Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Середа, 21.02.2018, 06:34

Середа, 21.02.2018, 06:34

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Квітень » 29 » Декларація про доходи 2014
09:40
Декларація про доходи 2014

До 31 травня 2014 року громадяни України, які є резидентами в Італії повинні подати декларацію про доходи. Ті, які ще цього не зробили, повинні потурбуватись про приведення в порядок всієї необхідної документації. Разом з довідкою про річний дохід (CUD 2014) за попередній рік, радимо подати також і квитанції про оплату винайму житла, витрат на медичні обстеження, фіскальні чеки з аптеки, щоб могти отримати від держави фінансове відшкодування. Все це слід робити заздалегідь і не відкладати все до останнього дня, коли прийдеться подавати документи власному роботодавцю чи бухгалтерам у CAF (Центр Фіскальної Допомоги). CAF є при кожній італійській профспілці, а саме: CGIL, CISL, UIL, UGL та при Католицькій Асоціації Італійський Працівників (ACLI). Окрім профспілок існують і приватні CAF до яких теж можна звернутись.

Якщо ви вирішили власноруч заповнити Модуль 730 на базі даних вашого CUDу, який ваш роботодавець повинен був видати вам до 28 лютого, то тоді можете його подати власному роботодавцю не пізніше 30 квітня 2014 року, або у CAF до 31 травня 2014 року. Нагадуємо, що Модуль 730 подають лише платники податків, які є найманими працівниками, а не приватними підприємцями. Для приватних підприємців існує Модуль 740.

Якщо ви вирішите подати заповнений Модуль 730 своєму роботодавцю, то до 31 травня він повинен видати вам копію заповненої декларації та ліквідаційний додаток (модуль 730-3) у якому повинно бути зазначено, що відрахування, які з вас знімались, а також всі фінансові затрати, які ви понесли впродовж минулого року за винайм житла, медогляд чи на лікарства, будуть вам частково повернуті. Сума відшкодування також повинна бути вказана. Відшкодування найманий працівник отримає до 31 липня 2014 року разом з заробітньою платою. Натомість, якщо ви вирішили подати всю документацію бухгалтерам у CAF, то тоді до 15 червня CAF повинен видати вам копію ліквідаційного додатку Модуль 730-3, складений на основі документації, яку ви подали у CAF.

Модуть UNICO PF та PF mini. Модудь Уніко PF (Фізична Особа) у двох версіях повнa (completa) і міні (mini), повинні бути представлені з 2 травня до 30 червня 2014 року, якщо їх подається у паперовому форматі через поштове відділення. В електронному вигляді ці модулі можуть бути відправлені до 30 вересня 2014 року безпосередньо платником податків або уповноваженим ним посередником, наприклад, через свого комерціаліста або через CAF.

Що можна собі повернути зі сплачених в попередній рік податків і які документи слід подати у 2014 році?

Нагадаємо, щоб отримати податкову знижку на витрати фіскального характеру, які ви вказуєте у декларації додавши до неї фіскальні чеки або квитанції, то такі поділяються на дві категорії:

- витрати, які дають право фізичній особі на податкові відшкодування, що знімаються безпосередньо з податкового відсотку цих витрат;

- вирахування з доходу (податок на прибуток), що нараховується за вирахуванням суми.

Звертаємо вашу увагу на те, що деякі витрати допускаються як відшкодування, навіть якщо вони були зроблені для потреб сім'ї, а також на те, що відшкодування мають також чисельну і кількісну важливість.

Ми розділили різні типи випадків, дотримуючись норм закону, і погрупували їх відповідно до "спорідненості" так, щоб це було більш зрозумілим для читача. Ось перелік витрат, які ви могли понесли у минулому році для власних потреб або для потреб членів вашої сім'ї, яка є на вашому утриманні і за які ви маєте право отримати відшкодування аж до 19 відсотків:

а) витрати на охорону здоров'я і все що з цим пов'язано. 19 відсотків відшкодування належить платнику податків лиш в тому випадку, якщо сума, яку він витратив на лікарства чи медогляд є вищою від 129 євро 11 центів. Отримати вішкодування на суму 6.197,48 євро можна у тому випадку, якщо сума, яку ви витратили за попередній рік на власне лікування або на лікування членів вашої сім'ї, які є у вас на утриманні є вищою за вказану. Якщо витрати на лікування понесені вами у минулому році є вищими за суму 15.493.71 євро, то тоді держава відшкодує вам 19 відсотків цих витрат до кінця року поділивши їх на чотири транші.

