Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 23.10.2018, 21:12

Вівторок, 23.10.2018, 21:12

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Грудень » 2 » ЧИ ЗБАГНУЛИ УКРАЇНЦІ В ІТАЛІЇ МІСІЮ ОКЕАНУ ЕЛЬЗИ?
16:08
ЧИ ЗБАГНУЛИ УКРАЇНЦІ В ІТАЛІЇ МІСІЮ ОКЕАНУ ЕЛЬЗИ?

На це свято українці в Італії чекали з великим нетерпінням. Кожен день, який проходив, наближав момент жаданої зустрічі у Римі з легендарним рок-гуртом, слава якого вже давним-давно покинула українські національні кордони. Про це свято жваво обговорювалось у соціальних мережах, у колах друзів і навіть при випадкових зустрічах на вулиці чи у громадському транспорті по всіх населених пунктах Італії. Сьогодні про український Океан Ельзи знає цілий світ. Тому українці в Італії переживали цю зустріч в особливий спосіб. Ділились емоціями між собою, зі своїми італійськими друзями, належно готувались, якісно промоціонували улюблений гурт у своїх колах. І ось нарешті цей день прийшов. Зі всіх усюд, українці, які проживають в Італії, вирушили до Риму, щоб зустрітись з улюбленим гуртом та отримати нову позитивну енергію, яку віртуози Океану Ельзи завжди вміло випромінюють через свої пісні-настанови. В той день справді всі дороги від Палермо до Тріесте вели всіх в одному напрямку — у Вічне Місто Рим, а ряд культурних заходів разом з концертом, робили його ще більш особливим, ще більш українським.

І ось нарешті Рим. І ось нарешті Atlantico Live. Слова пісні Океану Ельзи «911» вміло знайшли свій контекст: «скільки людей — стільки машин». Площа перед концертним залом нагадувала неосяжне живе людське море, яке творило трошки більше ніж три тисячі осіб і до яких долучалась, безумовно, також безмежна кількість транспортних засобів. Сміх, жарти, співи, позови «Слава Україні!», колорит українських вишиванок, футболок та національної символіки вражав неймовірно і піднімав святковий настрій кожного зі швидкістю світла, а переспіви «Путін — ху...о ла,ла,ла,ла» лунали чи не кожні п'ять хвилин. Вишикувавшись у одну нескінченну чергу, яка нагадувала хвилясту українську річку, українці очікували на приїзд Океану Ельзи. І він прибув. Неначе лелека, як той посол миру і добра, Океан Ельзи з-за вікна власного авто, ніжно торкнувся серця кожного, хто його в той момент вітав і зігрів своїм теплом, незважаючи на те, що це була лише одна мить.

Українці в очікуванні на концерт Океану Ельзи в Римі

До цієї урочистості слід також додати і присутність між громадянами України надзвичайного і повноваженого посла України в Італійській Республіці, Республіці Мальта та Республіці Сан Маріно за сумісністю д-р. Євгена Перелигіна, який без виразного супроводу тілоохоронців (хоч вони і були на місці), скористався нагодою, щоб зустрітись зі своїми земляками, поговорити з ними про їх клопоти та турботи і розділити їхню радість. Його вільна і невимушена присутність між людьми була значною. Це був яскравий меседж того, що держава Україна, хоч з великими трудностями, проте, змінюється і що тепер вона справді намагається бути близькою до своїх громадян, навіть якщо вони знаходяться за кордоном і навіть якщо впродовж довгих років, інтерес до них з боку дежрави, часто був виключно символічним.

І ось настала очікувана мить. Працівники приватної охорони концертного залу Atlantico Live відчинили врешті вхідну браму перед українцями. Розігріті співом та з бадьорим настроєм, українці почали заходити на територію урочистості. Варто зауважити, що перед входом до залу стояла лише одна карета швидкої з двома парамедиками, а кількість людей становила більш-менш три тисячі осіб. Така пропорція є неприпустимою. Якщо організатори концерту планували лише заробити грошей, нехтуючи при цьому безпекою громадян, то тепер можуть лише подякувати Всевишньому, що все обійшлось без критичних моментів. Таке безвідповідальне ставлення є яскравою ознакою непрофесійності організаторів концерту.

Не всі знають, що і в залі і на вулиці були і наші четверо українців та один італієць, які є рятівниками-волонтерами Національної Служби Цивільного Захисту Італії і які в разі потреби, надали б якісну першу медичну допомогу, але це був просто збіг обставин і добре, що все обійшлось без ексцесів. Тому на майбутнє організатори таких масових заходів повинні вкласти у превентив і належну медичну допомогу.

