Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 21.06.2018, 17:45

Четвер, 21.06.2018, 17:45

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » FAQ [ Додати питання ]

УВАГА! При поданні Ваших запитань звертайте будь ласка увагу на правильність написання Вашого е-мейлу,
якщо бажаєте отримати відповідь. Дякуємо!
 
Питання: "Я збираюся відвідати Україну на своєму транспортному засобі з італійською реєстрацією. Скільки діб я можу знаходитись на території України?"

Відповідь: 20 травня 2010 року Верховною Радою України було прийнято Закон України № 2275-УІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Цей Закон України набрав чинності 16.06.2010. Пунктом 13 зазначеного закону доповнено статтю 11 Закону України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" новою частиною, відповідно до якої громадяни України, які перебувають на тимчасовому консульському обліку у консульській установі України, у разі відвідання України мають право тимчасово під зобов'язання про зворотнє вивезення ввезти один власний легковий транспортний засіб, та причеп до нього (за умови ввезення разом з транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року, без сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів.

УВАГА! При поданні Ваших запитань звертайте будь ласка увагу на правильність написання Вашого е-мейлу,
якщо бажаєте отримати відповідь. Дякуємо!
 
Питання: Чи можу я вписати дитину, яка є громадянином Італії у мій закордонний паспорт? Чи йому потрібно виробляти окремий дитячий паспорт в Квестурі?
 
Відповідь: 26.06.2012 ввійшов в дію Декрет-Закон Італії № 135/2009 у відповідності до якого неповнолітня дитина (громадянин Італії), може вільно подорожувати за кордон у супроводі своїх батьків (або з одним з них) при наявності у нього його персонального проїзного документа (дитячого паспорта - documento di viaggio individuale per minori) та дозволу батька на вивіз дитини за кордон, якщо мати іноземка.
 
Окрім цього у відповідності до вищезгаданого Декрету-Закону Італії № 135/2009, який було змінено на Закон Італії № 166/2009, від 25 листопада 2009 року дані про неповнолітню дитину громадянина Італії не можуть бути внесені у паспорт батьків, які є громадянами Італії. Це є необхідно для громадян, які не є громадянами країн-членів ЄС. Тобто у паспорті громадянина/нки України дитина повинна бути вписана в її закордонний паспорт обов'язково не залежно від того яке громадянство має її дитина.
 
Більш розширену інформацію можна отримати на сайті МЗС Італії:
 
 
Що стосується в'їзду (виїзд) та перебування іноземців в Україні, то це питання регулюється Законом України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 22 вересня 2011 року та порядком продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 року № 150.
 
Внесення відомостей про неповнолітніх дітей, які народились після 01.03.2001р., до закордонного паспорта того з батьків, який є ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ, здійснюється після реєстрації дитини громадянином України. Процедура реєстрації дитини громадянином України відбувається на підставі частини 1 статті 7 Закону України "Про громадянство України" в редакції від 18.01.2001 року, який набув чинності 1 березня 2001 року: дитина, батьки або ОДИН З БАТЬКІВ якої на момент її народження були ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ, є ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ, незалежно від місця проживання батьків на момент народження дитини. Її подальше громадянство вирішують самі батьки. Проте, якщо батько італієць, то може (по належному йому праву) оформити своїй дитині італійське громадянство.
 
Так само як в Італії так і в Україні в проїзний документ (закордонний паспорт) дитини вносяться дані її батьків. І це відомо всім. Однак при в'їзді в Україну чи виїзді з України дітей (навіть іноземних громадян), батьки яких (або один з них) є громадянами України і є їх законними представниками, повинні мати внесені у їх закордонні паспорти разом з фотокарткою, яку вклеюється у паспорт, дані про свою дитину.
 
Адреси диппредставництв України в Італії Ви можете знайти на нашому порталі у розділі головного меню НАВІГАЦІЯ - КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.
 

УВАГА! При поданні Ваших запитань звертайте будь ласка увагу на правильність написання Вашого е-мейлу,
якщо бажаєте отримати відповідь. Дякуємо!
 
Питання: Оформлення закордонного паспорта громадянам України, які досягнули 16-го віку і які проживають на території Італії?
 
