Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Неділя, 27.05.2018, 15:58

Неділя, 27.05.2018, 15:58

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » Дошка оголошень » Італійські держустанови, організації та документи » Що таке Sindacato?

Пояснення про Синдакат (Профспілка)
19.07.2010, 00:34
 
Прапори найпотужніших
профспілок Італії:
CGIL, CISL, UIL
Фото: comune.nusco.av.it

Sindacato - це Профспілка, діяльність якої базується на основі демократичного статуту. Її діяльність спрямована на поліпшення умов праці й життя категорії працівників, яку вона представляє перед державними органами влади чи приватними структурами, на захист людської і професійної гідності без жодних дискримінацій за ознакою статі, релігії, політичних переконань чи кольору шкіри.

В Італії існує три основні профспілки, а це: CGIL, CISL та UIL. Історія профспілок в Італії є історією працівників, які через довгі і затяжні страйки та вияви непокори тодішній владі, вибороли собі визнання зі сторони влади щодо створення такої структури як Синдакат (Профспілка), яка б захищала їх законні інтереси відповідно до категорій діяльності (сфери праці).

 
Ідентичність італійських профспілок можна визначати по-різному, адже кожна з них має своє кредо і свій спосіб (у відповідності до чинного італійського законодавства) захищає права працівників. Досвід об'єднання італійських трудових рухів на початку 19 століття в одну єдину структуру був досить доленосним, але успішним. Кожна з них зуміла знайти свій спосіб організації діяльності та визначилася зі складним комплексом різних факторів, які покладалися на ідеологічному виборі їхньої економічної та правової доктрини.
 
Професійна діяльність італійських синдакалістів (працівників профспілок) випливає з досвіду Англії і Сполучених Штатів Америки. Їх діяльність спирається на солідарності інтересів працівників (членів профспілок)  як на робочих місцях так і на ринку праці. Вона побудована в плані захисту позицій їх членів і спрямована на захист прав як працівників так і роботодавців відоповідно до їх професій.

Інструменти боротьби італійських профспілок з несправедливістю вдади є різноманітними, проте найвпливовішими є проведення національних страйків. Профспілкова діяльність виражається через укладання колективних контрактів яка є одним з основних інструментів для трудових відносин та зайнятості.
 
Італійські профспілки - це інтеркатегоріальні профспілки. Кожна з них включає в собі різні категорії сфер діяльності працівників. Їх ефективна діяльність у сфері захисту прав громадян/працівників є досить відчутною в Італії. Кожна з них має свою історію, несе в собі знак походження та має свою перевагу (симпатію) як серед італійців так і серед іноземців.
 
Остання організаційна модель італійських профспілок - це об'єднання і організація бізнесу (по категоріях). Допомога профспілок в організації та ведення бізнесу для громадян робить їх досить конкурентними на ринку праці проте деякі елементи ведення справ профспілками не завжди є до вподоби самим приватним підприємцям з огляду на професійну здатність профспілок  захищати права підлеглих, а також з огляду  на спонтанне розрізнення корпоративних кордонів між працедавцем та працівником.
 
Те, що чітко відрізняє діяльність італійських профспілок від українських - це те, що в Італії не існує підприємницьких профспілок, або як їх ще тут називають "жовтими профспілками" які йдуть за похотями адміністрації підприємства і не виконують своєї основної - захисної функції. Такі "псевдо профспілки" були досить поширеними колись у Америці після І-ї світової війни і є зараз досить поширеними у сучасних країнах колишнього СРСР.
 
Представниками профспілок на підприємствах чи організаціях в Італії є самі ж працівники підприємств чи організацій, проте їх призначає не адміністрація підприємства чи організації, а сама ж профспілка за фактом членства. Тому адміністрація не має жодного впливу на представників профспілок, а будь-яке її намагання "нав'язати власну думку" представникові профспілки, несе за собою кримінальну відповідальність у відповідності до чинного італійського законодавства.
 
Напрямки діяльності італійських профспілок:
 
CGIL - http://www.cgil.it/
CISL - http://www.cisl.it/
UIL - http://www.uil.it/
Промоційний ролик профспілок про безпеку на робочому місці, яка є зазначена у законодавстві:
 
 
 
Додав: Правознавець |
Переглядів: 655

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018