальної одиниці проживання в Україні) зобов'язаний протягом 10 (десяти) днів зареєструвати своє місце проживання та місця перебування у відповідному органі спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади. Одним словом - до громадян України на їх рідній землі застосовуватимуться ті ж вимоги що і до іноземців! З огляду на це регіоналу Володимиру Олійнику, як автору такого законопроекту, слід однак нагадати, що громадяни України, які знаходяться на консульському обліку, який проводять дипломатичні установи України в установленому МЗС порядку за кордоном вважаються резидентами України і що в будь-якій демократичній, правовій країні такі ініціативи (не говорячи про конкретні заходи - прийняття законів) по відношенню до своїх громадян є правопорушними і караються законом!

АВТОР - ВОЛОДИМИР ОЛІЙНИК (Партія Регіонів): "Наприклад, якщо людина має реєстрацію в Полтаві і переїхала працювати до Києва, це її право. Цей документ був розроблений Державною міграційною службою України відповідно до рекомендацій, які ми отримали від Ради Європи, тож його прийняття призводить українську процедуру до реєстрації іноземців в Україні у відповідності з європейською. Саме іноземці, які приїжджатимуть тепер в Україну, будуть зобов'язані зареєструватися протягом 10 днів. В інших країнах, у тому числі і Росії, не викликає сумнівів у необхідності реєстрації прибулих у країну осіб задля запобігання явищу нелегальної імміграції в Україні. Тут мова йде про незаконну, нелегальну міграцію. В Україні слід наводити порядок".

Реєстрація дітей. "Раніше була неврегульована одна частина: коли діти народжувалися, їх реєстрація проходила в органах РАГСу, а місце реєстрації не було ніде врегульовано. Діти іноді зависали і порушувалися їхні права. Тепер ми прописали цю норму таким чином, що як тільки пройшла реєстрація у РАГСі, обов'язково в рамках місяця дитина повинна бути зареєстрована за місцем проживання батьків" - додав Олійник.

Ось текст закону, який прийняла 17 травня 2012 року ВРУ: «Стаття 6. Реєстрація дітей. ІІ абзац: Місце проживання новонародженої дитини має бути зареєстровано її батьками або іншими законними представниками протягом місяця з дня державної реєстрації народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання».

АВТОР - ВОЛОДИМИР ОЛІЙНИК (Партія Регіонів): "Також раніше були випадки порушення прав власників житла, коли реєстрація відбувалася без їх згоди. Тепер потрібна обов'язкова згода власників житла на прописку дитини".

На закінчення слід додати, що сьогодні основний Закон України - Конституція та Кодекс адміністративного судочинства України дозволяють на належному рівні здійснювати оскарження неправомірних дій органів державної влади і посадових осіб, які порушують права громадян в суді. Тому проти такого нововведення слід розпочинати боротьбу і розпочинати її слід негайно!

З чого все почалося? Указом Президента України від 11.01.2002 № 12/2002 "Про заходи щодо реєстрації фізичних осіб" інститут прописки, який існував з часів радянської влади, був ліквідований.

Цим Указом Кабінету Міністрів України доручалося у місячний строк подати на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про порядок реєстрації фізичних осіб за місцем проживання" та затвердити на період до прийняття відповідного закону Тимчасове положення про порядок реєстрації фізичних осіб за місцем проживання.

До теперішнього часу Закон України "Про порядок реєстрації фізичних осіб за місцем проживання" не був прийнятий а тому і досі тривали дискусії щодо його основних положень. На виконання згаданого Указу Президента України постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 35 був затверджений тимчасовий порядок реєстрації фізичних осіб за місцем проживання. На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 № 617 цей Тимчасовий порядок втратив чинність.

У грудні 2003 року було прийнято Закон України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 № 1382-1V. Згідно з цим Законом реєстрація місця проживання та місця перебування особи здійснювалось відповідним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах, районах, районах у містах, а також у містах Києві та Севастополі.

З метою забезпечення виконання цього Закону МВСом України приймається наказ від 26.05.2004 № 571 "Про організацію реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та перебування фізичних осіб в Україні".

Проте цей наказ, який регулював порядок та процедуру реєстрації фізичних осіб в Україні, не був чинним, тому не міг бути прийнятим для виконання, хоча органи МВС України повною мірою сьогодні саме ним і користуються. Справа в тому, що в порушення Указу Президента України від 03.10.1992 № 493/92 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади", постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 № 731 "Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" та рекомендацій з питань підготовки, державної реєстрації та обліку відомчих нормативно-правових актів, затверджених постановою колегії Міністерства юстиції України від 27.03.1998 № 3, даний наказ МВС, який зачіпає права, свободи й законні інтереси громадян та має міжвідомчий характер, не був зареєстрований у Міністерстві Юстиції України, а тому не набув чинності у встановленому порядку.

