Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 13.11.2018, 04:29

Вівторок, 13.11.2018, 04:29

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Листопад » 18 » Бути волонтером цивільного захисту - це корисно і престижно!
10:12
Бути волонтером цивільного захисту - це корисно і престижно!

На минулих вихідних Італія пережила катастрофічні події: повені, зсуви землі, розлив річок та озер, не обійшлось і без жертв та людей, які пропали безвісти. Багато хто, особливо в періоди надзвичайних ситуацій, відчуває конкретне бажання допомогти потерпілим в реальний спосіб. Але як можна це зробити?  Однією з таких допомог є можливість стати волонтером цивільного захисту. Що означає бути волонтером? Перш ніж говорити про те, що означає бути рятівником-волонтером ЦЗ, слід збагнути, що означає бути просто волонтером. Бути волонтером означає присвячувати свій час та енергію на служіння іншим без жодного примусу і не чекати нічого в замін. Для декого волонтерство є вибором життя, для інших - покликанням, а ще для інших - способом дати щось і не лише іншим, але пеш за все — собі самим: зростати морально і професійно. Бути волонтером означає також працювати не тільки для людей, але перш за все з людьми. 

 

Волонтери та держслужбовці НСЦЗ Італії Фото: radioclublevante.it
 
Це означає втілювати свої навики для покращення умов життя громадян, хто б вони не були і знати, що таким чином, хоч часто це здається мінімум, волонтери роблять справді велику справу у суспільному житті та приймають активну участь в процесі державотворення. Оскільки тема цієї статті є присв'ячена волонтерству і природнім феноменам, то в цьому випадку мова йтиме про рятівників-волонтерів Національної Служби Цивільного Захисту (надалі НСЦЗ) Італії.

В реальності тут в Італії це дуже просто. Національна Служба Цивільного Захисту складається з держслужбовців та волонтерських асоціацій (громадських організацій). Про держслужбовців НСЦЗ розповімо пізніше. Отже насамперед слід вибрати ту чи іншу асоціацію НСЦЗ (Protezione Civile), які є присутні у всіх регіонах Італії через свої офіційні представництва, дізнатися про її діяльність і відповідно вибрати саме ту, яка найбільше відповідає бажанню та навикам аспіратна-волонтера. Відповідний реєстр цих асоціацій знаходиться в обласних та районних держадміністраціях або на їх сайтах в інтернеті.

Важливо знати те, що діяльність всіх волонтерських асоціацій цивільного захисту НСЦЗ регулюється Законами Італії 225/92 та № 100 від 12 липня 2012 року і Декретом Президента Республіки № 194 від 2001 року, які надають волонтерам цілий ряд реальних можливостей щодо особистого та професійного зросту. Окрім цього, слід знати, що Волонтаріат (волонтерські асоціації) ЦЗ є автономним. В Україні є Державна Служба з Надзвичайних Ситуацій. В Італії та у багатьох країнах ЄС такої не існує. Замість неї є волонтерські асоціації рятівників-волонтерів цивільного захисту.

 Рятівники-волонтери ЦЗ - це звичайні люди, але з особливою місією:
Відео: http://youtu.be/csF_BIn1Rh4

Стаття 3 Закону Італії № 225/92 про «НСЦЗ та волонтерські асоціації ЦЗ Італії» говорить чітко: "Діяльністю цивільного захисту називаються заходи, які є спрямовані на прогнозування і запобігання різних сценаріїв небезпеки, на допомогу постраждалим від стихійних лих та всі інші заходи, які є необхідними та невідкладними (ургентними) для збереження/врятування життя громадян у надзвичайних ситуаціях". У відповідності до закону № 225 від 24 лютого 1992 року, яким було створено Національну Службу Цивільного Захисту, волонтерські асоціації (громадські організації), які до неї належать як окрема оперативна структура НСЦЗє невід'ємною частиною державної системи цивільного захисту.

Волонтерські асоціації належать до обласних управлінь Держдепартаменту НСЦЗ Італії.

Під час вибору тієї чи іншої волонтерської асоціації ЦЗ, важливо звертати увагу на:

а) територіальну діяльність (комунальна тобто муніципальна або національна);

бтип діяльності (спеціалізація): кінологи, зв'язківці, природоохоронці, екологічно-зоологічні гвардійці, геологи, психологи, гірський та спелеологічний порятунок, парашутисти, водолази, лісові пожежники, парамедики, і т. п.

Всі волонтерські асоціації ЦЗ здійснюють наступну діяльність:

- oрдинарна, тобто така, яка здійснюється у рамках щоденних потреб місцевого населення та органів влади муніципалітету (міста чи села).

- cтраординарна — послугами якої держадміністрація може користуватись для надання населенню необхідної допомоги у разі проведення масштабних заходів (мітинги, спортивні чемпіонати, галаконцерти, супровід прочан у піших прощах, візит президентів іноземних держав чи Папи і.т.п), оскільки у таких випадках є необхідна скоординована співпраця різних асоціацій.

- емергентна — у разі стихійних лих, землетрусів, надзвичайних подій, які вимагають втручання спецтехніки та спеціально кваліфікованого персоналу, які здійснюють свою діяльність у тісній співпраці з державною пожежною службою, органами правопорядку, національною медичною службою, волонтерськими асоціаціями медичної допомоги та Червоним Хрестом.

Важливо знати, що всі волонтерські асоціації НСЦЗ Італії надають своїм членам відповідну формацію (вишкіл) і відповіні атестати, які є визнано міністерством освіти Італії та Держдепартаментом ЦЗ Італії.

