Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


П`ятниця, 22.02.2019, 10:57

П`ятниця, 22.02.2019, 10:57

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2017 » Травень » 9 » 9 травня: З Днем Народження ЄС!
14:29
9 травня: З Днем Народження ЄС!

Дивлячись на календар, усвідомлюємо що день 9 травня є справді багатим на історичні події. В Україні в цей день відзначають "День Перемоги", як день «торжества безсмертного подвигу народу — переможця над фашизмом, всенародної пам'яті про його боротьбу за свободу і незалежність Батьківщини», натомість у близьких нам країнах ЄС вшановують день створення Європейського Союзу. В Україні так званий «День Європи» відповідно до Указу Президента № 339/2003 святкують аж в третю суботу травня. Тому природним було б знати, що саме такого урочистого сталося 9 травня, в якому році, що це за свято та чому в Україні, яка так прагне стати членом ЄС, його не святкують в один день разом з Євросоюзом?

Risultati immagini per 9 maggio festa dell'unione europea
Фото: Napolitan.it

Насправді в Україні мало хто знає, що саме 9 травня 1950 року народилось Європейське Співтовариство. Воно народилось у досить складний тоді період в якому існувала загроза вибуху третьої світової війни, а тому це сильно турбувало цілу географічну Європу. Саме тому в той день в Парижі, о 18:00 год. було скликано всі масс-медія на Quai d'Оrsay у тодішній будинок МЗС Франції, для повідомлення надзвичайної вістки, яка містила у собі надзвичайно велику подію. Декларація про створення ЄС 9 травня 1950 року, яка була написана Робертом Шуманом тодішнім міністром закордонних справ Франції у співпраці зі своїм другом і радником, Жаном Монè, дала чітке уявлення про амбітність цієї події: "Мир у всьому світі не може бути захищеним без творчої ініціативи, спрямованої на безпеку. Поділяючи основні європейські цінності ми створюємо сьогодні новий Вищий Керівний Орган, рішення якого будуть обов'язковими для виконання Францією, Німеччиною і всіма іншими країнами, що приєднаються до нього, ми також створюємо перший конкретний фундамент європейської федерації, який сьогодні є абсолютно необхідним для збереження миру" — заявив Роберт Шуман.

Отже було домовлено об’єднати вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це фактично стало наріжним каменем майбутньої Європейської Федерації країн цілої Європи. Проте, було створено іншу, наднаціональну установу на яку було покладено основні повноваження управління країнами Євроспільноти. Щоб усвідомити важливість цього революційного жесту, було б достатнім уявити сьогодні подібну ініціативу між Ізраїлем і Палестиною, між Сербією та Боснією.

Тут однак слід зазначити, що перше урочисте святкування цієї величної події розпочалось офіційно саме в Італії у м. Мілан 9 травня 1985 року на саміті глави держав і урядів ЄС, які властиво вирішили відзначити цю дату як "День Європи" і це при тому, що ЄС на той час, як і сьогодні, не мав і не має у своїм складі всіх 46 європейських країн, які знаходяться на європейському континенті.

З того дня кожна одна країна ЄС, а також ті, які приєднались до нього зовсім недавно чи мають бажання приєднатись до нього у майбутньому заклали у свій устрій плекання цінностей миру та солідарності, що лежать в основі структури євроспільноти. Ці цінності реалізуються завдяки економічному і соціальному розвитку та збалансованому контексту охорони навколишнього середовища, який гарантує рівномірний рівень якості життя між громадянами.

Європа - це не ЄС, а континент на якому проживає велика сукупність європейських народів, які є свідомі своєї приналежності до єдиної європейської родини з аналогічними або доповнюючими культурами, існує вже протягом століть, проте відсутність спільних правил та інституцій, а також усвідомлення цієї основоположної єдності було причиною невміння уникати катастрофи. Тому навіть сьогодні деякі європейські країни, які ще не є країнами-членами ЄС не мають відповідного імунітету та досвіду щодо запобігань трагедій, а систематичне недотримання ними прав людини та громадянина є очевидним.

Як і будь-яке людське намагання досягти досконалість, так і повна інтеграція Європи не є можливою для досягнення за однин день ані на протязі декількох десятків років. Прогалини все ще є численними і очевидними. Справа, яку було розпочато відразу за декілька років після закінчення Другої Світової війни була для її засновників абсолютно новою.

Сьогодні 67-річний ЄС є значно молодшим від бабці Європи, але він є солідною структурою і незаперечною моделлю для наслідування, причому з неабияким досвідом. Його ціль полягає у розбудові такої Європи, яка поважає суверенітет кожної одної країни, свободу, гідність і ідентичність кожного одного європейського народу, який вже є її членом, або прагне ним стати, яка управляється спільно, а не окремими державами із застосуванням принципу "те що може бути зроблено спільно, - повинно бути зроблено спільно!” Лише унія народів спроможна гарантувати Європі її суверенність, суверенність її долі та її престиж в світі.

ЄС — це Організація, а не Європа, яка є готовою до діалогу та служіння своїм громадянам. Зберігаючи свою ідентичність, свої традиції та звичаї, свою мову, кожен один громадянин ЄС вільно почуває себе як вдома, у єдиній європейській родині та в себе на Батьківщині, по території якої він може завжди вільно і безперешкодно переміщатися і якому не потрібні візи чи дозвіл на проживання у тій чи інший країні. Це та організація яка захищає права людини і громадянина, бореться з нелегальною імміграцією, торгівлею людьми, контрабандою наркотиків, зброї чи промоції проституції та надає надійний захист тим, яких переслідують у інших країнах з поза меж ЄС за їх політичні погляди.

ВІДЕО. Нищеподане відео (італійською мовою), є кампанією, яка проводиться за підтримки італійського Держдепартаменту з питань європейських політик з нагоди так званого "Дня Європи", яке вже роками традиційно святкується в ЄС саме 9 травня. Це рекламне повідомлення містить свідчення восьми різних людей, різного віку, статі та роду занять, які отримали допомогу від ЄС або з ініціатив, які ЄС постійно організовує. Літня пані, яка пережила досвід війни, посміхається єдиній, мирній Європі. Карабінери представляють безпеку і спільні дії всіх європейських колег (жандармів та поліцейських), які є спрямовані на захист прав і свобод кожного одного громадянина. Студентка університету з ентузіазмом розповідає про результати і можливості свого навчання за кордоном з ініціативи ЄС. Найматий працівник оцінює можливість стабільної праці завдяки європейським верфям. Підприємець розповідає про переваги, які надаються підприємствам з фондів ЄС для підтримки своєї діяльності. Новоприйнятий на роботу працівник має можливість працювати у своїй італійській компанії, яка працює за кордоном. Мати дитини, з оптимізмом дивиться на її майбутнє, так як об'єднана Європа - це майбутнє для нових поколінь. Закінчується Рекламне повідомлення запрошенням до спільної відповідальної участі, оскільки «Європа є також Твоєю!» Рекламне повідомлення транслюється на сітках італійського державного телебачення держкомпанії RAI.

 

Переглядів: 802 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2019