Відповідь: Громадянам України, які тимчасово або постійно проживають в Італії для прийняття на консульський облік та видачі паспорта необхідно подати особисто до Консульського відділу Посольства України в Італії, або до Генерального Консульства України (у відповідності до реґіону проживання) такі документи:
 
Заяву-анкету на оформлення паспорта громадянина України;
Заява-клопотання на оформлення закордонного паспорта громадянина України;
Заява-клопотання на взяття на консульський облік;
Документ, який підтверджує належність заявника до громадянства України (проїзний документ дитини, оригінал паспорта батька або матері, до якого внесено відомості про заявника);
Свідоцтво про народження (буде повернуто після оформлення паспорта);
Три кольорові фотокартки паспортного розміру (3,5 х 4,5 см);
Копію дозволу на проживання;

УВАГА! При поданні Ваших запитань звертайте будь ласка увагу на правильність написання Вашого е-мейлу,
якщо бажаєте отримати відповідь. Дякуємо!
 
Питання: Як сплатити державне мито (судовий збiр) перебуваючи за межами України?
 
Відповідь: Сплатити держмито (судовий збір) в Україні може будь-хто при подачі заяви до суду від Вашого імені. Це може зробити також Ваш адвокат, оскільки квитанції не є іменними.

УВАГА! При поданні Ваших запитань звертайте будь ласка увагу на правильність написання Вашого е-мейлу,
якщо бажаєте отримати відповідь. Дякуємо!
 
Питання: Чи існує такий закон в Італії про сплату податку громадянином України за нерухоме майно придбане в Україні під час перебування в Італії?

Відповідь: Закони Італії так само як і закони України діють лише на тих громадян, які проживають, або тимчасово перебувають на її території. Вони не мають екстратериторіального характеру за вийнятком міждержавних Конвенцій, які відносяться до національного законодавства. Тому під час перебування в Італії, громадянин України, який набув нерухоме майно в Україні не несе за нього жодної аміністративної відповідальності перед Італійською Республікою і не є зобов'язаний сплачувати їй за нього податок.

УВАГА! При поданні Ваших запитань звертайте будь ласка увагу на правильність написання Вашого е-мейлу,
якщо бажаєте отримати відповідь. Дякуємо!
 
Відповідь: право на допомогу по догляду за дитиною має один із батьків, усиновлювач, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною. Цю допомогу призначають незалежно від того чи перебувала особа в трудових відносинах (на військовій або державній службі), вчилась, чи займалась підприємництвом або чи була безробітною (за умови, що особа не отримувала допомогу по безробіттю або матеріальну допомогу по безробіттю). Водночас пенсіонерам (неважливо працюють вони чи ні) допомога не виплачується. Допомога по догляду надається на кожну дитину незалежно від кількості народжених, усиновлених або взятих під опіку дітей.
 
Куди і коли звертатися за допомогою?
 
Звертатись за призначенням необхідно до органів праці та соціального захисту населення по місцю реєстрації отримувача допомоги. По місцю фактичного проживання допомога може бути призначена, тільки якщо буде надана довідка про те, що Ви не отримуєте цю допомогу по місцю реєстрації. УВАГА! На відміну від допомоги при народженні тут не має чітких обмежень. Якщо на момент звернення Ви маєте право на допомогу, то Вам цю допомогу призначать , навіть якщо це відбудеться за місяць до виповненню дитині 3 років. Водночас потрібно розуміти що тим, хто запізниться не варто розраховувати на виплату всієї суми, яка могла б накопичитись за 3 роки. Їм буде доплачено тільки за 3 місяці, які передують місяцю, в якому особа звернулася за призначенням допомоги. В повному обсязі без ніяких часових обмежень заборгованість буде виплачена лише при умові що допомога вже назначено, але своєчасно не виплачена з вини державного органу, який відповідальний за її призначення і виплату.
 
Допомога виплачується з дня звернення за нею (подачі заяви і всіх документів) і до дня досягнення дитиною 3 річного віку. Потрібно однак врахувати, що непрацюючим особам і підприємцям допомогу можуть призначити не раніше дня, наступного за днем отриманням допомоги по вагітності та пологам, іншим особам – не раніше дня настання відпустки по догляду за дитиною.
 
