Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Неділя, 18.02.2018, 19:02

Неділя, 18.02.2018, 19:02

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Листопад » 11 » Безпека: муніципальній поліції Італії допомагатимуть волонтери
15:09
Безпека: муніципальній поліції Італії допомагатимуть волонтери


Жилет та кашкет громадських асистентів
Фото сайту:
polizialocalebagnacavallo.it

Економічна криза, яка спровокувала в Італії значні зрізання державних і муніципальних фондів, які були призначені для громадської безпеки, підштовхнула місцеві органи влади до винахідливості заради уможливлення державної політики у сфері гарантування безпеки громадянам. Оскільки муніципальна поліція фінансується виключно з муніципального (міського чи сільського) бюджету, то з огляду на брак коштів, міські влади прийняли рішення про реактивізацію регіонального закону про волонтерів муніципальної поліції так званих «Громадських Асистентів» (по-італійськи «Аssistenti Сivici») з внесенням до нього доповнень та поправок.


У регіоні Емілія-Романья відповідний регіональний закон про «Громадських Асистентів» № 24/2003 було прийнято ще десять років тому, але в минулому він себе не оправдав, оскільки муніципальна поліція мала хороше фінансування, достатню кількість агентів, щоб могти самотушки якісно здійснювати свої службові обов'язки, а кількість правопорушень з боку громадян була низькою. Тому і потреба у громадських асистентах була зайвою. Через це дію відповідного закону було призупинено, а громадські асистенти зникли з вулиць міст та сіл. З ускладненням економічної кризи все змінилося, а необхідність громадян у безпеці залишилася і навіть збільшилась. Тому запровадження волонтерів для допомоги муніципальній поліції пояснюється саме цією логікою.

Хто ж такі громадські асистенти? Громадські асистенти - це волонтери, які є членами громадських організацій культурного чи соціального спрямування та волонтерських організацій цивільного захисту. Вони допомагатимуть муніципальній поліцій вести нагляд за охороною території муніципалітету, наглядатимуть за громадським порядком і при здійсненні патрулювання підпорядковуватимуться виключно головнокомандуючому муніципальної поліції того населеного пункту у якому здійснюватимуть свою волонтерську діяльність.

Колишні громадські "аситенти”, часто з "гарячими” головами, розгулювали по вулицях з наручниками та розкладними кийками і часто ставали причиною масових бійок на вулицях. Вони не були навіть членами громадських організацій і абсолютно не були підготовленими до здійснення такої діяльності. Здебільш — це були прихильники ектримальної правоцентриської політичної течії і яких цікавив не стільки громадський порядок скільки наявність іммігрантів на вулицях їх населених пунктів. Безпідставна прискіпливість та образи в сторону іммігрантів постійно закінчувались масовими бійками. Це, звичайно, почало створювати ще більшу напругу в суспільстві і міські влади відмовились від таких "асистентів”.

Натомість тепер на вулицях міст та сіл Італії з'являться нові професійні «ліцензійовані» асистенти, які після проходження спеціального формаційного курсу та здачі іспитів зможуть здійснювати волонтерську діяльність як громадські асистенти та помічники муніципальної поліції. Формаційний курс для волонтерів проводитимуть психологи та агенти муніципальної поліції в кожному одному районі міст. Більше того, тепер громадськими асистентами зможуть бути виключно волонтери, які є членами громадських організацій як соціально-культурного спрямування так і цивільного захисту. Вимоги від волонтерів: вік - 18 років та 4 години на тиждень для здійснення волонтерської діяльності у ролі громадського асистента. Початок дії проекту - 1 січня 2014 року.

Уніформи громадським аситентам видасть муніципальна влада. Вона складатиметься з жовтого желета без рукавів з проблисковими стрічками сірого кольору (див. фото). З лівого боку на желеті буде розміщено логотип муніципалітету. Натомість з правого боку під посвідченням та на спині буде знаходитись напис «Громадські Асистенти». Волонтери матимуть також блайзер синього кольору з логотипом муніципалітету і спеціальне особисте посвідчення, яке буде прикріплене на желеті з правого боку. Це посвідчення волонтери отримають з рук головнокомандуючого муніципальної поліції муніципалітету у якому здійснюватимуть свою волонтерську діяльність після успішної здачі іспитів.

