Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Понеділок, 25.06.2018, 15:37

Понеділок, 25.06.2018, 15:37

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » Дошка оголошень » Правовий самозахист » Якщо нагрянули підозрілі перевіряльники

Правила поведінки підприємців супроти підозрілих перевіряльників
29.06.2012, 10:18
 
Фото: mukachevo.net
Ви власник магазину чи невеличкого підприємства? До Вас завітали незнайомці представляючи себе працівниками управління захисту прав споживачів чи іншої держслужби не пред'являючи Вам службового посвідчення? Така подія сталась з одним дрібним підприємцем, що продає людям хліб у рідному селі. Власник попросив їх показати свої документи, скерування на перевірку, а вони набрали суворого вигляду і сказали: "якщо покажемо документи - вам буде ще гірше"… Ось конкретні порадити, як уберегти себе від самоуправства «героїв-контролерів».
 
1) Слід знати, що будь яка погроза – це різновид психічного насильства над особою. Вона являє собою висловлений у будь – якій формі намір завдати фізичної, матеріальної або іншої шкоди громадським чи особистим інтересам. Найбільш небезпечні види погроз – погроза вбивством, нанесення тяжких тілесних ушкоджень або знищення майна утворюють спеціальні склади злочинів і караються у кримінальному порядку. У кримінальному праві розрізняють погрозу вбивством, погрозу застосування насильства, погрозу знищення майна, погрозу пошкодження майна. Погроза має бути конкретною і реальною. Конкретність визначається у адресації погрози до конкретної особи. Реальність погрози визначається достатністю підстав побоювання її виконання, які у кожному випадку є різними.
 
Погроза вважається реальною якщо:
 
а) винний вчинив такі дії, які давали підстави вважати, що погроза буде здійснена;
б) своєю поведінкою, взаємовідносинами з потерпілим переконував – погроза не марна, вона буде здійснена.
 
Родовим обє’ктом злочину виступає життя і здоров’я особи. Безпосередній об’єкт злочину – здоров’я особи.
 
У разі отримання погроз слід негайно звернутись до правоохоронних органів з відповідною заявою. Існує протокол усної заяви про злочин форма якого визначена наказом № 400 МВС України. Якщо Ви не знаєте як правильно її написати, то це може зробити працівник міліції: пише він, а Ви ознайомлюється з написаним та підписуєте його. Лише в такий спосіб правоохоронці можуть здійснити відповідний інтервент і відреагувати ефективно на скоєний злочин.
 
2) Кожний перевіряльник повинен пред’явити своє службове посвідчення а також копію наказу, в якому має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові перевіряючого, його посада, об’єкт перевірки, адреса цього об’єкта. У наказі має бути вказана мета перевірки, її предмет, на підставі чого вона здійснюється (наприклад перевірка діяльності підприємства за певний період або за чиєюсь заявою).

У кожного підприємця повинен бути прошитий журнал перевірок – внесіть прізвище, посаду, номер посвідчення ваших гостей у цей журнал, дату перевірки, попросіть розписатися.

Якщо йдеться про планову перевірку, про неї підприємця повинні повідомити за 10 днів. Якщо перевірка непланова – то її можна проводити лише на підставі скарги. Цю скаргу перевіряльник повинен показати підприємцеві.

Перевірка з боку посадових осіб без пред’явлення усієї належної документації є перевищенням їхніх службових повноважень. Здійснювати перевірку «просто так», коли заманеться, вони не мають права і це заборонено законом.
 
Олег Лісовий
адвокат юридичної фірми «СвОї»
 
Додав: Правознавець |
Переглядів: 835

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018