Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 26.05.2018, 11:47

Субота, 26.05.2018, 11:47

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » Дошка оголошень » Італійські держустанови, організації та документи » Корпус Ватиканської Жандармерії

Історія Корпусу Ватиканської Жандармерії
29.09.2011, 15:37
 
Прапор Держави Ватикан
Фото digilander.libero.it
У Державі-Місті Ватикан функції громадської безпеки, громадського порядку, а також судової поліції покладено на Корпус Ватиканської Жандармерії. Цей Корпус було засновано два століття тому у далекому 1816 році Папою Пієм VII і називався він "Папський Корпус Карабінерів" у наслідок відновлення та потвердження Папської Держави відразу після Віденського Конгресу та краху Наполеонської Імперії.
 
Папський Корпус Карабінерів очолював тодішній так званий міністр з питань озброєння і виконував свої поліцейські функції по всій території Папської Держави, яка включала в собі такі реґіони як: Емілія Романья, Марки, Умбрія та Лаціо.
 
У 1849 році після падіння Римської Республіки, Папа Пій IX, який у той час повернувся із заслання з Ґаети, реорганізував збройні сили, перетворивши Папський Корпус Карабінерів у полк Папських Велітів, який був призначений для забезпечення громадської безпеки, а вже при кінці того ж року перейменував його у Корпус Папської Жандармерії, який перейшов під командування держсекретаря Папської Держави.
 
Відтоді Папська Жандармерія набрала великого значення в питаннях забезпечення стабільності Понтифікальної Держави, а також брала інтенсивну участь у всіх боях проти наступу військ Савоярдів, які після вторгнення у володіння Понтифікальної Держави, згодом взяли під свій контроль всю її територію, аж до часів завоювання Риму у 1870 році, який пізніше було проголошено столицею Королівства Італії. В той час Понтифік перейшов до Ватикану, а невеличка кількість жандармів, які залишились живими, продовжували виконувати свої функції у середині м. Ватикан та його садах і несли службу аж до 1929 року.
 
Після підписання Латеранського Договору, зродилась нове суверенне Місто-Держава Ватикан, а вагомий контингент жандармів було значно посилено та розширено для задоволення нових потреб Держави-Церкви, яка займала і по сьогоднішній день займає значну площу, оскільки у її компетенції залишились великі екстериторіальні зони.
 
В такому складі Корпус Папської Жандармерії продовжував здійснювати свою діяльність аж до 1970 року. У цьому ж році Папа Павло VI, у своєму листі від 14 вересня 1970 року, який пізніше було прийнято як Закон № LXVII від 15 грудня 1970 року, скасував усі військові збройні сили і залишив з них один-єдиний корпус Папської Швейцарської Гвардії, який століттями захищав Понтифіка і церковну державу. Натомість Корпус папської жандармерії було перетворено у нове "Центральне Бюро Нагляду", зберігаючи за ним всі попередні функції, встановлені існуючими тоді правилами, які були затверджені Папою Пієм XII. У статті 1 внутрішнього правильника Жандармерії йдеться про наступне: "Корпус Жандармерії Держави-Міста Ватикан забезпечуватиме безпеку Святішого Отця, а також виконуватиме завдання захисту та оборони території держави Ватикан, здійснюватиме поліцейські функції, функції внутрішнього порядку та безпеки, наглядатиме за дотриманням державних законів, постанов та розпоряджень органів державної влади. Окрім цього нестиме почесну варту по свій її території".
 
Ватиканська Жандармерія
Фото vaticanstate.va
Пізніше у відповідності до закону № CLXVIII від 25 березня 1991 року, було внесено певні часткові зміни до закону № LXVIII від 15 грудня 1970 року, згідно яких "Центральне Бюро Нагляду" було перейменовано на "Поліцейський Корпус Держави Ватикан". 2 січня 2002 року законом № CCCLXXIV, Папська Комісія з внутрішніх питань Держави-Міста Ватикан знову змінила назву цього Корпусу і надала йому назву "Жандармерія Держави Ватикан".
 
18 вересня 2008 року у відповідності до Указу № 476431 Кардинала Голови Правління (Говернаторату) було оприлюднено статут та правильник Жандармерії Держави Ватикан. Орган Безпеки (внутрішня та зовнішня).
 
На сьогоднішній день Жандармерія Держави Ватикан в поєднанні з Ватиканською Пожежною Службою у відповідності до внутрішніх спеціальних правил та положень, очолює Управління Служби Безпеки Ватикану (Секретні Служби) та Цивільного Захисту. Це передбачає закон № CCCIXXXIV від 16 липня 2002 року. Департамент Служби Безпеки очолює Головнокомандувач Жандармерії, координує діяльність всіх органів, а також займається адміністративними питаннями вищезгаданих служб.
 
Держдепартамент СБ Ватикану у своєму подвійному складі у відносинах з Комітетом з питань Безпеки, несе відповідальність за громадську безпеку, займається питаннями громадського порядку і здійснює ці функції у тісній співпраці з Папською Швейцарською Гвардією Ватикану, яка є допоміжним органом Жандармерії. Окрім цього Жандармерія тісно співпрацює через відповідні канали з аналогічними структурами Італійської Республіки та інших держав.
 
Основним та безпосереднім завданням Жандармерії є охорона та безпека Святішого Отця як Президента Держави та Глави Церкви у всіх його подорожах, у тому і числі у пасторальних візитах по Італії і в міжнародних та міжконтинентальних подорожах. Вона здійснює інституційні завдання поліції, включаючи службу прикордонної, судової, податкової та дорожньої поліції щодо безпеки місць та людей, займається наглядом за громадським порядком, а також запобіганням та виправленням у випадках скоєння злочинів. Жандармерія співпрацює з судовими органами та іншими компетентними органами Апостольського Престолу.
 
Щоденне чергування Жандармерії здійснюється у патрульному режимі 24 години на добу круглий рік. Цей Корпус прикладає максимум зусиль в будь-якій ситуації, гарантує високу професійність, майстерність, обережність, розсудливість і відданість справі, як і личить тим, які працюють у такій сфері, а також заховують сувору конфіденційність, особливо в інтересах Святого Престолу та Ватикану з огляду на їх вагому роль в світовому контексті.
 
Не меншою є і увага Жандармерії у питаннях охорони громадського порядку під час незліченних урочистих папських служінь, в ході удієнцій, зустрічей та церемоній. Жандармерія Держави Ватикан має у своєму розпорядженні найновіші технології у галузі безпеки та контролю.
 
Що стосується території Італії, то тут діють двосторонні угоди, ведеться тісне спільне співробітництво між Жандармерією Ватикану та Інспекторатом ГБ "Ватикан" у якому працює італійська поліція у межах території Держави-Міста (Площа Святого Петра та околиці Ватикану). Натомість за його межами Жандармерія Ватикану взаємодіє з поліцією приймаючої країни, тобто Італії.
Фото vaticanstate.va
 
Додав: Правознавець |
Переглядів: 697

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018