Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 26.05.2018, 11:45

Субота, 26.05.2018, 11:45

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » Дошка оголошень » Італійські держустанови, організації та документи » Assistenti Sociali - хто вони?

Національна Служба Соціальної Асистенції (Допомоги) Італії частина 2
16.01.2013, 22:29
 
Cоціальні асистенти - професія майбутнього
Фото сайту: comune.cagliari.it
Законодавча база
 
Починаючи з 1987 року соціальні асистенти для досягнення відповідної сертифікації (спеціаліст), зобов'язані складати державний іспит відповідно до положень Декрету Президента Республіки № 14 від 15 січня 1987 року. Цей указ ввів новий реквізит для отримання випускником ступеня спеціаліста після отримання ним університетського диплому. Соціальний асистент, який бажає здобути ступінь спеціаліста, у відповідності до вищезгаданого Декрету, повинен пройти відповідний курс спеціалізації і здати державний екзамен (Стаття 1).
 
Натомість для того, щоб могти працювати тепер в Італії соціальним асистентом, то у відповідності до закону № 341 від 19 листопада 1990 необхідною здобути університетський диплом за даним фахом і мати італійське громадянство, або громадянство ЄС.
 
Професію соціального асистента в Італії було визнано офіційно лише у 1993 році, коли вийшов Закону № 84/93 дня 23 березня 1993 року. Відповідно до закону соціальний асистент є працівником, який працює у повній технічно-професійній автономії (вільні професіонали) і має право на прийняття будь яких необхідних рішень та дій у всіх етапах здійснення своєї діяльності: запобігання (профілактика) різних соціальних кризисів, які можуть проявлятись у сім'ях особливо при наявності неповнолітніх, які від цього можуть страждати, надання особам, сім'ям, або й цілим групам осіб, які страждають від алкоголю чи іншої залежності необхідної допомоги через кваліфіковані медичні чи інші служби/установи, вміти розрадити особу, яка страждає від депресій, бути близьким до тих, хто в нужді і горі і має право здійснювати навіть освітню діяльність.
 
Професія соціального працівника в Італії може здійснюватися у довільний спосіб у якості вільного професіонала, або як найманого працівника через укладення трудових відносин з Національною Державною Службою Соціальної Асистенції або іншим органом, який має потребу у соціальному асистенті. У співпраці з судовою владою діяльність соціального асистента носить виключно технічно-професійний характер.

Кваліфікація

Особливість професії соціального асистента полягає у тому, що вона не обмежується лише у наданні порад, але в тому, що соціальний асистент працює і співпрацює з особою особою чи групою осіб якими опікується. Ось чому соціальний асистент називається також соціальним оператором (працівником) і чому його робота відноситься до служби. Ця назва виправдана також і тим, що, з одного боку, вона є надана з ініціативи держави, а з іншого боку, - вона спрямована на соціальні цілі.
 
Сфера діяльності
 
Слід зазначити, що діяльність соціального асистента є надзвичайно важливою. Іншими словами вона є цільовою у галузі науки, оскільки грунтується у сфері соціальних наук. Дії соціального асистента, в цілому, можна виділити у відповідності до ролей, які він/вона здійснює:
 
адміністративна роль: функції, пов'язані з організацією (надання) послуг, фінансами (заробітком) та бухгалтерським обліком (у випадку, якщо він/вона є вільним професіоналом). Працює також над підготовкою кадрів державної влади;
 
технічна роль: функції, пов'язані з науково-дослідницькими пошуками для надання громадянам більш ефективних послуг, технічною та соціальною допомогою. Проводить заходи спрямовані на забезпечення елементів (матеріалів) для судової влади при розгляді справ, що стосуються окремих осіб чи груп осіб опираючись при цьому на наукові принципи і методи та професійний деонтологічний кодекс;
 
професійна роль: бездоганне і відповідальне виконання своїх професійних обов'язків з повною автономією при дотриманні зобов'язань, що випливають із самої природи трудових відносин - державної служби.
 
Існує багато сфер діяльності, які можуть включати в себе діяльність соціального асистента. Робота цього професіонала може бути аплікована як у соціальній сфері так і може бути інтегрованою у сфері медицини (надання медичної допомоги), або при здійсненні адміністративних чи бухгалтерських функцій при держадміністраціях. Основні категорії користувачів, якими найчастіше займаються соціальні асистенти - це:
 
- неповнолітні
- люди з психо-соціальними проблемами (наркоманія будь-якого роду, психічне здоров'я, і т. д.).
- інваліди
- іммігранти
- біженці
- особи похилого віку
- сім'ї, які потребують допомоги
- особи, які перебували у місцях позбавлення волі (реабілітація) і т. п.
 
Соціальний асистент може працювати в різних секторах та установах як державних, так і приватних. Серед них також і науково-дослідні інститути та всі типи навчальних закладів (також і сиротинці), культури, фондаціях. В установах соціальної і медичної інтеграції, в тому числі:
 
- Консультування;
- Багатопрофільні групи для дітей і підлітків;
-Багатопрофільні групи з вадами неповноцінності (handicap);
- Багатопрофільні групи осіб дорослого віку;
- Відділи психічного здоров'я (психлікарні);
- Реабілітація наркоманів;
- Оцінка стану особи та якостей;
- Місцеві органи охорони здоров'я;
- В'язниці та центри ідентифікації та репатріації.
 
Органи ресоціалізації:
 
- Суди у справах неповнолітніх;
- Міністерство юстиції (Управління Соціальної Асистенції у справах неповнолітніх, соціальних послуг та у справах повнолітніх);
- Приймаючі громади (Харитас);
- Тюремна адміністрація
 
Місцеві органи влади:
 
- міністерства, префектури, і т.д.
- райдержадміністрації, облдержадміністрації, муніципалітетні служби та інші;
- Житлові та напів-житлові структури, структури для пенсіонерів, інвалідів та дітей-сиріт,
- організації третього сектору (приватний чи соціальний), кооперативи, фонди, асоціації, соціальні підприємства, громадські центри
- центри зайнятості (робота інтеграції з особами, які втратили місце праці).
Додав: Адміністратор |
Переглядів: 728

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018