Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 24.05.2018, 19:26

Четвер, 24.05.2018, 19:26

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » Дошка оголошень » Навчання в Італії » Система освіти в Італії

Освіта в Італії - відомості
27.06.2010, 18:02
 
Система освіти в Італії перебуває під контролем держави. Міністерство освіти матеріально забезпечує школи на всіх рівнях і суворо контролює навчання у приватних школах. Воно розробляє навчальні програми і проводить конкурсні іспити для зайняття викладацьких посад у всіх державних школах. Хоча більшість університетів та інших вищих навчальних закладів утримуються державою, всі вони користуються автономією в організаційному відношенні і мають право на складання навчальних програм. Для підтримання високого рівня освіти для більшості професій введені обов'язкові державні іспити.
 
Для дітей у віці до шести років існують приватні ясла і дитячі садки. Їх відвідання не є обов'язковим. Проте Міністерство освіти Італії надає їм значну фінансову підтримку. Навчання дітей у віці 6-14 років - обов'язкове і безплатне. Початкову п'ятирічну школу відвідують діти з 6 до 11 років. До 1963 року після закінчення такої школи дитина могла почати вивчення загальноосвітніх гуманітарних, природничих або педагогічних дисциплін, оволодіння якимось ремеслом або основами торгівлі у професійній школі. У 1963 році обидва типи шкіл злилися в об'єднану трирічну школу, і здобуття освіти на цьому рівні стало обов'язковим.
 
Після закінчення такої школи у віці 14 років перед учнем, який хоче продовжити шкільне навчання, відкриваються два шляхи: загальноосвітні (академічні) школи і технічні училища, так звані інститути, з п'ятирічним терміном навчання. Загальноосвітні школи мають чотири спеціалізації: гуманітарну, природничо-наукову, педагогічну і художню. Після закінчення однієї з таких шкіл учень може піти в університет. Технічні училища поділяються на сільськогосподарські, торгові, землеупорядні, мореходні і промислові. Випускники училищ можуть вступати на відповідні факультети університетів.
 
Університети. На початку 1990-х років в Італії налічувався 41 державний університет, з них 20 - утворені до 1600 року. Найбільші університети знаходяться в Римі, Неаполі, Мілані, Болоньї і Падуї. Крім того, функціонували політехнічні інститути в Мілані і Туріні, а також ряд приватних університетів, включаючи найбільший - Католицький університет у Мілані.
 
У багатьох італійських містах є консерваторії та художні інститути. Найстаріший у світі університет створений у Болонiї у 1088 р., за ним виникли заклади в Падуї (1222 р.) і Неаполі (1224 р.). Останній вважається першим у світі державним університетом. Народжені вільними, університети потрапили під державний контроль після 1859 року. Реформа Gentili (1923 р.) зробила наголос на наукових завданнях університетів, дипломи яких стали суто академічними. Інші стародавні університети були засновані в Пармі (962); Модені (1175); Перуджі (1200); Падуї (1222); Неаполі (1224); Сієні (1240); Мачераті (1290); Римі (1303); Флоренції (1321); Камеріно (1336); Пізі (1343); Павії (1361) і Феррарі (1391).
 
На початку 1990-х років (за останнім переписом) у вищих навчальних закладах Італії навчалося близько 1,2 млн. студентів (з них понад 1 млн. - в державних університетах). Зростання кількості студентів пов'язане з залученням жінок до системи вищої освіти. Наприкінці 1930-х років на їх частку припадало лише 20% місць, а наприкінці 1970-х - понад 40%. Незважаючи на ці досягнення, Італія продовжує відставати від провідних європейських країн за розмірами витрат на вищу освіту і кількістю дипломованих фахівців.
 
Термін навчання на більшості факультетів університетів розрахований на три роки, на хімічному, інженерному та архітектурному факультетах він становить п'ять років, а на медичному - шість.
 
На початку 1990-х років в італійських університетах навчалося більш як 25 тис. іноземних студентів. Деякі університети пропонують для іноземців спеціальні програми з італійської мови, літератури, мистецтва і культури.
 
В Італії існують здавна сформовані наукові традиції. В числі великих вчених минулого: основоположники сучасної фізики Галілео Галілей і Єванджеліста Торрічеллі; дослідники електрики Алессандро Вольта і Луїджі Гальвані; автор сучасної молекулярної теорії газів Амедео Авогадро і винахідник бездротового телеграфу Гульєльмо Марконі.
 
Розвиток науки в Італії загальмувався в період фашистської диктатури, коли країну залишили окремі провідні вчені, включаючи лауреата Нобелівської премії з фізики Енріко Фермі. Донедавна наука не отримувала широкої фінансової підтримки від уряду, приватних фондів і промислових компаній, як це зазвичай буває в багатьох інших країнах. А зараз уряд через Національну раду з досліджень ухвалив програму надання фінансової допомоги науковим інститутам країни для здійснення дослідницьких проектів.
 
Ядерні дослідження. Відразу після Другої світової війни багато італійських учених увійшли до складу Національного інституту ядерної фізики. У 1952 році було створено Національний комітет з ядерних досліджень, а в 1960 році він був перетворений у Національний комітет з ядерної енергії, заснований з метою створення незалежної італійської атомної енергетики. У 1959 році в Казаччі біля Риму створено італійський центр ядерних досліджень, де було збудовано один з найбільших у світі експериментальних синхрофазотронів. Згодом були створені й інші дослідницькі центри - у Варесі, Палермо, Салуджі (біля Верчеллі) і в Мілані (Центр ядерних досліджень імені Енріко Фермі). Італія - член Євроатому. Вона є одним із засновників Європейського центру ядерних досліджень.
 
Додав: Правознавець |
Переглядів: 2771

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018