Варто знати, що італійські сім'ї мають право на часткове повернення грошей за витрати, які вони понесли у минулому році на доглядальницю, якщо така працює в них в сім'ї по догляду за інвалідом, за особою яка не може самоздатньо піклуватись про себе, за особу, яка повністю втратила зір і потребує догляду, за придбання для неї собаки-поводиря (максимальне відшкодування 516,46 євро), а також у випадку придбання комп'ютерної техніки чи посібників для інваліда, який є членом сім'ї.

Окрім громадян Італії відшкодування можуть просити також і іноземні громадяни, які є резидентами в Італії у випадку придбання чи ремонту свого автомобіля. Максимальна сума, яку держава повертає в такому випадку становить 18.075,99 євро з-за умови документального підтвердження цих витрат. Слід розуміти, що перелік цих можливостей, є соціальними і правовими гарантіями з боку держави.

б) Витрати на страхування. Чинне фіскальне законодавство Італії надає платникові податків право на отримання відшкодування за сплачену в попередньому році страхуівку на життя у випадку ДТП, якщо особа уклала відповідний договір до 31 грудня 2000 року. Для тих, які уклали такий договір після цієї дати, то щоб могти просити відшкодування, повинні були укласти додаткову угоду, яка передбачає клаузулу про ризик смерті, постійної інвалідності, що не перевищує 5% чи неможливості самозабезпечення. Очевидно, що мова не йде про незначне ДТП. Максимальна сума, яку особа може просити про відшкодування у випадку, якщо за попередній рік вона не потрапила у ДТП становить 630 євро.

в) Витрати на дітей. Держава повертає платникові податків витрати на догляд за дітьми, якщо діти ходять у дитячі садки або навчаються в університеті. Не можливо просити відшкодування у випадку, якщо дитина відвідує початкові класи середньої школи. Можна також просити відшкодування у випадку, якщо ваша дитина відвідує спортивні заклади, практикує спорт. Сума відшкодування з загальних витрат становить 210 євро. Відшкодування можна просити також і за орендну плату житла, якщо ваша дитина є студентом університету в іншому місті по відношенню до місця сталої резиденції і винаймає там житло. Максимальна сума, яку можна собі повернути становить 2.633 євро.

Окрім цього, якщо ваші діти є неповнолітніми і знаходяться на вашому утриманні, то ви маєте право на часткове відшкодування грошових витрат, які ви понесли в минулому році на їх утримання. З 1-го січня 2014 року сума відшкодування збільшилась від 800 до 950 євро за дитину віком від трьох і більше років та від 900 до 1220 євро за кожну одну дитину віком менше трьох років, а також від 220 до 400 євро для кожної дитини-інваліда. Увага, суми відшкодування, однак, можуть залежати від рівня вашого загального річного сімейного доходу, особливо, якщо ваш загальний сімейний річний дохід становить більше 8.500 євро.

г) Витрати на лікування. Можна просити грошове відшкодування за понесені витрати на лікування патологічних хворіб, з-за умови, якщо це просить особа, яка будучи звільненою по закону від сплати за медпослуги у державній лікарні, звернулась до приватної медичної установи і сплатила гроші за отримані там послуги.

д) Процентні витрати (банківські). Як ви вже мабудь знаєте, можна просити грошове відшкодування у випадку іпотечних позик в банку для придбання або будівництва власного житла. Максимальна сума відшкодування становить 4.000.00 євро у випадку придбання житла і 2.582.28 євро у випадку будівництва. Також можна просити відшкодування за понесені витрати з-за умови, якщо минулого року ви уклали кредитний договір або/та сплатили послуги нотаріуса для підписання іпотечного договору, реєстрації чи анулювання іпотеки.

