Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


П`ятниця, 23.03.2018, 00:31

П`ятниця, 23.03.2018, 00:31

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Січень » 10 » В Україні запроваджується роздільний збір сміття (оновлена)
10:11
В Україні запроваджується роздільний збір сміття (оновлена)
 
Фото: valnerinaonline.it
Нарешті збулося! Якби не Євро 2012, то такого нововведення в Україні не було б ще добрих наступних 20 років і це при тому, що Україна - це європейська країна! "У новому 2012 році в Україну за недотримання містами та їх мешканцями правил з роздільного збору сміття планується введення штрафних санкцій", - повідомив начальник управління благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегиону Олександр Ігнатенко. Він розповів, що для громадян, які недотримуватимуться роздільного збору сміття штраф становитиме від 340 до 680 грн, а для посадових осіб виконавчих комітетів міськадміністрацій, які не забезпечили умови для роздільного збору сміття, - до 1700 грн.
 
Окрім того щорічно в населених пунктах України у наслідок консумації утворюється 50 млн куб. метрів сміття, що становить близько 12 млн. тонн. І тільки 7% побутових відходів переробляється і є придатною для повторного використання. З них 3% - завдяки роздільному збору сміття і переробки вторинної сировини, а 4% спалюється на двох сміттєспалювальних заводах - в Києві та Дніпропетровську.
 
Всього ж, за словами Ігнатенка, роздільний збір сміття забезпечений на сьогоднішній день в 130 містах України. Крім того, начальник управління Мінрегіону повідомив про можливу заборону в 2012 році випуску та продажу легких пластикових кульків, які розносяться вітром і засмічують ландшафт і дерева. Відповідний законопроект міністерство вже підготувало. При цьому Мінрегіон, за його словами, відчуває труднощі при узгодженні законопроекту з іншими профільними міністерствами. «Ми намагаємося погодити законопроект, а чиновник з міністерства - не буду говорити, - думає: а в чому ж я буду носити масло або ковбасу з магазину? У міністерствах багато жінок працює, які купують продукти - для них це проблема», - повідомив Ігнатенко. Крім цього він уточнив, що Мінрегіон не заперечує проти випуску щільних кульків великого обсягу.

На сьогоднішній день, в Україні налічується близько 5.000 сміттєвих звалищ і щорічно з'являється 35.000 несанкціонованих. Це пов'язано з відсутністю в деяких населених пунктах, особливо в сільській місцевості, регулярного вивезення сміття. За його словами, тільки 30% сіл мають можливість користуватися цією послугою, тому і створюють несанкціоновані звалища, які, як правило, прибираються лише під час весняних робіт з благоустрою...бо жодний орган не здійснює відповідних контролів.
 
Тут в Італії таким органом є Корпус Державної Лісової Охорони. Неконтрольовані сміттєзвалища, незаконний злив шкідливих та небезпечних для здоров'я людини та тваринного світу речовин у річки та моря, забруднення підземних вод, протизаконне будівництво у заборонених лісових та інших зонах, лісова пожежа - це лише деякі з явищ, які охоплюють клопітку діяльність співробітників КДЛО у всіх її них професійних напрямках...а хто цим займається в Україні???
 
 
А з 2013 року українців змусять платити і за переробку сміття! (оновлення від 20/02/2012)
 
Громадяни Україні почнуть оплачувати переробку сміття вже з 2013 року. Це дозволить зробити рентабельним будівництво 10 сміттєпереробних заводів, в які в рамках національного проекту "Чисте місто" планується вкласти 5 млрд грн. Щомісячні витрати громадян на вивезення, переробку та утилізацію сміття складуть до 30 грн, відзначають учасники ринку.
 
