Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 23.10.2018, 21:25

Вівторок, 23.10.2018, 21:25

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2015 » Червень » 27 » 26 ЧЕРВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ ТОРТУР
17:50
26 ЧЕРВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ ТОРТУР

Міжнародний день боротьби проти тортур (катувань) — це міжнародний день, який було встановлено 26 червня 1997 року Генеральною Асамблеєю ООН за рекомендацією Економічної та Соціальної Ради ООН для викорінювання катувань і забезпечення ефективного функціонування Конвенції проти катувань і інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання, що набула чинності 26 червня 1987 року.

Amnesty International запустила кампанію «Зупинимо тортури» 13 травня 2014 року, проливаючи світло на глобальну кризу навколо застосування тортур. Метою кампанії є збільшення захисту від катувань через запровадження ряду запобіжних заходів: від проведення незалежних перевірок в місцях утримання під вартою, надання оперативного доступу до адвокатів та судів і проведення незалежних розслідувань заяв про катування – аж до повного викорінення цього явища.

Катування – глобальна криза

Хоча багато країн зробили великий крок у боротьбі проти катувань, уряди по всьому світу й досі використовують тортури для отримання інформації, вимагання зізнання, придушення інакомислення або ж просто як вид жорстокого способу покарання.

157 – це число країн, що ратифікували Конвенцію ООН проти катувань.

141 – це число країн, де Amnesty International зафіксувала випадки катувань та іншого жорстокого поводження за останні п’ять років. У деяких країнах це рідкість, у інших – поширене явище. Проте навіть поодинокі випадки є недопустимими.

82% — катування та інші види жорстокого поводження з людьми були зафіксовані у 4/5 країнах, згаданих у річному звіті Amnesty International за 2014 рік.

Катування у цифрах

З часу запуску кампанії «Зупинимо тортури» у травні 2014 року Amnesty International повідомляла про випадки катування в Мексиці, Марокко, Нігерії, Філіппінах та Узбекистані. Ці звіти показують, що явище катувань зустрічається в цих країнах доволі часто, адже винні у цьому продовжують насолоджуватись безкарністю за свої злочини.

1505 – це кількість зафіксованих скарг про катування та інше жорстоке поводження в Мексиці в 2013 році, що на 600% більше ніж у 2003 році.

50% жителів Нігерії не почували б себе в безпеці знаходячись під вартою.

21 з 55 уцілілих жертв тортур у Філіппінах, з якими Amnesty International вдалося поспілкуватися, зіткнулися з катуваннями ще в дитинстві.

13 – це кількість нерозглянутих заяв експертів ООН з прав людини на  візит в Узбекистан для доступу до ситуації з прав людини в цій країні з 2002 року.

8 – це кількість жертв судового переслідування внаслідок скарг про катування в Марокко починаючи з травня 2014 року. Серед обвинувачень є такі як «наклеп», «неправдиве повідомлення», «публічна образа» та «паплюження».

7 – це число визнаних на урядовому рівні винними у вчиненні тортур в Мексиці з 1991, коли катування було оголошено кримінальним злочином. Хоча щодня реєструють тисячі скарг про тортури.

0 – це число визнаних винними у вчиненні тортур, що було гарантовано «Постановою про запобігання тортур» у Філіппінах після її прийняття у 2009 році.

Методи тортур у всьому світі

Найбільш поширені методи тортур – прості та жорстокі – рука, черевик, палиця – будь-що, чим можна поранити або зламати кістки.

Ось найбільш «передові» методи катувань з тих, з якими Amnesty International доводилося зіткнутися:

Мексика: «Tehuacanazo» — жертві в ніздрі заливають газовану воду.

Марокко: «Roast chicken» («Смажена курка») – підвішання людини догори ногами у незручному положенні, прикріпленої до колоди колінами та зап’ястками у напівзігнутій позиції, що дає величезне навантаження на коліна та плечі.

Нігерія: «Tabay» — коли офіцери поліції зв’язують лікті жертв за спиною та підвішують їх.

Філіппіни: «Wheel of Torture» («Колесо тортур») – поліція крутить Колесо Тортур, щоб вирішити, як саме катувати жертву. Серед багатьох секцій на колесі є: «30 секунд у позиції кажана», коли жертву підвішують догори ногами (як кажана); «20 секунд Менні Пак’яо» названої в честь найвідомішого боксера країни, коли жертву б’ють безперестанку 20 секунд.