Високою, однак, була професійність охоронців. Їх привітність в поєднанні з пильністю вселяла відчуття безпеки і була найефективнішою та найкращою візиткою цього культурного закладу. Контроль квитків та приватних сумок громадян відбувався з особливою акурантістю та обережністю. Стосовно тверезості багатьох наших співвітчизників, які ще задовго до концерту підняли собі настій оковитою, то вона часто не відповідала нормі і це було помітно. Проте пильне око охоронців не покидало їх впродовж цілого концерту. І не дарма. Незадовго після початку концерту, на вулиці перед входом до залу, почались перші шарпанини та перші бійки. Лише вчасний та професійний інтервент охоронців, запобіг уникнути біді і плачевним наслідкам. Таких інтервентів, впродовж цілого концерту, було близько десятка.

Справді гидко було спостерігати за “виясненням стосунків” не лише між “патріотами”. Свою “приязнь” у формі тягання за волосся у супроводі “ах ти су..а” та інших подібних епітетів, проявили навіть і деякі наші “патріотки”. За словами очевидців, деякі проявили себе навіть як професійні кишенькові злодійки. Зрозуміло, що їх основний інтерес був прикутий далеко не до концерту, а до сумок та кишень земляків. Бар, який був розсташований поруч входу до залу, теж отримував неабияку виручку. “Спрагу” українців бармени тамували вчасно, вміло і з завзяттям.

Один з наших співвітчизників, однак, побив всі можливі і уявні рекорди. Він був настільки “розгублений”, що переплутав туалет зі швидкою, яка була розсташована поруч концертного залу. На щастя мова йшла про “легку потребу”. Заставши “розгубленого” на горячому, парамедики негайно викликали охорону, яка попросила “бідолаху” негайно залишити захід і віддалитися, провівши його до виходу.

На світлинах зображено “розгубленого”. Охоронець запрошує його покинути територію концертного закладу

Натомість в середині залу вирували свято і радість. Між гуртом та аудиторією не існувало стіни. Океан Ельзи дарував публіці незабутні моменти, неодноразово викликав на очах сльози, зворушував душі глибиною мудрості слів своїх пісень. Сама ж аудиторія нагадувала велику українську родину, яку, нажаль, можна побачити лише у такому випадку.

Те, що кардинально відрізняє український рок-гурт Океан Ельзи від всіх інших українських гуртів в Україні та робить його справді унікальним — це те, що всі його пісні є не просто піснями, а корисними настановами. Кожний концерт гурту ОЕ — це гуманітарна місія, яка спрямована на людину та її добробут. Це відкритий діалог, а не монолог у якому Океан Ельзи активно комунікує зі своїм співрозмовником, яким є людська аудиторія, запрошуючи її до роздуму, відповідальності та застанови над власним життям та над майбутнім власної країни, тобто України. Ось чому його бояться в Кремлі та з острахом відносяться до нього керманичі інших екс радянських країн прокремлівського спрямування. Бо Океан Ельзи — це культура, а отже просвіта, розвиток.

 У Римі та у інших містах світу Океан Ельзи на свому концерті відправив українській аудиторії свій черговий меседж. Чи отримали і зрозуміли його українці в Італії? Це залишається відкритим питанням... Як і залишається відкритим також і інше питання: «по що прийшли на концерт Океану Ельзи і що шукали ті, які пиячили і розмахували руками?» Очевидно не Україну, очевидно не суть свого життя чи майбутнє України, щоб його змінити, а пусте дно пляшки!

Щоб Україна змінилась, потрібно щоб змінились ми, бо Україна — це ми! Без зміни нашої ментальності, змін не відбудеться ніколи. Ми самі собі є осудом та гальмом у розвитку. Зміни відбудуться лише тоді, коли змінимося ми! Пиятика, ненависть, злоба, зависть — це “цінності” русского мира. Ми ж, натомість, повинні творити український світ, українську культуру у дусі солідарності. Ось в чому полягав меседж гурту Океану Ельзи. Не треба, щоб всі думали однаково, а щоб почали тверезо думати ВСІ і аналізували свої вчинки, адже саме ми за кордоном є візиткою України і по наших діях судять про всю нашу націю. Ким ми хочемо бути? Нацією інтелектуалів чи когортою дикарів русского мира?

Стосовно викриків «Путін — ху..ло», то безумовно він ним і є. Питання, однак, є в іншому: «наскільки іншими від нього з такою поведінкою є ми?» та «Що ми робимо для того, щоб Україна змінилась?».

Ось меседж українцям в Італії від Океану Ельзи (video Andriy Shtumpf):
http://youtu.be/sajh6VsFZXk

Андрій Грицевич

Головний адміністратор ІНПП в Італії

Член МЦзВП ЮНЕСКО в Італії

Переглядів: 770 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018