Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 17.03.2018, 05:35

Субота, 17.03.2018, 05:35

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Жовтень » 11 » Законопроект № 1197-1: Якщо ти “відповідальний”, то у в'язницю не попадеш!
14:59
Законопроект № 1197-1: Якщо ти “відповідальний”, то у в'язницю не попадеш!


Фото сайту:pivnich.info

Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий законопроект № 1197-1 про створення в Україні "системи пробації”. Про що йде мова? Мова йде абсолютно не про світову судову практику щодо доведення об'єктивних доказів судді про причетність або непричетність підозрюваного у скоєнні ним злочину, а про закон персонального характеру, суть якого полягає у виді кримінального покарання без позбавлення або обмеження волі злочинця за мірою його рівня відповідальності! Отже тепер, якщо особа є при кермі держави, або просто "відповідальною” і скоїла злочин, то кримінальної відповідальності вона не понесе аж ніяк і ні з-за будь-яких умов. Ось що приховувалось у законопроект № 1197-1. Щож, розглянемо все ретельно. Оскільки мова йде про "пробацію”, то слід перш за все зрозуміти що таке пробація. Латинське слово «рrobatio» в перекладі на українську мову означає «доказ». Тому слово «probatio» в юридичному сенсі демонструє наявність певних юридичних фактів з яких можна зробити висновок про існування чи не існування підстав для підозри особи або її причентості чи не причетності до скоєння нею злочину.


У цивільному праві міжнародної судової практики доказ є інструментом за допомогою якого суддя формує своє уявлення про зв'язок особи чи сторін з фактами. Натомість що стосується «доказу» у кримінальному праві судової світової практики, то його представляється виключно під час прелімінарного слухання справи, після якого йде кримінальний процес і виноситься вирок. Отже "пробація” - це об'єктивний факт, який відноситься до кримінальної дії (злочину чи наміру його скоїти) і у відповідності до його тяжкості визначається також і міра покарання. Натомість законопроект уряду Азарова № 1197-1 передбачає зовсім інше — альтернативне покарання без позбавлення або обмеження волі злочинця! Щоб особа могла бути підозрюваною у скоєнні злочину, необхідна наявність незаперечних фактів (доказів), які підтверджують її причетність до скоєння нею злочину. Судові практики країн ЄС після своїх останніх реформ, передбачають, що всі докази, які були зібрані в ході етапу прелімінарного (попереднього) розслідування у так званій "досудовій стадії", процес якого координується виключно суддею з питань прелімінарного розслідування справи (СПРС), не можуть бути використані в подальшому ході розгляду справи, тобто під час її розгляду (а не під час прелімінарного слухання), яка завершується винесенням вироку (судовий процес). Це пояснюється декількома причинами, а саме: прокурор або адвокат-захисник мають право звернутися до СПРС, щоб мати можливість "заморозити" певний партикулярний доказ чи докази (навіть свідчення затриманого під час його допиту), який/які було зібрано судовою поліцією в ході етапу прелімінарного розслідування для того, щоб могти надати судді з питань прелімінарного слухання справи (СПСС - суддя, що відповідає за початкове вирішення справи в ході її першого слухання і за клопотанням прокурора може пред'явити звинувачення або відкинути звинувачення підозрюваному) доказ чи докази причетності або непричетності підозрюваного до злочину, який перебуває під арештом. Такий захід у європейській і світовій судовій практиці називається «пробаторний момент» (пробація), тобто доказ, який містить у собі правду та «об'єктивну неможливість чи можливість» причетності підозрюваного у скоєння ним злочину.

Що натомість вигадав уряд України у терміні "система пробації”? Законопроект передбачає створення досудової пробації, тобто забезпечення судді інформацією, яку було зібрано міліціонерами саме в ході етапу попереднього розслідування справи, оскільки лише така інформація на думку автора цього законопроекту характеризує особу за що її і було залучено до кримінальної відповідальності без наявності жодних доказів її справжньої причетності до скоєння злочину. Саме ця інформація буде надаватись судді і використовуватись ним при винесенні вироку, однак не по мірі важкості злочину, а по мірі відповідальності особи, яка його скоїла. Що це означає? Це означає, що у досудовій доповіді, яка буде надаватись судді прокурором буде міститись оцінка ризиків щодо ймовірної можливості або неможливості повторного скоєння злочину підозрюваним та ймовірну можливість його "виправлення” без обмеження або/та позбавлення його волі.

Тому до осіб, яких буде звільнено від відбування покарання у в'язниці з випробувальним терміном, у відповідності до закону № 1197-1 буде запроваджено спостережну пробацію, тобто здійснення наглядових і соціально-виховних заходів. Однак про те хто саме буде виконувати цю роль у законі не вказано, незважаючи на те, що цим повинні займатись соціальні асистенти. В кожному разі закон також передбачає особливості пробації щодо неповнолітніх, спрямовані на забезпечення їх подальшого нормального психічного і фізичного розвитку.

Ще однією новацією урядового законопроекту, за який ВР вже вчора проголосувала є введення пенітенціарної пробації, тобто підготовки осіб, які відбувають покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі до звільнення, з метою їх трудового і побутового влаштування. Для цього передбачається створення органів пробації, які будуть існувати в структурі Державної кримінально-виконавчої служби.

Висновок. Отже як самі бачите, цей закон не має нічого спільного з «probatio» (доказами) чи з світовою судовою практикою використання пробації (доказів) з метою захисту особи та її честі. В інтерпретації уряду термін «пробація» нагадує швидше кримінальне поняття "пробачення”, що допускається криміналітетними авторитетами по відношенню до новачків-пішок за "нерозважну” дію... як "випадкове вбивство” "випадкової людини”, "невміння вибивати гроші з потрібних людей” - ну, мовляв, помилився, більше так робити він не буде... Цей і подібні їм закони - це очевидні кроки до утвердження кланів мафії в нашій країні, які щодня роблять аборт демократії (народовладдю) при найменшому його зародженню в лоні матері України!


Переглядів: 930 | Додав: Правознавець | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018