Узбекистан: побиття жертви, підвішеної руками до гаків на стелі, руки часто зв’язані за спиною, або пристебнутої наручниками бо батареї чи до металевих ґрат на стіні.

Глобальна кампанія «Зупинимо тортури»

Кампанія Amnesty International з 2014 року «Зупинимо тортури» мобілізувала мільйони людей для прямих дій використовуючи різноманітні тактики спрямовані на уряди цих п’яти країн.

2 мільйони – стільки разів люди діяли в рамках кампанії «Зупинимо тортури», що включало в себе як написання листів, так і участь в демонстраціях.

340.000 людей підписало петицію до Міністра юстиції Мексики з проханням розпочати повне розслідування справиКлаудії Медіни, яку солдати морської піхоти змусили взяти на себе відповідальність за злочини, пов’язані з наркотиками, піддаючи її тортурам.

300.000 людей підписало петицію про заклик до звільнення матері-одиначки Альфреди Дісбарро, яку поліціяФіліппін катувала після звинувачення у продажі наркотиків, яке вона заперечувала. Вона отримала стільки листів підтримки зі всього світу, що тюремна варта скаржилася на те, що вони те й робили, що сканували її листи.

200.000 петиції було винесено посольствам Узбекистану в 12-ти країнах Європи в жовтні 2014 року з проханням до уряду звільнити в’язня совісті Ділором Абдукадірову. Ділором було довільно ув’язнено та піддано тортурам у слідчому ізоляторі коли вона повернулася в країну для об’єднання з сім’єю після вигнання.

1 велетенський білборд у центрі Маніли, який закликав народ Філіппін приймати міри проти катувань поліції в грудні 2014 року. Це оголошення фінансували члени та прибічники Amnesty International та помістили його також у журналах.

Успіхи у боротьбі проти катувань

Зупинити тортури можливо! В країнах, які приймають запобіжні заходи, можна помітити зменшення кількості випадків та скарг про катування. Кампанія Amnesty International «Зупинимо тортури» зробила важливі кроки для захисту прав людини:

21 травня 2014 – влада Марокко відновила розслідування справи про тортури Алі Аррасса та призначила нову медичну експертизу у відповідь на заклики Amnesty International  та Комітету ООН проти катувань. Експертизу проводили в листопаді 2014 року протягом декількох днів, за відсутності незалежного моніторингу. Алі Аррасс та його адвокати до сих пір чекають на результати експертизи.

15 жовтня 2014 – у Мексиці звільнили жертву тортур з Гондурасу та в’язня совісті Ангель Амількар Солон без звинувачень після більш як п’ятирічного перебування в слідчому ізоляторі. 20000 людей підписало петиції, які були частиною кампанії Amnesty International, що закликала до його звільнення.

10 грудня 2014 – поліція Нігерії опублікувала «Посібник з практики прав людини» висвітлюючи стандарти поведінки для офіцерів поліції. Amnesty International проводить кампанії для поліції з 2008 року для забезпечення офіцерів детальними настановами у сфері прав людини.

29 травня 2014 – Міністерство юстиції та свобод Марокко доручило прокурорам та суддям призначати медичні експертизи при зіткненні з повідомленнями про катування та жорстоке поводження. Amnesty International попереджала, що окрім існуючих запобіжних заходів, судам зазвичай не вдається приймати відповідні міри при зіткненні з ознаками катувань.

4 грудня 2014 – рішення сенату в Філіппінах закликає до розслідування внаслідок звіту Amnesty International про катування в країні. Розслідування відбулося 14 січня 2015 року.

3 червня 2015 – у відповідь на заклики Amnesty International Національні збори Нігерії прийняли новий законопроект, який визнавав катування незаконними. Наразі бракує лише підпису новообраного Президента Бухарі.

3 червня 2015 – Нігерія звільнила Моузеса Акатугба, жертву тортур, засудженого до смертної кари за збройне пограбування після крадіжки трьох мобільних телефонів. Моузес стверджував, що не вчиняв цієї крадіжки, а засуджений був на підставі «зізнання», якого домоглися методом катування. Більше 800000 прибічників Amnesty International за допомогою листів та петицій закликали губернатора штату Дельта Емануеля Удуаґхана скасувати смертну кару. Губернатор помилував Моузеса 20 травня 2015 року, що стало одним із останніх його розпоряджень перед залишенням служби.

Переглядів: 763 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018