Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Неділя, 18.02.2018, 19:07

Неділя, 18.02.2018, 19:07

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Січень » 5 » З 2013 року силовики в Україні матимуть необмежені повноваження
10:54
З 2013 року силовики в Україні матимуть необмежені повноваження
 
Коли ж її замінить поліція? Фото opgks.info
З набранням чинності нового КПК (Кримінального Процесуального Кодексу) правоохоронні органи отримали право на здійснення негласних слідчих дій по выдношенню до будь-якого громадянина. Порядок їх проведення затверджений спеціальною інструкцією.
 
Серед іншого документ регламентує негласне проникнення оперативників в житло, зняття даних з особистого комп'ютера громадян та взяття біологічних зразків. Експерти та правозахисники виступають проти такого нововведення, оскільки такі дії силовиків порушують права людини та нігілюють приватну власність громадян.
 
Інструкцію про організацію проведення негласних слідчих дій (НСД) та використання їх результатів у кримінальному процесі підписали такі силові структури, як СБУ, Генпрокуратура, МВС та Державна прикордонна служба. У документі (копія знаходиться у розпорядженні газети "Комерсант") говориться, що "негласними" є "слідчі дії, способи і факт проведення яких не підлягають розголошенню, а дані, отримані в їх результаті, є засекреченими".
 
"Негласні слідчі дії проводяться щодо підозрюваного або іншої особи, якщо в результаті їх проведення є можливість отримати дані про злочин і особу, яка його вчинила", - вказується в документі. Зверніть увагу на те, що такі дії силовиків не базуються на володінні конкретних, реальних доказів про скоєння злочину підозрюваним, а лиш на безпідставних підозрах!!! Це знову ж таки вказує на ніщо інше як на низький рівень професіоналізму і невмінні силовиків вести слідчу діяльність (- ред.).
 
Як повідомив "Комерсант" один із розробників КПК голова підкомітету з питань кримінально-процесуального законодавства Верховної Ради VI скликання Святослав Олійник, НСД можуть проводитися у відношенні "необмеженого кола осіб, які не є підозрюваними, але, за даними слідства, володіють важливою інформацією ". - І знову ж таки на основі підозр! (- ред.)
 
Громадяни зможуть оскаржити проведення негласних слідчих дій у суді
 
Хоч таке право громадян залишається в силі, проте з-за відсутності справжньої незалежної юстиції в Україні добитися захисту своїх прав у судах українцям не вдасться (-ред.) Проводити НСД можуть уповноважені прокурори, або слідчі прокуратури, органи внутрішніх справ, органи безпеки, податкова міліція. Силовики можуть почати НСД з дозволу слідчого судді, або ж ініціювати їх - «якщо ситуація пов'язана "із врятуванням життя людей, запобіганням тяжкого злочину"» - йдеться у документі. Зверніть увагу, що оперативникам тепер дозволяється проводити навіть прихований аудіо-та відеозапис про проведення якого вони не зобов'язані повідомляти громадян, можуть здійснювати перегляд, виїмку та накладати арешт на кореспонденцію. Крім того, силовики мають право проводити контроль дзвінків, SMS, MMS, листування в інтернеті; вилучати дані з персонального комп'ютера без відома власника, а також знімати негласне отримання "зразків матеріалів або сировини в публічно недоступних місцях для проведення порівняльного аналізу".
 
Окрім цього інструкція дозволяє силовикам вести спостереження в публічно доступних місцях "без відома присутніх осіб" що є порушенням прав людини про захист конфіденційності особи, а також обстежувати житло чи іншу власність громадян. "Це не обшук, а негласне проникнення, - уточнив пан Олійник. - Обшук, як і раніше, буде проводитися за рішенням суду в присутності понятих". Слід зазначити, що норма про НСД є нововведенням КПК, який набрав чинності 19 листопада 2012 року. У старому КПК говорилося, що "особисте життя і таємниця листування громадян захищені законом", а прослуховування телефонів, обшук або відеоспостереження можливі тільки за санкцією суду. Тепер все це відійшло в минуле.
 
Завершує інструкцію саркастичний пункт про "дотримання прав громадян" оскільки Україна є "правовою” державою. У ньому говориться, що особи по відношенню яких проводилося НСД, повинні бути проінформовані про це протягом року з моменту їх завершення. Зверніть увагу на останні слова - «протягом року з моменту їх завершення!» Громадяни можуть навіть оскаржити проведення негласних слідчих дій у суді, якщо це завдало їм якоїсь шкоди, - пояснив Святослав Олійник. - НСД є законними, тому що обумовлені «заходами безпеки». Для того щоб держава виконувала функції по боротьбі з злочинністю, необхідно мати інструментарій. Таким інструментарієм для пана Олійника є (іншими словами) ніщо інше як безправне вторгнення у життя громадян з грубим порушення їх прав та свобод. Оскільки українські силовики не вміють проводити слідство професійно (з-за браку відповідної формації, яку в Україні ніхто не вміє надати, адже методи діяльності залишились чисто радянські), то таке нововведення є для них лиш покриттям їх непрофесійності! - ред.
 
Генерал міліції у відставці народний депутат України п. Генадій Москаль ("Батьківщина") слушно вважає, що проведення НСД порушує конституційні права громадян. "У Конституції не вказано, що в цілях національної безпеки можна проникнути в житло без дозволу суду і понятих. Закон про оперативно-розшукову діяльність не дозволяє обшук без понятих. КПК натомість в цілому не узгоджений з чинними законами, а все тому, що писали його теоретики, що поспішали видати продукт на ура", - заявив "Комерсанту" п. Генадій Москаль.
 
Джерело: Юлiя Рябчун
 
Переглядів: 377 | Додав: Правознавець | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018