З 1 січня 2013 року всі мешканці України будуть зобов'язані укласти договори про вивезення побутових відходів з компаніями, відібраними місцевими органами влади на конкурсній основі. Це випливає з оприлюдненого вчора на сайті Верховної ради законопроекту N10075 про внесення змін до низки законів щодо операцій з відходами. У разі відсутності таких договорів до громадян будуть застосовані фінансові санкції. Автори законопроекту - депутати Юлія Льовочкіна і Юрій Мірошниченко (обидва - з партії регіонів), а також глава Національного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів - пропонують стягувати штрафи за відсутність договору про вивезення відходів як з громадян (85-170 грн), так та посадових осіб (850-1700 грн). При повторному порушенні протягом року штрафи зростуть для них до 850-1700 грн і 1700-5100 грн відповідно.
 
У законопроекті прописано, що громадяни повинні оплачувати не тільки послуги з вивезення та утилізації відходів, а й по сортуванню і переробці сміття! Для цього їх зобов'яжуть здійснювати роздільний збір побутових відходів, повторну сортування яких проводитимуть компанії, що займаються вивезенням сміття. Після того, як ця система почне працювати на всій території Україні, депутати пропонують ввести з 1 січня 2016 року заборону на поховання необроблених відходів. Штрафи за його порушення складуть для громадян 1700-5100 грн (повторні - 5100-11900 грн), для посадових осіб 5100-8500 грн (8500-17000 грн).
 
Ці заходи, згідно з пояснювальною запискою до проекту, дозволять стимулювати екологічні інвестиції в нові технології утилізації відходів та їх використання у вигляді альтернативних джерел енергії. У Нацагентстві з інвестицій та управління національними проектами повідомили "Комерсант", що введення плати за переробку сміття є необхідною умовою того, щоб сміттєпереробні заводи, які планується побудувати в Україну в рамках проекту "Чисте місто", стали рентабельними. Протягом чотирьох років необхідно вкласти 5 млрд грн у будівництво 10 заводів. Вони можуть окупитися за шість років за умови державно-приватного партнерства. Мова йде про щорічну сортування порядку 1 млрд. тон відходів, які зараз вивозяться 1053 підприємствами на 770 зареєстрованих полігонів, 3298 несанкціонованих звалищ і 2 сміттєспалювальних заводи (у тому числі київську "Енергію").
 
"Чинне законодавство і зараз вимагає обов'язкової обробки сміття. Але на практиці громадяни оплачують лише послуги перевізників, які часто відвозять сміття за місто і викидають його. Тому пропоновані зміни визначають, що громадяни будуть оплачувати послуги саме тих компаній, які насправді займаються утилізацією сміття", - відзначає керівник нацпроекта "Чисте місто" Богдан Баласіновіч.
 
Зараз середній рівень утилізації відходів складає всього 5-8%. При цьому на скло, метал, пластик, папір, тканина, дерево і гуму припадає 57% обсягу сміття, на харчові відходи - 25%, на інші - 18%.
 
В даний момент середній тариф за утилізацію відходів в Україну становить 26 грн / кубометр сміття (18 грн - перевезення, 8 грн - поховання), що означає в середньому 10 грн на місяць на одного жителя. Введення оплати за переробку відходів неістотно збільшить ці тарифи, запевняють експерти. "Зараз в Україні працюють лише сміттєсортувальні лінії, що дозволяють вибрати скло, пластик, паперове і металеве сировину, і направити його на переробку. Однак необробленим залишається 50-60% відходів, що підлягають захороненню. На сміттєпереробних заводах частка залишкового матеріалу буде близька до нуля, однак нерозвиненість екологічної ідеї і дорожнеча обладнання перешкоджають їх появи ", - відзначає прес-секретар компанії" Грінко "Сергій Устимом. "100-відсоткова переробка відходів коштує близько 100 грн за кубічний метр. Зараз киянин витрачає 6 грн на місяць за вивіз та утилізацію сміття. Якщо в цей платіж буде включена його переробка, то щомісячний плата зросте максимум до 30 грн", - відзначає директор по розвитку компанії "Ремондіс Україна" Богдан Ковпак. Втім, частина витрат на переробку сміття повинна покрити продаж вторсировини, а також вироблення зі сміття електроенергії та реалізація її в мережу по "зеленому" тарифу.
 
Юрій Панченко 
Переглядів: 1781 | Додав: Правознавець | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018