Територія компетенції громадських асистентів - це ціла територія муніципалітету. Особливу увагу волонтери приділятимуть міським паркам, скверам, подвір'ям дитсадків, шкіл, ВНЗ, громадському транспорту. Проїзд у громадському транспорті громадських асистентів під час здійснення ними патрулювання буде безкоштовним. Час патрулювання: щодня з 7 години ранку до 1-ої години ночі. Графік чергувань на місяць складатиметься на засіданні координаційної ради у перших числах кожного одного місяця на основі спроможності часу волонтерів кожної одної волонтерської організації. Дані зі спроможністю подаватимуть президенти (голови) організацій.

Під час здійснення патрулювань нові громадські асистенти будуть "озброєні” медикаментами, ручками, записними книжками, посвідченням особи зі серійним номером, а також службовим мобільним телефоном та мапою міста для надання громадянам інформації будь-якого типу.

Правовий статус волонтерів громадські асистенти. На них не поширюється закон про муніципальну поліцію, вони не можуть носити зброю навіть якщо і мають відповідну ліцензію на ношення зброї, не мають права застосовувати по відношенню до громадян адміністративні та інші санкції.

Завданнями громадських асистентів під час здійснення ними своєї волонтерської діяльності є:

- допомога муніципальній поліції у здійсненні контролю за територією муніципалітету;

- нагляд за громадським порядком під час гала-концертів або демонстрацій чи у громадському транспорті;

- контроль у парках: охорона навколишнього середовища та нагляд за громадським порядком;

- допомога дітям, які йдуть до школи або повертаються додому зі школи на пішохідних переходах;

- звітувати про проблематики в районах міста: наявність автомобілів без страхового полісу, присутність повій, наркоманів, безхатченків, збут наркотиків і т. п.;

- інформувати про деградацію міста: вибоїни на дорогах, вулицях, тротуарах, брак дорожніх знаків, поява графіті на стінах будівель, відсутність технічного обслуговування міста чи міського освітлення вулиць та доріг;

- надання першої медичної допомоги потребуючим;

- виклик патруля муніципальної або державної поліції у випадку правопорушення з боку громадян, або ж у випадку ДТП. У випадку, якщо громадянин скоїв адміністративне правопорушення, то в громадські асистенти є уповноважені його затримати (однак без застосування фізичної сили. Якщо волонтер наважиться застосувати фізичну силу по відношенню до правопорушника, то йому загрожує кримінальна відповідальність за агресію) і передати його поліцейським викликавши наряд. Якщо особа намагається втекти з місця правопорушення, то в такому випадку громадські асистенти можуть лише її супроводжувати і надати відомість поліції про напрямок руху правопорушника. Якщо мова йде про порушника правил дорожнього руху, то громадські асистенти є уповноважені записати номер автомобіля і негайно надати його поліції. Якщо громадські асистенти стали свідками бійки на вулиці, то повинні негайно втрутитись для того, щоб її припинити і викликати поліцію, щоб винуватців було притягнуто до відповідальності. Натомість у випадку таких злочинів як завдання шкоди іншій особі, поранення, зґвалтування або ж вбивство особи, то волонтери є уповноважені заарештувати злочинця (навіть з застосуванням фізичної сили, якщо це необхідно) і передати його поліції дочекавшись її приїзду. Доречі, це право в Італії є надане всім без вийнятку громадянам і є зазначене у статтях 380 і 383 Кримінально-процесуального кодексу Італії.

Оскільки громадські асистенти - це волонтери, то їх діяльність не оплачуватиметься. Проте всі волонтерські асоціації, члени яких братимуть участь у цьому проекті, матимуть право на відшкодування за понесені витрати під час "служби” в розмірі 2 євро і 75 центів за годину. Для цього, наприклад, міська влада м. Болонії на реалізацію цього проекту заклала у бюджет на 2014 рік 190.000 євро, який в цілому буде охоплювати 60.000 годин патрулювання міста волонтерами.

Підсумовуючи вищесказане хочеться сказати лиш одне, що коли влада народна, то і дбає про народ і знаходить, навіть в кризовий період, необхідні для цього кошти...

Переглядів: 345 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018