Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Понеділок, 23.04.2018, 13:30

Понеділок, 23.04.2018, 13:30

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Квітень » 4 » Декларація про доходи 2013 та все, що слід знати
12:32
Декларація про доходи 2013 та все, що слід знати
 
Модулi декларацій 730 та UNICO
Фото tasse-fisco.com
2 квітня 2013 року розпочався період для пред'явлення громадянами їх декларацій про доходи за попередній 2012 рік, проте слід знати, що не всі платники податків зобов'язані це виконувати. Не зобов'язані подавати декларацію про доходи лише ті громадяни (наймані працівники), доходи яких у попередньому році були пов'язані лише з одним-єдиним роботодавцем, які є власниками лише одного житла і їх річний дохід не перевищує 8.000 євро. У випадку, якщо найманий працівник у попередньому році мав декілька працедавців і відповідно декілька КУДів, то для того, щоб уникнути обов'язку щодо подання декларації про доходи, слід попросити останнього роботодавця внести у власну останню місячну відомість (busta paga) загальне обчислення доходу за рік (effettuare un conguaglio in busta paga).
 
Звільняються від подання декларацій про доходи також ті громадяни, які отримують соціальну пенсію, оскільки вона виплачується Національним Інститутом Соціального Забезпечення (INPSом).
 
Термін подання декларацій:
 
до 30 квітня 2013 року, якщо модуль 730 працівник подає через свого роботодавця;
до 31 травня 2013 року, якщо модуль 730 працівник представляє через Патронат (CAF).
 
Представляючи модуль 730 роботодавцю, працівник зобов'язаний надати йому:
 
Модуль 730 повинен бути власноручно заповненим. У цьому випадку працівник не повинен пред'являти роботодавцю і інші документи, пов'язані з декларацією про доходи;
 
Модуль 730-1 повинен знаходитись у запечатаному конверті, оскільки модуль містить ваш вибір щодо вашого призначення пожертви тій чи іншій організації/асоціації/церкві - (5х1000 або 8х1000) з попередньо стягнутих з вас контрибутів (Irpef) за кожен один місяць року.
 
Хто ж подає свою декларацію про доходи через Патронат (CAF), то теж може подати її власноручно заповненою не сплачуючи при цьому ні копійки. Якщо ж ви звертаєтесь у Патронат з проханням заповнити деклараційний Модуль 730, то в такому випадку з вас стягується оплата за заповнення модуля.
 
Під час внесення даних декларанта у Модуль 730 (декларація про доходи), працівник Патронату може попросити його особисті дані (місце проживання, код платника податку, і.т.д). Що стосується Модуля 730-1, то навіть у цьому випадку цей модуль повинен знаходитись у запечатаному конверті, оскільки він містить (або навіть не містить) ваш вибір щодо вашого призначення пожертви тій чи іншій організації/асоціації/церкві - (5х1000 або 8х1000) з попередньо стягнутих з вас контрибутів (Irpef) за кожен один місяць року.
 

Модуль 730 можуть використовувати платники податків, які в період подання податкових декларацій є:

- пенсіонерами або найманими працівниками (у тому числі і ті, дохід яких визначається стандартною зарплатою: наприклад, італійські працівники, яких було направлено урядом на роботу за кордон).
- платники податків, які отримують дохід, який замінює стандартну заробітню плату (наприклад, допомога по безробіттю, або державна допомога під час тимчасової незайнятості і т.д.)

- члени виробничих кооперативів, кооперативів з надання послуг, сільськогосподарських кооперативів, кооперативів первинної переробки сільськогосподарської продукції та малого рибальства.

- священики Католицької Церкви (які здійснюють викладацьку діяльність наприклад у школах/університетах і.т.п.).

- судді Конституційного суду, парламентарі та всі ті, які займають виборну посаду (губернатори, голови та члени сільських, міських (муніципальних), провінційних (районних) та регіональних (обласних) рад, і т.д.).
 
- депутати сільських, міських, провінційних та регіональних рад.
 
- керівники та члени ради адміністрації прибуткових асоціацій, діяльність яких визначається як суспільно-корисна.

Звільнені від подачі декларацій про доходи фермери (модуль 770 спрощений і звичайний, IRAP і ПДВ).

Що таке IRAP? IRAP - це регіональний податок на виробничу діяльність. Це місцевий податок, який відноситься до виробничої діяльності в кожному одному регіоні і є відмінним у кожному одному регіоні. Його зобов'язані сплачувати лише ті, які здійснюють підприємницьку діяльність, а не фізичні особи. Тобто це: підприємства та організації, що підпадають під податок на прибуток. На практиці це компанії або/та комерційні структури, які є субє'ктами IRES. IRES – це податок на прибуток юридичних осіб (корпорації, кооперативи, товариства різних комерційних категорій, які здійснюють свою діяльність на території держави Італія, державні органи і приватні підприємці, які займаються ексклюзивно комерційною діяльністю навіть якщо така діяльність є первинною або вторинною - трасти – юридичні особи нерезиденти); а також

- персональні фірми/компанії, компанії які виготовляють зброю, компанії з єдиним адміністратором;
- автономні працівники та вільні професіоністи;
- банки та страхові компанії.

Не можуть використовувати модуль 730, а лише MUPF (modello Unico Persone fisiche) платники податків, які на момент декларування доходів володіли:
 
- доходом від комерційної діяльності, навіть у формі участі;
- доходом від самостійної зайнятості (власники коду платника податку - Рartita Iva).
 
Наприклад, доходи, отримані від здійснення професійної діяльності в звичайній формі (l'esercizio di professione in forma abituale);
- іншими формами доходу (наприклад, доходи від продажу всієї або частини компанії/фірми, продажу квартири/гаража/землі, дохід від здачі в оренду житла або приміщення).
 
