Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Неділя, 27.05.2018, 17:24

Неділя, 27.05.2018, 17:24

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » Дошка оголошень » Італійські держустанови, організації та документи » Що таке Partita IVA?

Загальні відомості про Partita Iva
19.07.2010, 12:27
 
Partita Iva (ідентифікаційний номер платника ПДВ). ПДВ - це податок, що стягується з підприємств, на суму приросту вартості на даному підприємстві, обчислювану у вигляді різниці між виторгом від реалізації товарів і послуг та сумою на сировину, матеріали, напівфабрикати, отримані від інших виробників. Ряд товарів, послуг, видів діяльності частково або повністю звільняється від податку на додану вартість. Сутність ПДВ в тому, що він є частиною створеної вартості, яку стягують з покупців усіх видів товарів та послуг. Платники: юридичні та фізичні особи, які здійснюють від свого імені виробничу або іншу підприємницьку діяльність на території Італії залежно від форм власності.
 
Partita Iva (ПДВ) є непрямим податком, який впливає не на дохід підприємця, а на його дію/діяльність. Стандартна ставка ПДВ в Італії становить 20% - занижена 10%, 6%, або 4%. (IVA) - Imposta sul Valore Aggiunto (податок на додану вартість).

Хто може відкрити собі Partita Iva?

Всі автономні працівники (спеціалісти, артисти, компанії, фірми, асоціації) в будь-якій сфері своєї легальної діяльності, які ведуть господарську діяльність. Розпочинають вони її з реєстрації у Торгово-Промисловій Палаті (Camera di Commercio) та з відкриття/присвоєння їм P.IVA. Всю свою діяльність вони реєструють у відповідних книгах та ведуть звітність і облік у відповідних реєстрах. Автономним працівником (приватним підприємцем) в Італії вважається та особа, яка бере оплату за виконання своїх робіт чи послуг маючи на це ліцензію та P.IVA. Часто при пошуку роботи, власник приватної фірми може відкрити своєму працівникові P.IVA для цільового призначення розвитку свого бізнесу або розширення повноважень працівника.

УВАГА! Трапляється і таке, що роботодавець може відкрити своєму працівникові P.IVA без його ж відома, щоб уникнути сплати податків державі за працівника. У такий спосіб найманий працівник може опинитись у такій ситуації, що сам буде змушений платити державі податки за свою найману працю. В такому випадку найманий працівник повинен негайно звернутись в INPS і зробити відповідну заяву щодо неправомірних дій з боку свого роботодавця.

2) Будьте обережні, тому що "постійні витрати", пов'язані зі зберіганням ПДВ в Італії є досить високими: ви повинні обов'язково мати консультанта (commercialista) з питань ведення вашого бізнесу. Хоча тепер P.IVA називається "спрощеною", то все ж таки все це не так, оскільки кожного року до 31 грудня поточного року приватний підприємець повинен подати свої 3 річні декларації (Unico, P.IVA і IRAP) і безліч інших відомостей. Крім того в Італії слід чітко дотримуватись всіх законів, які регляментують приватну підприємницьку діяльність, щоб уникнути надзвичайно великих штрафів, оскільки деякі з законів часто доповнюються, і тому краще покладатися на консультатна (commercialista) або стати членом італійських бізнес-асоціацій (наприклад, CNA для власників великого і середнього бізнесу або ж Confcommercio для працівників дрібної торгівлі).


Як, коли і де можна відкрити собі P.IVA?


Щоб відкрити собі P.IVA, зацікавлена особа повинна звернутись з письмовим проханням до Управління Податкової Колегії (l'Ufficio IVA) та подати відомість про початок свого бізнесу, заповнивши спеціальну анкету. Опісля реєстрації, зацікавленій особі видається миттєво і безкоштовно відповідне свідоцтво та ідентифікаційний номер ПДВ. Приватний підприємець зобов'язаний повідомити про початок своєї підприємницької діяльності до 30 днів з моменту відкриття діяльності і придбати всі необхідні облікові книги та реєстри. Відкриття ідентифікаційного номеру ПДВ надає приватному підприємцю право видавати своїм клієнтам відповідні фактури.

Для того, щоб відкрити собі ідентифікаційний номер платника ПДВ, зацікавлена особа повинна звернутись до спеціальних держустанов/відділень таких як Департамент Податків та Зборів (Agenzia delle Entrate), або як це є прийнято у деяких Реґіонах у Торгово-Промислову Палату (Camera di Commercio) за місцем своєї резиденції. Відповідна установа видасть пластикову картку з даними підприємця, сферою його діяльності та ідентифікаційним номером платника ПДВ, який присвоюється до особистого ідентифікаційного податкового коду.


Закупівля облікових книг та реєстрів

Облікові книги та реєстри розрізняються в Італії залежно від сфери діяльності, яка буде здійснюватися підприємцем і повинні бути придбані у спеціалізованих магазинах (наприклад Buffetti). Закуплені реєстри та облікові книги необхідно пред'явити Управлінню Податкової Колегії (l'Ufficio IVA) для реєстрації та проставлення печаток. Після оплати послуг, ці книги можна буде забрати і віддати вашому консультанту по бізнесу, або ж вести їх самотушки.
 
Процедура анулювання ідентифікаційного номеру ПДВ та припинення діяльності
 
На протязі 30 днів до завершення діяльності пов'язаної з ліквідацією (закриттям) фірми/компанії, власник повинен представити Управлінню Податкової Колегії (l'Ufficio IVA) декларацію закриття діяльності та віддати свій ідентифікаційний номер ПДВ та видані йому Колегією документи.
Додав: Правознавець |
Переглядів: 797

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018