Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Понеділок, 25.06.2018, 15:34

Понеділок, 25.06.2018, 15:34

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » Дошка оголошень » Сім'я » Аліменти на дитину

Примусове стягнення аліментів
25.06.2010, 23:48

Однією з найбільш поширеною категорію невиконаних судових рішень, є навмисна несплата аліментів. Переважна більшість неплатників аліментів не мають постійного місця роботи, проживання, відповідно реального майна, тому такі боржники притягуються до кримінальної відповідальності за ст. 164 Кримінального Кодексу України. Державні виконавці відділу скеровують подання на таких осіб до МВ та РВ ГУМВСУ у щодо притягнення боржників до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.

Під ухиленням від сплати аліментів розуміється дія або бездіяльність винної особи, спрямовані на невиконання рішення суду про стягнення з неї на користь дитини (дітей) визначеної суми аліментів. Вони можуть виразитись як у прямій відмові від сплати встановлених судом аліментів, так і в інших діях чи бездіяльності, які фактично унеможливлюють виконання вказаного обов'язку: приховуванні доходу, що підлягає облікові при відрахуванні аліментів, змін місця роботи чи місця проживання з неподанням відповідної заяви про необхідність стягування аліментів, ігноруванні викликів і попереджень державного виконавця тощо. Досить часто неплатниками аліментів є трудові мігранти, які приховують свій справжній прибуток, з якого повинні стягуватися аліменти.
 
Для таких осіб одним із заходів примусу, який застосовується Державною виконавчою службою до неплатників аліментів, є обмеження останніх у праві виїзду за кордон. У цьому випадку Державний виконавець звертається до суду з відповідною позовною заявою, яка розглядається за участю сторін виконавчого провадження. Тільки повне виконання зобов'язання (сплата аліментів у повному розмірі до повноліття дітей) є підставою для зняття Державною прикордонною службою України особи з контролю.
Наказом Міністерства юстиції України № 121/5 від 29.12.2006 р. затверджено Інструкцію щодо порядку стягнення аліментів за кордоном. Відповідно до п.5 цієї Інструкції питання про стягнення аліментів на дитину порушується фізичною особою.
 
Отже, для отримання повної інформації щодо пакета документів для вирішення питання про стягнення аліментів на території іноземної держави ви можете звернутись до головного управління юстиції за місцем проживання або до Міністерства юстиції України.

Яку суму аліментів зобов'язаний виплатити мій колишній чоловік у разі виїзду за кордон для постійного проживання?
 
Згідно з ч.4 ст.77 Сімейного кодексу України, якщо платник аліментів виїжджає на постійне місце проживання в державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, аліменти може бути сплачено наперед за час, визначений за домовленістю подружжя, а в разі спору — за рішенням суду.
 
Відповідно до п.1 Порядку стягнення аліментів на дитину (дітей) у разі виїзду одного з батьків для постійного проживання в іноземній державі, з якою не укладено договір про надання правової допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 р. №1203, у разі виїзду одного з батьків, який є громадянином України, для постійного проживання в іноземній державі, з якою Україна не має договору про подання правової допомоги, він має виконати аліментні зобов'язання з утримання дитини (дітей) до досягнення нею повноліття, що оформляються договором між цією особою та одним з батьків, з яким залишається дитина (діти), або її опікуном, піклувальником, або договором про припинення права на аліменти для дитини (дітей) у зв'язку з передаванням права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Якщо аліментні зобов'язання не було виконано особою, котра виїжджає, аліменти стягують за рішенням суду.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.93 р. №146 "Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб установлено, що із зобов'язаних сплачувати аліменти осіб, які виїжджають за кордон для постійного проживання в держави, з якими Україна не має договорів про надання правової допомоги, аліменти стягують до виїзду за весь період до досягнення дитиною повноліття, виходячи із його заробітної плати за останній місяць роботи на момент від'їзду, або ж з п'ятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на час проведення розрахунків.
 
Стягнення аліментів за кордоном. 19 жовтня 2006 року для України набула чинності Конвенція про стягнення аліментів за кордоном. Сторонами цієї конвенції є 61 держава світу. Ця Конвенція дозволяє не лише визнати й виконати рішення суду України на територіях указаних держав, а й на підставі наданих документів прийняти рішення про стягнення аліментів у цих державах. Зокрема, у разі, коли відсутнє рішення суду України про стягнення аліментів з відповідача, який проживає за кордоном, до держави через Міністерство юстиції надсилаються документи, необхідні для розгляду справи по суті. Звернення про вирішення питання про стягнення аліментів на підставі Конвенції оформлюється позивачем письмово в довільній формі. До звернення додається заява про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, а також переклад заяви і документів, що до неї додаються, на офіційну мову тієї країни, на території якої пропонується стягнути аліменти, а якщо це неможливо, - на англійську чи французьку мову. Заява надсилається до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції. Міністерство юстиції надсилає заяву органу країни, де знаходиться відповідач, протягом місяця від дня її надходження. Конвенція про стягнення аліментів за кордоном надає можливість також виконання рішення українського суду про стягнення аліментів. Порядок такого виконання визначений в Інструкції щодо порядку стягнення аліментів за кордоном, яка затверджена Наказом Міністерства юстиції № 121/5 від 29 грудня 2006 року.
 
Окрім цього, повідомляємо вас про те, що Україна підписала Конвенцію про міжнародне стягнення аліментів на дітей. Підписання Конвенції відбулося 7 липня 2010 року у приміщенні Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди, що виконує функції депозитаря цього міжнародно-правового інструменту. Нова міжнародна конвенція дозволяє побудувати систему транскордонного співробітництва щодо стягнення аліментів. Підписання Конвенції стало логічним продовженням участі України у роботі над текстом цього міжнародного документу. Розробка угоди здійснювалася в рамках Гаазької конференції з міжнародного приватного права, членом якої Україна є з 2003 року. Участь у розробці Конвенції брали фахівці Міністерства юстиції України, яке визначено Національним органом для сприяння контактам з Постійним бюро Гаазької конференції з міжнародного приватного права. Міністерство юстиції України здійснюватиме також підготовку пропозицій про ратифікацію Конвенції нашою державою.
 
Додав: Правознавець |
Переглядів: 2247

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018