Не можуть використовувати модуль 730 платники податків, які:

- не є резидентами в Італії в період представлення декларацій про доходи.

МОДУЛЬ 730 може бути представлено:

Роботодавцю або авторизованому органу наприклад у CAF або CAАF.

CAF - це Центр Фіскальної Асистенції (Допомоги), який надає послуги у податковій сфері. ЦФА були створені в Італії відповідно до Закону № 413 від 1991 року. Існують два види ЦФА: для працівників і для роботодавців. Деякі послуги ЦФА для фізичних осіб є безкоштовними — інші є платними. Однією з особливостей діяльності ЦФА, що передбачено вищезгаданим законом - це перевірка правильності заповнення декларантом його декларації у відповідності до вимог чинного податкового законодавства і вірності подання ним своїх даних у поданій ним документації, яку ЦФА обробляє для подальшої передачі їх Державній Податковій Адміністрації і видає відповідний документ — Декларацію про доходи. ЦФА надає також різні консультації у сфері податкового законодавства, надає асистенцію і підприємцям нових форм зайнятості. До ЦФА можна звертатись також з будь-якими іншими питаннями, які стосуються сфери податків.

Декларацію про доходи можна подати і кваліфікованим фахівцям (комерчалістам), які є внесені до спеціального реєстру аудиторів та бухгалтерських експертів і консультантів з питань праці.

Якщо ви бажаєте подати свою декларацію про доходи своєму роботодавцю, то в такому випадку ви повинні подати йому модуль 730 і у закритому конверті модуль 730-1, який містить модуль з призначенням вашої цільової пожертви з попередньо стягнутого з вас податку на громадські організації чи партійні організації — т. зв. 5 х mille, або на благодійні фонди чи на Католицьку Церкву — т.зв. 8 x mille. Для цього у модулі 730-1 слід зазначити код платника податку або ідентифікаційного номеру суб'єкта якому ви бажаєте переказати вашу пожертву і внести ваші дані як особисті так і фіскальні (фіскальний код).

Бланк 730-1 слід подати навіть у випадку якщо ви не не висловили жодного вибору. Слід однак впевнитись у тому, що у даному модулі ви вірно вписали свій власний фіскальний код і ваші особисті дані.

При цьому платник податку не повинен повідомляти свого роботодавця про призначення свого вибору але повинен однак зберігати свою декларацію про доходи до 31 грудня четвертого року після її подання. Тобто роблячи декларацію про доходи у 2013 році її потрібно зберігати до 31 грудня 2017 року.

Натомість хто звертається до CAF (ЦФА), або до кваліфікованого фахівця може представити вже готовий власноручно заповнений модуль. В такому випадку послуга CAF (ЦФА) є безкоштовною. Якщо ви звернулись до CAF (ЦФА) за допомогою про заповнення бланку, то в такому випадку послуга є платною. Відповідний модуль можна завантажити зі сайту xdir.it. На ньому є безкоштовне програмне забезпечення для Windows (програма), яка допомагає у заповненні модуля 730. Програмне забезпечення є безкоштовне. Його надає Microsoft в співпраці з CAF730.com. Програмне забезпечення можна завантажити клікнувши на це посилання:

http://www.xdir.it/software/i.php?art=Ufficio_e_Casa/Software_730__Come_compilare_il_modello_730.htm

При цьому платник податку повинен подати CAF або кваліфікованому фахівцю у закритому конверті модуль 730-1, який містить модуль з призначенням вашої цільової пожертви з попередньо стягнутого з вас податку на громадські організації чи партійні організації — т. зв. 5 х mille, або на благодійні фонди чи на Католицьку Церкву — т.зв. 8 x mille. Бланк 730-1 слід подати навіть у випадку якщо ви не не висловили жодного вибору. Слід однак впевнитись у тому, що у даному модулі ви вірно вписали свій власний фіскальний код і ваші особисті дані.

Платник податків повинен пред'явити у CAF (ЦФА) або кваліфікованому фахівцю необхідну документацію для перевірити правильності внесених вами даних. Нагадуємо, що у такому випадку термін подання декларацій закінчується 20 червня 2012 року.

ДОКУМЕНТИ

Перед тим, як звернутись у CAF (ЦФА), або до кваліфікованого фахівця платник податку повинен підготувати всю необхідну документацію, що відносяться до відрахувань, франшиза і франшиза внесків, податкових надлишків (documenti relativi a ritenute, oneri deducibili e detraibili, versamenti, eccedenze d'imposta).

Незважаючи на те чи ви звертаєтеся в CAF (ЦФА) з заповненою декларацією або з проханням про її заповнення, вам необхідно буде представити наступні документи або їх ксерокопії:

CUD, фактури (для приватних підприємців), квитанції, чеки, квитанції що підтверджують витрати понесені вами протягом минулого року, для яких є зазначене законом право на відшкодування з доходів або відрахування із сукупного визнання (per le quali è prevista la deducibilità dal reddito complessivo o il riconoscimento di detrazioni dall'imposta lorda) для того, щоб могти повернути собі ці затрати.

Інші документи, необхідні для визнання державою ваших витрат, які держава повертає платнику податку через відшкодування: gli interessi passivi, la copia del contratto di mutuo per l'acquisto dell'immobile adibito ad abitazione principale; per l'assicurazione sulla vita, la copia della polizza o altra certificazione rilasciata dalla compagnia assicuratrice і т.д..
 
Пам'ятайте, що модуль 730 є призначений виключно для наймних працівників, натомість модуль UNICO для приватних підприємців.
 
Переглядів: 1477 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018