Така колізія правових норм призводить і сьогодні до порушення працівниками органів МВС України, які здійснюють реєстрацію фізичних осіб, конституційних прав, свобод та законних інтересів пересічних громадян. Відомими є випадки, коли працівники відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (далі – ВГІРФО) МВС України вимагали при проведенні реєстрації документи, які не передбачені статтею 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

ОСЬ ПОВНИЙ ТЕКСТ НОВОПРИЙНЯТОГО ЗАКОНУ:

ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні
 
Верховна Рада України
п о с т а н о в л я є:
 
І. Внести зміни до таких законів України: 1. У Законі України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 15, ст. 232; 2011 р., № 23, ст. 160):
1) у преамбулі слово „основних” замінити словом „основоположних”, а слово „актами” замінити словами „договорами України”;

2) у статті 3: абзац сьомий викласти в такій редакції: „реєстрація місця проживання або місця перебування особи - внесення відомостей про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси одного житла особи чи адреси спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, військової частини до визначених цим Законом документів та до реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування осіб в Україні”;

в абзаці восьмому слова „органом реєстрації” замінити словами „центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб (далі - орган реєстрації)»;

доповнити абзацами дев’ятим і десятим такого змісту:

- „реєстраційний облік місця проживання та місця перебування осіб в Україні - збирання, оброблення, систематизація та зберігання відповідно до закону відомостей про місце проживання та місце перебування осіб в Україні в електронній формі та/або у формі картотек;

- документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи,
- паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні”;

3) абзац третій статті 5 викласти в такій редакції: „для іноземців та осіб без громадянства - підстави, встановлені Законом України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”;

4) статті 6-8 викласти в такій редакції:

«Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи. Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Місце проживання новонародженої дитини має бути зареєстровано її батьками або іншими законними представниками протягом місяця з дня державної реєстрації народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

Для реєстрації особа, яка досягла 14-річного віку, або її законний представник подає:

- письмову заяву;
- документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України;
- квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати;
- талон зняття з реєстрації (у разі зміни місця проживання в межах України). Талон зняття з реєстрації не подається у разі оформлення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання;
- документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації;
- військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку). Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів.

Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи.

Облік громадян України, які проживають за межами України, ведеться закордонними дипломатичними установами України в установленому Міністерством закордонних справ України порядку.

У разі зміни адреси житла в межах адміністративно-територіальної одиниці особа або її законний представник повинні письмово повідомити про це орган реєстрації протягом десяти днів.

Стаття 7. Зняття з реєстрації місця проживання.

Зняття з реєстрації місця проживання особи, яка досягла 14-річного віку, здійснюється на підставі:

- заяви особи або її законного представника;
- судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
- свідоцтва про смерть;
- паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;

інших документів, які свідчать про припинення:

- підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства;
- підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту;
- підстав на право користування житловим приміщенням.

Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання.

Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки і піклування.

Стаття 8. Реєстрація місця перебування особи. Реєстрація місця перебування здійснюється за заявою особи або її законного представника, що подається протягом семи днів після прибуття до місця перебування. Зобов’язані зареєструвати місце перебування особи, які перебувають більше одного місяця за межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій зареєстровано їх місце проживання, і мають невиконані майнові зобов’язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі.

Реєстрація та продовження реєстрації тимчасового перебування іноземців, осіб без громадянства здійснюється відповідно до законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”;

5) частину другу статті 9 виключити;

6) статтю 10 після слів „реєстраційного обліку” доповнити словами „місця проживання та місця перебування осіб в Україні”;

7) статтю 11 викласти в такій редакції:

„Стаття 11. Органи реєстрації місця проживання та місця перебування осіб. Реєстрація місця проживання та місця перебування осіб здійснюється органом реєстрації. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері реєстрації фізичних осіб, затверджує відповідно до закону порядок реєстрації місця проживання та місця перебування осіб в Україні, порядок ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування осіб в Україні, зразки документів, необхідних для реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування»;

8) доповнити статтею 11-1 такого змісту:

„Стаття 11-1. Реєстраційний облік місця проживання та місця перебування осіб в Україні

Реєстраційний облік місця проживання та місця перебування осіб в Україні ведеться органом реєстрації відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Первинне наповнення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування осіб в Україні здійснюється на підставі одноразового використання частини бази даних Державного реєстру виборців, яка містить відомості про громадян, зареєстрованих в Україні, та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

Порядок передачі копії частини бази даних Державного реєстру виборців для первинного наповнення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування осіб в Україні визначається Центральною виборчою комісією, а копії частини бази даних Державного реєстру фізичних осіб - платників податків – центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері спеціального зв'язку та захисту інформації.

Порядок взаємодії з іншими органами виконавчої влади щодо забезпечення ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування осіб в Україні встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Надання відомостей про місце проживання або місце перебування особи, інших персональних даних здійснюється виключно у випадках, передбачених законами України, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини, або за згодою самої особи”;

9) абзац шостий частини другої статті 12 викласти в такій редакції: „осіб, які звернулися за наданням їм статусу біженця чи додаткового захисту і стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту”;

10) у частині другій статті 13:

в абзаці другому цифри „16” замінити цифрами „14”; доповнити абзацом восьмим такого змісту:

„осіб, які звернулися за наданням статусу біженця чи додаткового захисту і стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту”.

2. Абзаци дев’ятий і тринадцятий частини першої статті 2 і статтю 9 Закону України „Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей”. (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 27, ст. 226, № 42, ст. 433) виключити.

3. В абзаці другому частини другої статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р,, №38, ст. 324; 2009 р., №38, ст. 535) слова «здійснювати реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання чи перебування призовників і військовозобов’язаних лише в разі наявності в їх військово-облікових документах позначок військових комісаріатів відповідно про зняття з військового обліку або про перебування на військовому обліку за місцем проживання» замінити словами «щомісяця повідомляти військові комісаріати про реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання чи перебування призовників і військовозобов’язаних».

ІІ. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

- привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
- забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.

Голова
Верховної Ради України
Переглядів: 1231 | Додав: Правознавець | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1  
At last! Someone who understands! Thanks for poisntg!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018