Не можливо просити відшкодування у випадку понесених витрат на страхування майна чи житла, за послуги агентства з питань нерухомості, за оплату послуг нотаріуса при укладенні договору купівлі-продажу нерухомості, ні за податки, які було сплачені за цей акт. Якщо іпотека перевищує витрати понесені за придбання майна, то в такому випадку вам можуть бути відняті відсотки по частині іпотеки, яка покриває ці витрати, а також судові витрати і додаткові витрати, які пов'язані з купівлею нерухомості.

е) Витрати на добровільні пожертви

Законодавство Італії заохочує громадян, щоправда з різними обмеженнями, до пожертвувань на різні громадські організації, або громадські ініціативи, що заслуговують суспільної підтримки. Серед таких, наприклад, є аматорські спортивні асоціації, товариства взаємодопомоги, асоціації соціальної промоції, Венеціанська виставка Бієннале, культурні заходи та художні виставки, організації, що працюють в сфері шоу, фонди, що працюють в музичній індустрії, суб'єкти, які здійснюють харитативну діяльність інтерпретації для глухих, школи всіх рівнів, а також фонд для викупу держоблігацій, некомерційні асоціації (т. зв. ONLUS), політичні партії, які, як зрозуміло, потребують більших пожертвувань та клініки з національним реєстром донорів кісткового мозку. Розвиток таких організацій є вкрай потрібним для суспільства і тому варто підтримувати їх діяльність, адже вона спрямована для нас з вами. Роблячи пожертву на ці організації, ми матимемо змогу отримати від них ті чи інші послуги. Тому, якщо ви бажаєте підтримати ту чи і іншу українську асоціацію в Італії, при декларації доходів у розділі 5х1000 вашого CUDу вкажіть фіскальний код та назву тої асоціації, якій ви бажаєте надати свою фінансову допомогу. Вона буде відрахована з ваших податків, які ви вже сплатили минулого року і дозволить їй здійснювати свої статутні завдання. Нам це нічого не коштує, а для них це значна допомога, адже щоб могти працювати, - потрібне фінансування.

є) Витрати на оренду житла

Існує грошове вирахування для орендарів житла, яке вони використовують для себе як основне місце проживання. Проте щоб могти просити відшкодування за винайм житла, слід звернути увагу на те, яким є загальний річний дохід особи, що винаймає житло і типу контракту аренди житла, який було підписано.

Якщо договір був укладений у відповідності до закону № 431/98 (a canone libero - так званий варіант 4+4 роки винайму) і якщо загальний річний сімейний дохід не перевищує 15.493.71 євро, то тоді особа чи сім'я, яка винаймає помешкання має право на повернення витрат за аренду у сумі 300 євро за рік. Натомість, якщо загальний сімейний річний дохід не перевищує 30.987.41 євро, то тоді особа чи сім'я, яка винаймає помешкання має право на повернення витрат за аренду у сумі 150 євро за рік. Якщо ж загальний сімейний річний дохід є вищим за 30.987.41 євро, то в такому випадку особа чи сім'я, яка винаймає помешкання, не має права на відшкодування.

Якщо договір є типу "пільгової ціни", тобто (a canone convenzionato), то в такому випадку особа чи сім'я, яка винаймає помешкання, має право на відшкодування від 247.90 євро до 495,80 євро за рік.

Для молодих людей у віці від 20 до 30 років, які винаймають житло в оренду і їх загальний річний дохід становить 15.493.71 євро, то в такому випадку особа чи сім'я, яка винаймає помешкання, має право на відшкодування до € 991,60 євро протягом перших трьох років або ж до досягнення 31 року життя. Натомість якщо найманий працівник змінює свою резиденцію через мотиви праці, то в такому випадку він/вона, який/яка винаймає помешкання має право на таке ж відшкожування протягом трьох років, якщо її річний дохід не перевищує 15.493.71 євро.

 

Марта Білецька-Тоньйолі

спеціально для ІНПП в Італії

 

Переглядів: 653 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018