Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 20.03.2018, 07:11

Вівторок, 20.03.2018, 07:11

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Травень » 22 » Bведення податку на нерухомість перенесено на 2013 рік (оновлена)
10:27
Bведення податку на нерухомість перенесено на 2013 рік (оновлена)
 
Сьогодні 24 травня 2012 року ВРУ під час другого читання прийняла в цілому як закон законопроект № 9661-д «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо удосконалення деяких податкових норм». "За" ухвалення закону проголосували 235 народних депутатів з мінімально необхідних 226. Закон встановлює мораторій на застосування адміністративних санкцій за окремі порушення податкового законодавства до кінця нинішнього року. Це стосується порушень у заповненні податкових декларацій, сплати єдиного податку в розмірі 15% для підприємців 1 і 2 груп, які ведуть діяльність, не зазначену у свідоцтві, помилок у заповненні книги ведення доходів і витрат.
 
Закон встановлює мораторій на застосування адміністративних санкцій за окремі порушення податкового законодавства до кінця нинішнього року. Це стосується порушень у заповненні податкових декларацій, сплати єдиного податку в розмірі 15% для підприємців 1 і 2 груп, які ведуть діяльність, не зазначену у свідоцтві, помилок у заповненні книги ведення доходів і витрат.
 
В ході обговорення закону глава профільного комітету Віталій Хомутинник заявив наступне: "Ми врахували пропозиції представників малого бізнесу і спростили процедуру реєстрації платників єдиного податку платниками ПДВ. Зокрема, скасовується обмеження щодо добровільної реєстрації платників ПДВ (не тільки в сферах малого бізнесу). Крім того, скорочено термін реєстрації платників ПДВ у податкових органах з 10 до 5 робочих днів, вдосконалюється порядок нарахування ПДВ у туристичній сфері та інших сферах. Зміни також стосуються удосконалення системи податкового адміністрування, передусім, у сфері лібералізації податкових процедур. Так, наприклад, спрощується процедура відкриття банківських рахунків, а також порядок підписання податкової декларації підприємцем у разі відсутності у нього фахівця, який в нього відповідає за бухгалтерський облік. Окрім цього закон також дозволяє виробникам і торговцям ювелірними виробами використовувати спрощену систему оподаткування і платити єдиний податок в розмірі 5% від доходу".
 
 Нещодавно ми повідомляли, що з 1 липня 2012 року в Україні буде введено податок на нерухомість в розмірі не менше 1% від мінімальної заробітної плати, тобто не менше 10 грн. за один квадратний метр, оскільки така норма вже прописана в новому Податковому кодексі України. Натомість сьогодні 24 травня 2012 року ВРУ продовжила мораторій на введення в дію податку на нерухоме майно до 1 січня 2013 року.
 
Детальніше по справі. У відповідності до нового ПК платниками цього податку є як фізичні так і юридичні особи, в тому числі і нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості в Україні. Ставки податку на нерухомість встановлюватимуться сільськими, селищними або міськими радами. Ось розміри за 1 кв.м. житлової площі об'єкта житлової нерухомості:
 
- Для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м., і житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв.м., ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- Для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. м., і житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. м, ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної зарплати.

До об'єктів житлової нерухомості Кодексом віднесені:
 
житлові будинки, призначені для постійного проживання та житлові будинки садибного типу;
прибудови до житлових будинків;
квартири;
котеджі;
кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах;
дачні та садові будинки.

Не є об'єктами оподаткування:
 
- житлова нерухомість, що знаходиться в державній власності або у власності територіальних громад;
- житлова нерухомість, що знаходиться в зонах відчуження і обов'язкового) відселення (у Чорнобильській зоні);
- нерухомість дитячих будинків сімейного типу;
- садові або дачні будинки (але не більше одного такого будинку для одного платника);
- житлова нерухомість, що належить багатодітним сім'ям, які виховують трьох і більше дітей (включаючи усиновлених), але не більше одного об'єкта на таку сім'ю;
- гуртожиток.

Пільги зі сплати податку на нерухоме майно передбачаються у вигляді зменшення бази оподаткування об'єктів житлової нерухомості і повного або часткового звільнення від сплати податку.
 
Зменшується база оподаткування власності квартири розміром до 120 кв. м, а також житлового будинку - на 250 кв. м. Таке зменшення надаватиметься один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовуватиметься до житла, в якому платник податків зареєстрований в установленому законом порядку, або до будь-якого іншого об'єкту його житлової нерухомої власності - за вибором платника.
 
Переглядів: 1251 | Додав: Правознавець | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018