Для отримання допомоги необхідно надати:
- Заяву яка складається по формі, затвердженою наказом Мінпраці і соцполітики від 08.06.06 №215. Така заява заповнюється безпосередньо у відділі соціального захисту населення.
- Копію або витяг з наказу з місця роботи про надання відпустки по догляду за дитиною до 3 років (довідку, яка видається приватним підприємцем, до неї, у випадку відсутності у такого підприємця печатки додають копію свідоцтва про державну реєстрацію підприємця);
- Копію свідоцтва про народження дитини;
- Копію трудової книжки;
- Довідку з місця навчання – (для тих хто вчиться);
- Довідку з центру зайнятості про те, що допомога по безробіттю або матеріальна допомога по безробіттю не надається – для непрацюючих осіб, які знаходяться на обліку у центрі зайнятості (у випадку якщо безробітний не знаходиться на такому обліку, йому необхідно взяти довідку про це);
- Копію свідоцтва про державну реєстрацію – для підприємців;
- Копію рішення про усиновлення або встановлення опіки – для усиновлювачів і опікунів;
- Довідку про склад сім’ї з ЖЕКу і декларацію про доходи та майновий стан (заповнюють на місці на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) – для призначення допомоги по догляду у розмірі, більшому за мінімальний;
- Копію договору про відкриття рахунку на перерахунок допомоги (у випадку якщо маєте намір отримувати гроші не через пошту, а через банк).
Особи, що працюють у режимі неповного робочого часу або вдома, подають довідку з місця роботи про початок виконання трудових обов’язків на зазначених умовах.
 
Умови припинення виплати допомоги. Виплата допомоги по догляду за дитиною припиняється при досягненні дитиною 3-РІЧНОГО ВІКУ! Також цю допомогу припиняють виплачувати також з дня працевлаштування на повний робочий день отримувача (виходу з відпустки по догляду за дитиною до 3 років) або з дня призначення йому допомоги по безробіттю або матеріальної допомоги по безробіттю. У випадку, якщо працівник захоче знову вийти у відпустку по догляду або закінчився строк виплат по безробіттю, то така особа може повторно звернутись за призначенням допомоги.
 
Також допомогу припиняють виплачувати у наступних випадках:
 
- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
- відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
- тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
- припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень;
- перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
- скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
- смерті дитини;
- смерті отримувача допомоги.
 
Допомога виплачується щомісячно. Гроші на вибір отримувача направляють йому або шляхом поштового переказу, або зараховують такій особі на банківський рахунок. Потрібно зазначити, що витрати на перерахунок бере на себе держава.

Нормативно-правові документи, які можуть бути корисними щодо призначення і виплати допомоги при народженні дитини:
 
Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»:
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2811-12&p=1270204897733506
 
Постанова Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1751-2001-%EF&p=1270204897733506
http://i-law.kiev.ua/?p=154
 

УВАГА! При поданні Ваших запитань звертайте будь ласка увагу на правильність написання Вашого е-мейлу,
якщо бажаєте отримати відповідь. Дякуємо!
 
Питання: Чи можна громадянину тимчасово виїхати з України на автомобілі, який було придбано по генеральному дорученню?
 
Відповідь: З поставленого питання нам не зрозуміло про громадянина якої держави йде мова. Якщо мова йде про громадянина України, то ситуація є досить простою. Доручення - це письмове уповноваження, яке видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. В теорії цивільного права немає поняття генеральної довіреності, яке зараз стало дуже банальним. Під ним мається на увазі довіреність на здійснення всього комплексу дій, що так чи інакше стосуються автомобіля. Однак це не відповідає законодавству. З погляду юриспруденції, саме поняття "доручення на право керування автомобілем" абсурдне, оскільки довіреність, з погляду цивільного матеріального права, - це документ, що підтверджує право повіреного на вчинення правочину від імені довірителя. Однак, керуючи автомобілем, ми з вами ніяких угод не здійснюємо.

Тому порядок тимчасового вивезення транспортного засобу, зареєстрованого у відповідному підрозділі ДАІ МВС України, за межі митної території України встановлений розділом V Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затверджених наказом Держмитслужби від 17.11.2005 № 1118 і зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25.11.2005 за № 1428/11708 (зі змінами), нормами якого передбачено:

- декларування такого транспортного засобу здійснюється в усній чи письмовій формі (за бажанням власника такого транспортного засобу) або в письмовій формі – на вимогу посадової особи митного органу;
- митний контроль за переміщенням такого транспортного засобу здійснюється посадовою особою митного органу шляхом візуального огляду транспортного засобу, перевірки документів:
- що підтверджують право власності на транспортний засіб (або користування ним);
- реєстраційних (технічних);
- що підтверджують постійне місце проживання особи.

