Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


П`ятниця, 23.03.2018, 00:24

П`ятниця, 23.03.2018, 00:24

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Вересень » 25 » Декрет-закон про «Антифемініцид»
14:03
Декрет-закон про «Антифемініцид»
 
НІ! - Насильству над жінками!
Фото сайту: planoinformativo.com
Щоденне вбивство жінок в Італії серед яких дівчата або/та екс дружини завжди було відомим, проте різка ескалація цього феномену за останні 2 роки змусила уряд і парламент Італії прийняти різкі заходи проти фемініциду, тобто проти вбивства жінок.
 
Таким заходом став Декрет-Закон № 93/2013, який було опубліковано у Офіційному Віснику Італії (Gazzetta Ufficiale) 16 серпня 2013 року. Цей закон складається з 12 статей, у яких містяться реальні заходи та твердий контраст всьому, що пов'язано назвою «фемініцид» - (слово англійського походження "feminicide", що означає вбивство жінок).
 
Цей Закон містить у собі три основні завдання:
 
- всебічне запобігання феномену насильства будь-якого типу над жінками через підвищення рівня проінформованості громадськості завдяки інформаційним кампаніям на вулицях, по телебаченні та радіо, розміщенню відповідних афіш, проведення флеш-мобів, лекцій;
 
- притягнення злочинця до особливої кримінальної відповідальності за вчинене насильство над особою жіночої стані і особливо у стані вагітності;
 
- захист жертви.
 
Отже ці заходи спрямовані на надання потенційній жертві (жіночої статі) особливого захисту, реального покарання злочинців та запобіганню вбивства жінок. Якщо колись в Італії жінки роками терпіли насильство з боку своїх колишніх чи актуальних хлопців чи чоловіків і продовжували бути об'єктами знущань не зважаючи на нескінченну кількість скарг, які вони подавали в органи правопорядку і в такий спосіб щодня ризикували власним життям, (адже органи правопорядку Італії мали колись обмежені повноваження щодо арешту злочинця, оскільки єдиною підставою для його арешту міг бути факт його наближення до особи попри виразну заборону суду), то тепер цей закон надав оранам правопорядку та особам жіночої та чоловічої статі справді реальний захист. Тепер, у відповідності до вищезгаданого закону, жінці або мужчині, (якщо він є жертвою насильства з боку жінки), вистачає лише один раз звернутись в органи правопорядку з відповідною скаргою на свого кривдника/кривдницю і негайного арешту та процесу з відбуванням покарання у в'язниці йому/їй не оминути. Окрім цього і працівники оранів правопорядку мають тепер розширені повноваження. Вищезгаданий закон надає право поліцейським заарештувати злочинця навіть якщо жертва відмовляється від написання скарги на нього/неї, проте у випадку, якщо самі поліцейські були свідками скоєння злочину, або існує евентуальна загроза життю жертви. Обов'язковий арешт та ув'язнення передбачено також і для тих, які здійснюють на особу жіночої чи чоловічої статі і інші форми насильства: психологічну, моральну, або погрожують їй/йому в усній чи письмовій формі навіть через смс-повідомлення або через електронну пошту чи в інтернеті у соцмережі. Тут мова йде про так звану особу "столкера”. «Stalker» у перекладі з англійської — це індивідуум, який навмисно втручається у життя іншої особи через часті переслідування і в такий спосіб вносить у її життя тривогу і страх. Цей тип поведінки підлягає кримінальній відповідальності і відноситься до юрисдикції багатьох країн світу за вийнятком України, адже стан справ з правами людини в Україні знаходиться лише у зародковій стадії. В італійському кримінальному кодексі злочин «stalking» відноситься до актів переслідування (стаття 612-біс Кримінального кодексу Італії). Окрім цього, якщо столкер чинить насильство в сім'ї, то поліцейські тепер мають право віддалити його з будинку чи квартири та заарештувати, оскільки його дії становлять небезпеку для сім'ї та негативно впливають на здоровий розвиток дитини, особливо якщо мова йде про неповнолітню дитину.
 
Особливою новиною цього закону-декрету є те, що тепер нелегальні імміґрантки мають право на отримання тимчасового дозволу на проживання в Італії з гуманітарних мотивів, якщо будучи жертвами насильства з боку своїх хлопців чи чоловіків, або сутенерів, які змушують їх займатись проституцією, звернуться в поліцію чи до карабінерів та повідомлять їх про це.
 
Даний декрет-закон було розроблено урядом чинного прем'єра Енріка Летти на основі вказівок наведених відповідно до Конвенції Ради Європи та Станбульської Конвенції від 11 травня 2011 року (Станбульська Конвенція з питань боротьби з насильством над жінками та у сім'ї). Дана Конвенція була ратифікована італійським парламентом у місяці серпні цього року перед виходом вищезгаданого декрету-закону. Варто також зазначити, що Станбульська Конвенція зобов'язує всі держави світу, які її ратифікували, забезпечити жертвам насильства і особливо жертвам насильства в сім'ї право на безкоштовну юридичну допомогу.
 
Цей декрет-закон спрямований на підвищення ефективності інструментів кримінального права Італії в явищах жорстокого поводження у сім'ї, сексуального насильства та переслідування людини.
 
Переглядів: 419 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018