Щоб записатися до волонтерських асоціацій цивільного захисту, від кандидатів не вимагається спеціальних знань. Всі необхідні знання для здійснення рятівної чи іншої діяльності їм надає асоціація до якої вони вступили через щорічні формаційні курси, які на місцях здійснює обласне управління ЦЗ у відповідності до навчальних програм Держдепартаменту ЦЗ.

Коротенька презентація діяльності рятівників-волонтерів НСЦЗ Італії

Відео: http://www.youtube.com/watch?v=2jyxqlIfsKQ

 

Чим вигідне є волонтерство в НСЦЗ Італії?

Варто знати, що у відповідності до ст. 9 Декрету Президента Республіки № 194 від 2001 року, у випадках стихійних лих або будь-яких надзвичайних ситуацій, волонтер НСЦЗ, якого викликає президент асоціації на прохання Держдепартаменту НСЦЗ для надання населенню допомоги в тому чи іншому регіоні країни, не втрачає своє робоче місце, а період, який він проводить у якості рятівника-волонтера оплачується йому державою через INPS (Національний Інститут Соціального Забезпечення). Це вигідно не лише працівнику, але і його роботодавцю, який в такому випадку не змушений оплачувати працівникові "пропущені” ним робочі дні з власної кишені.

Держслужбовці НСЦЗ Італії

НСЦЗ Італії складається не лише з волонтерів, які фактично є основним двигуном цієї структури, але і зі штатних працівників, які у ній працюють і отримують за це зарплату. Ними переважно стають колишні волонтери, яких обласні управління Держдепартаменту НСЦЗ беруть до себе на роботу. У іншому випадку - необхідно подолати спеціальний конкурс, який є встановлений для прийняття громадян на державну роботу.

Волонтери НСЦЗ Італії

Волонтери відіграють надзвичайно важливу роль в Національній Службі Цивільного Захисту Італії, яка складається з різних оперативних структур. В Італії не існує поняття “надзвичайники”, оскільки цивільний захист — це набагато більше ніж просто надзвичайні ситуації. Оперативні структури Національної Служби Цивільного Захисту Італії є наступними:

Національний Корпус Пожежної Охорони;

Збройні Сили Італії (інженерні війська);

Органи правопорядку: державна поліція, карабінери, муніципальна поліція, фінансова поліція, пенітенціарна поліція та державна служба лісової охорони;

Національна Дослідницька Рада (науковці);

Комунальні технічні служби;

Національні науково-дослідницькі групи (при університетах);

Національний Інститут Геофізики та Вулканології (INGV) і інші науково -дослідницькі установи;

Італійський Червоний Хрест;

Національна Служба Охорони Здоров'я;

Національний Корпус Волонтерів Цивільного Захисту Італії;

Національна Служба Альпінського та Спелеологічного Порятунку Італії.

Всі ці структури НСЦЗ Італії є також СИСТЕМОЮ, яка займається цивільним захистом населення. У відповідності до закону Італії № 225/92 про Національну Службу Цивільного Захисту Італії всі вищезгадані структури є компонентами, які творять НСЦЗ, а тому всі вони є емергентними і “надзвичайниками” - в українському розумінні цього слова.

Відеоматеріал про діяльність рятівників-волонтерів Національної Федерації Цивільного Захисту Франції
Джерело: http://youtu.be/7Du7igwRQvY?list=PLNtVoKKYCH9cki6PAqNT75u5paavtTj4c

Волотнери, які вступають у волонтерські асоціації НСЦЗ зобов'язані:

- гарантувати асоціації до якої належать свою готовність для здійснення запланованих нею заходів;

- брати участь у навчальних курсах та практичних заняттях;

- сплачувати річні членські внески;

- проходити щорічний медичний огляд та щорічно надавати довідку про несудимість;

- не допускати дій і вчинків, які можуть негативно вплинути на імідж асоціації.

У разі надзвичайних ситуацій, волонтери зобов'язані брати участь у запобіжних чи рятівних заходах, які здійснює їх асоціація. Це надає волонтеру наступні соціально-правові гарантії:

- збереження робочого місця праці;

- оплата праці державою за втрачені робочі дні;

- відшкодування витрат, пов'язаних з волонтерською діяльністю (витрати на проїзд до і з місця здійснення волонтерської діяльності при умові використання власного авто або громадського транспорту, а також витрати на поштові та телефонні послуги, якщо волонтер здійснює волонтерську діяльність поза межами місцезнаходження волонтерської організації). Відшкодування витрат здійснюється виключно за рахунок коштів волонтерської асоціації до якої волонтер належить.

- волонтер є завжди покритий страхівкою (навіть при здійсненні волонтерської діяльності у звичайний період).

Економічні ресурси волонтерських асоціацій ЦЗ складаються з:

а) фінансування держдепартаменту НСЦЗ (з держбюджету);

б) нерухомого та рухомого майна;

в) членських внесків;

г) добровільних пожертвувань громадян чи заповідного майна;

д) доходів від комерційної діяльності або/та надання послуг (держадміністрація укладає контракт з асоціацією про надання нею необхідних для населення послуг і оплачує їй ці послуги на основі представлених асоціацією в кінці кожного місяця службових протоколів про здійснену діяльність. Отримані кошти йдуть виключно на потреби асоціації: пошиття форменного одягу на всі пори року для членів асоціації (волонтерів), придбання службових авто для асоціації або необхідного для здійснення діяльності знаряддя, оплати приміщень, комунальних послуг, і т.п.);

е) громадських пожертвувань (5х1000) при поданні громадянами декларацій про доходи.

Пропонуємо Вашій ласкавій увазі перелік деяких Національних Асоціацій НСЦЗ Італії (ці асоціації здійснюють свою діяльність по всій території Італії):

 
 
Асоціації:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Натомість в Україні, окрім Товариства Червоного Хреста України, існує і:
 
 
Переглядів: 663 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018