Крім того, інформуємо, що відповідно до пунктів 50 – 55 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.98 № 1388:

- до поїздки за кордон допускаються транспортні засоби, на які видані реєстраційні документи відповідно до Конвенції про дорожній рух та номерні знаки, серіям яких присвоєні літери латинського алфавіту;
 
- у разі відсутності права власності на транспортні засоби оформлення документів для поїздок за кордон здійснюється на підставі документів, що підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами. Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період поїздки видаються свідоцтва про реєстрацію на їх ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, і документи, які підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, зберігаються у відповідних підрозділах Державтоінспекції;
 
- видане на період поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію підлягає поверненню відповідному підрозділу Державтоінспекції не пізніше ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону;
 
- транспортні засоби, на яких власники виїжджають за кордон, повинні мати розпізнавальний знак України. Власники таких транспортних засобів перед виїздом зобов’язані укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів;
 
- транспортні засоби, на які згідно із законом встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім транспортних засобів, придбаних у розстрочку та зареєстрованих відповідно до пункту 25 цього Порядку), до поїздок за кордон не допускаються.

Висновок. В українському законодавстві існує колізія з питання нотаріально завірених довіреностей на управління автомобілем. Щодо довіреностей на укладення угод ст. 245 Цивільного Кодексу України встановлює, що довіреність повинна мати ту форму, яка обов'язкова для здійснюваної операції. Таким чином, якщо видається так звана "генеральна" довіреність, то мати нотаріальну форму вона повинна за умови, що передбачає укладення договорів майнового найму, або позики щодо транспортного засобу. В інших випадках це не обов'язково, оскільки навіть купівля-продаж транспортних засобів в Україні не передбачає тепер обов'язкової нотаріальної форми договору.
 

УВАГА! При поданні Ваших запитань звертайте будь ласка увагу на правильність написання Вашого е-мейлу,
якщо бажаєте отримати відповідь. Дякуємо!
 
Питання: Мама прийняла італійське громадянство,змінивши прізвище першого чоловіка на дівоче.Невдовзі померла в Італії. В неї є частка квартири в Україні. Де нам відкривати спадкову справу в Італії чи Україні? Які документи треба?
 
Відповідь: Відповідно до статті 4 Конституції України, в Україні існує єдине громадянство. Стаття 2 Закону України «Про громадянство України» в редакції від 18.01.2001, дає визначення принципу «єдиного громадянства», який означає - якщо громадянин/ка України набув/ла громадянство іншої держави у правових відносинах з Україною до видання указу Президента України про припинення громадянства він/вона визнається лише громадянином України. Набуття громадянства іноземної держави, в даному випадку Італії, громадянином України не тягне за собою обмеження його прав і обов'язків як громадянина України, за деякими винятками.

Чинне законодавство України не містить заборони щодо набуття або перебування громадянином України у громадянстві іншої держави, і до такого громадянина буде застосовуватися вищевказаний принцип - тобто у правових відносинах з Україною до видання указу Президента України про припинення громадянства він визнається лише громадянином України.

1. Відходячи від цього факт набуття матір'ю італійського громадянства не є перешкодою щодо втрати Вами частини її нерухомості в Україні.

2. Оскільки нерухомість знаходиться в Україні, то і справа про визнання спадщини може бути розглянута лише в Україні.

3. Щодо переліку документів для подання такої заяви, то їх визначає секретаріат суду, або адвокат, який представлятиме Ваші інтереси за поданням Вашої заяви. Все залежить від типу спадщини на яку Ви можете претендувати.

УВАГА! При поданні Ваших запитань звертайте будь ласка увагу на правильність написання Вашого е-мейлу,
якщо бажаєте отримати відповідь. Дякуємо!
 
Відповідь: Так, Ви можете повернутись додому в Україну з поштовою квитанцією якщо:
 
- володієте відповідною квитанцією, яку в момент подачі документів на поновлення дозволу на проживання Вам було надано поштовим відділом;
 
- при відправленні з Італії і при поверненні до Італії Ви перетнете державний кордон аеропорту з якого Ви відлітали і в який Ви повинні повернутись;
 
- у Вас є чинний і непрострочений загальногромадянський паспорт для виїзду за кордон, або інший еквівалентний паспорту документ що посвідчує Вашу особу, який Ви повинні пред'явити агенту прикордонної поліції при проходженні паспортного контролю разом з квитанцією з пошти та дозволом на проживання термін якого вже закінчився;
 
- ця поїздка не передбачає наземний транзит через інші країни Шенгенської Угоди.

