Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


П`ятниця, 22.02.2019, 11:15

П`ятниця, 22.02.2019, 11:15

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2015 » Червень » 12 » 20 ЧЕРВНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БІЖЕНЦІВ
12:53
20 ЧЕРВНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БІЖЕНЦІВ

Таке рішення Генеральної Асамблеї ООН було прийнято у 2001 році, у рік коли здійснилося 50 років з дня прийняття Конвенції про статус біженців 1951 року. Звичайно, що один день у році не впливає на положення біженців у світі, на конфлікти чи війни, але він змушує людей задуматися про тих, для кого така подорож є вимушеним станом, а не привілегією. 80% всіх біженців у світі – це жінки і діти. У цей день ми віддаємо належне силі волі мільйонів матерів і дружин, які прагнуть зберегти свої родини в найважчих обставинах.

Хто є біженцем? Біженцем визнається особа, яка знаходиться поза межами рідної країни внаслідок добре обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідування через свою расу, релігію, національність, приналежність до певної соціальної групи або політичні погляди і не може або внаслідок таких побоювань не бажає скористатися захистом своєї країни... (Конвенція 1951 року про статус біженців).

Особам, які брали участь у воєнних злочинах, у тому числі у терористичних актах і порушували міжнародне гуманітарне право чи права людини, категорично відмовляється в наданні захисту, який гарантується біженцям.

Часто виникають непорозуміння щодо розрізнення біженців та економічних і нелегальних мігрантів, що призводить до невірних висновків та ксенофобської реакції. Слід розуміти, що біженці покидають свою країну через загрозу переслідувань і не можуть безпечно повернутися додому в існуючій ситуації. Натомість економічний мігрант зазвичай залишає батьківщину добровільно в пошуках кращого життя. Якщо такий мігрант забажає повернутися додому, то має право скористатися захистом і допомогою уряду своєї країни.

Що таке UNHCR? United Nations High Commissioner for Refugees, тобто Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) забезпечує захист і допомогу біженцям у різних країнах світу.

Агентство з головним офісом знаходиться у Женеві (Швейцарія). Воно було створене Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 4 грудня 1950 р. і розпочало свою роботу у 1951 р. На початковому етапі його основною метою було надання допомоги більш як мільйону біженців у Європі по закінченню Другої Світової Війни. Однак, оскільки кількість людей, які змушені були залишити свої домівки протягом наступних десятиліть, зростала по всьому світу, мандат Агентства переглядався кожні п'ять років. У грудні 2003 р. Генеральна Асамблея ООН вирішила зняти обмеження у часі мандату УВКБ ООН до вирішення проблеми біженців. Протягом своєї історії, Агентство допомогло більше ніж 50 мільйонам людей успішно розпочати нове життя, отримавши дві Нобелівські премії миру у 1954 та 1981 роках.

Сьогодні УВКБ ООН є одним з провідних гуманітарних агентств світу. Його персонал нараховує 6 500 співробітників, які допомагають 20,8 мільйонам людей у понад 100 країнах. Це не лише біженці, але й інші групи, такі як шукачі притулку та біженці, які повертаються на батьківщину, а також окремі категорії з близько 20-25 мільйонів людей, які переміщені в межах їхніх власних країн та офіційно визнані внутрішньо переміщеними особами.

Юридично біженці визначаються як особи, котрі знаходяться за межами власної країни внаслідок добре обґрунтованих побоювань стати жертвами переслідувань через їхню расу, релігію, національність, політичні погляди чи приналежність до певної соціальної групи, і не можуть чи не бажають повертатися додому. Як гуманітарна неполітична організація, УВКБ ООН має дві базові та пов?язані між собою мети захищати біженців і шукати шляхи для того, аби допомогти їм розпочати нове життя у відповідних умовах.

Міжнародний захист є наріжним каменем роботи Агентства. На практиці це означає забезпечення поваги до базових прав біженців та гарантування того, що жодна особа не буде недобровільно повернута до країни, у якій вона має підстави побоюватися переслідувань. Цей процес відомий як вислання.

УВКБ ООН сприяє поширенню міжнародних угод стосовно біженців та наглядає за дотриманням урядами міжнародного біженського права. Його персонал працює у різноманітних місцях від столичних міст до віддалених таборів та прикордонних зон намагаючись надати вищезгаданий захист та мінімізувати загрозу насильства, у тому числі сексуального, жертвами котрого стають багато біженців навіть у країнах, що надають притулок.

Організація шукає довгострокових рішень, допомагаючи біженцям повернутися на батьківщину, якщо умови це дозволяють, інтегруватися у країнах, що надали їм притулок, або ж переселитися до третіх країн.

УВКБ ООН майже повністю фінансується за рахунок доровільних внесків, в основному від урядів, але також і від міждержавних організацій, корпорацій та приватних осіб. Воно отримує обмежений внесок із загального бюджету Об'єднаних Націй, менше 2% від загальної суми бюджету на адміністративні витрати та приймає негрошові внески, в тому числі у вигляді наметів, медикаментів, вантажівок та повітряних перевезень.

Коли гуманітарні кризи стали більш складними, УВКБ ООН розширило як кількість, так і типи організацій, з якими воно працює. Серед агентств системи ООН, які співпрацюють з УВКБ ООН є Світова продовольча програма (СПП), котра постачає продукти харчування та предмети першої необхідності для біженців, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), Програма розвитку ООН (ПРООН), Управління з координації гуманітарних справ (УКГС) та Верховний комісар ООН з прав людини.

Серед інших організацій є також Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФЧХЧП), Міжнародна організація з міграції та більш ніж 570 неурядових організацій.

Переглядів: 723 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2019