Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


П`ятниця, 23.03.2018, 00:29

П`ятниця, 23.03.2018, 00:29

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2010 » Вересень » 6 » 28 вересня – Міжнародний День Права Знати
10:08
28 вересня – Міжнародний День Права Знати
 
 
Міжнародний день Права Знати (International Right To Know Day ) започаткований The Freedom of Information Advocates Network (FOIAnet) (http://foiadvocates.net/) і вперше був відсвяткований у демократичному світі 28 вересня 2003 року. Сьогодні ми відзначаємо 7-й Міжнародний день Права Знати. Метою започаткування Міжнародного дня Права Знати було підвищення правосвідомості людей щодо отримання ними інформації, яка є у розпорядженні властей, про те, яким чином та на які потреби урядовці витрачають кошти «спільного гаманця», тобто кошти платників податків.
 
На сайті The Freedom of Information Advocates Network (FOIAnet) у розділі Right to Know Day (http://foiadvocates.net/en/right-to-know-day-28-september) можна знайти історію відзначення Дня Права Знати. Зокрема, у розділі, що розповідає про події зазначено, що в Україні День Права Знати планується відзначити двома акціями, організацію яких взяла на себе Асоціація медіа-юристів (http://mediapravo.com.ua/ ).

За час, що минув з 2003 року, коло країн, в яких неурядові організації відзначають Міжнародний день Права Знати, суттєво розширилось. Приємно відзначити, що Болгарія, Угорщина, Молдова, Грузія, Вірменія вже теж традиційно відзначають цей день.

Право Знати (право на інформацію) є фундаментальним інструментальним правом для кожного громадянина, що живе у демократичний країні. Без належної реалізації цього права годі й говорити про дотримання низки інших людських прав. Без належної реалізації цього права суспільство швидко деградує до стану поліцейської, або кланово-бюрократичної держави. На жаль, попри зусилля вже згаданих громадських організацій та багатьох наших колег, розуміння важливості Права Знати не стало ознакою значної більшості українського суспільства. Більшість українських громадян згадує про право на інформацію лише тоді, коли через брак інформації громадяни не мають реальної можливості захистити свої інші права, або захищати свої інтереси у відносинах з владою та органами місцевого самоврядування.
 
Саме тому, у Міжнародний день Права Знати, ми звертаємось до громадян України, керівників та членів громадських організацій різного спрямування з закликом об’єднати зусилля з метою вкорінення в українському суспільстві розуміння Права Знати, як фундаментальної цінності та забезпечення відповідних механізмів його реалізації та захисту.
 
Віктор Гарбар
Наталка Зубар
Олександр Северин
ГІМЦ «Всесвіт» — ВГО Альянс «Майдан».
Переглядів: 764 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018