УВАГА! При поданні Ваших запитань звертайте будь ласка увагу на правильність написання Вашого е-мейлу,
якщо бажаєте отримати відповідь. Дякуємо!
 
Питання: Які законодавчі акти Італії чи ЄС регулюють питання керування т.з. в Італії, який було ввезено з України маючи резиденцію в Італії?
 
Відповідь: Для того, щоб транспортний засіб з України міг вільно циркулювати по території Італії, він перш за все повинен відповідати її митним вимогам. Ця вимога не є обов'язковою у разі тимчасового ввезення.
 
Відповідно до ст. 1 Віденської Конвенції від 1968 року транспортний засіб знаходиться в "міжнародному русі" на території іноземної держави, якщо:
 
- належить фізичній або юридичній особі, яка є резидентом України;
- транспортний засіб не зареєстрований в державі Італія;
- транспортний засіб на території держави Італія знаходиться тимчасово.
 
Тимчасове ввезення регулюється також Нью-Йоркською Конвенцією від 4 червня 1954 року, яка була ратифікована в Італії Законом № 1163 від 27 жовтня 1957 року, яку аплікувала європейська директива № 83/182/CEE (вона є дійсною для всіх країн ЄС). Згідно з цим законодавством, транспортні засоби, що належать особам, що є резидентами за кордоном, можуть їздити по Італії власним транспортним засобом з іноземними номерними знаками та документами і звільняються від сплати митних платежів на термін, що не перевищує 6 (шести) місяців протягом року (навіть якщо період не є безперервним) з-за вийнятку дотримання окремого правила:
 
- транспортним засобом може керувати лише його власник або його родич до третього покоління, який також є резидентом за кордоном, або іншою особою, (резидентом за кордоном) при наявності довіреності (так званої "дèлеги").
 
Довіреність не потрібна, якщо транспортним засобом керує особа, що є резидентом Італії, якщо власник (або його родич до третього покоління є резидентом України) знаходиться з ним під час керування у транспортному засобі.
 
Первинною умовою є місце проживання (резиденція) за межами митної території Італії. Це стосується як власника т/з так і водія, який ним керує.
 
Женевська Конвенція від 19 вересня 1949 року (ратифікована Законом № 1049 від 19 травня 1952 року), а потім і Віденська Конвенція від 1968 року (яка замінила попередню угоду між сторонами) наклали на всі країни-члени обов'язок визнавати сертифікат pеєстрації т/з держави походження на термін не менше 1 (одного) року.
 
Відповідно до цих конвенцій, стаття 132 нового Кодексу правил дорожнього руху Італії (надалі - КПДРІ), який ввійшов в дію 30 липня 2010 року говорить, що транспортні засоби, мотоцикли і причепи, зареєстровані на території іноземної держави, виконавши формальності, які є передбачено митними вимогами (якщо мова йде не про тимчасове ввезення т/з на територію Італії), можуть циркулювати по Італії максимум 1 рік від дня в'їзду на її митну територію. Після закінчення цього терміну т/з повинен бути негайно переєрестрованим в Італії. У разі невиконання вимог закону, передбачено грошовий штраф і конфіскація т/з відповідно до ч. 5 ст. 132 КПДРІ.

Порушення не існує, якщо т/з є власністю громадянина Італії, або громадянина України терміном щонайменше 12 місяців, який після свого проживання за кордоном (терміном останніх 18 місяців — це не стосується громадян України — для громадян України термін 12 місяців) змінив свою резиденцію (місце проживання) з України на Італію.
 
Тому після закінчення терміну (1 рік від дня оформлення резиденції в Італії) транспортний засіб повинен бути переєрестрованим в Італії. УВАГА! Тимчасове вивезення і ввезення т/з з українською номерною реєстрацією за межі митної території Італії на протязі року у сусідні країни такі як Сан Маріно, Словенія, Австрія, Швейцарія чи Франція або/та країни Африки не вважається новим періодом його перебування на її території з моменту його повернення з-за кордону, а тому у разі невиконання вимог до порушника буде застосовано адмінпокарання у формі штрафу та конфіскації т/з у відповідності до ст. 132 частини 5 в порядку передбаченому статтею 207 КПДРІ.
 


Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018