Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


П`ятниця, 23.03.2018, 00:31

П`ятниця, 23.03.2018, 00:31

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Листопад » 14 » До уваги голів українських асоціацій в Італії: фінансування 2013
09:53
До уваги голів українських асоціацій в Італії: фінансування 2013


Голови волонтерських асоціацій культурного спрямування та соціальної промоції в Італії можуть подати заяву на фінансування проектів своїх асоціацій до 19 листопада 2013 року. Реєстрація проектів асоціацій здійснюється у відповідності до закону Італії про фінансування програмних проектів волонтерських організацій у відповідності до ст. 12 пункту 1 підпункту d). Кошти на фінансування проектів волонтерських асоціацій надаються з фонду для волонтерських асоціацій у відповідності до ст. 12 пункту 2 Закону Італії № 266 від 11 серпня 1991 року - на 2013 рік. Право на фінансування проектів, однак, матимуть лиш ті волонтерські асоціації, які від дня реєстрації та впису в міський, районний та обласний реєстри волонтерських асоціацій здійснюють свою активну волонтерську діяльність протягом 2 (двох) років. Відповідне розпорядження опубліковано на веб-сайті Міністерства праці та Соціальної Політики Італії у розділі «Керівні Принципи на 2013 рік».


Волонтерські асоціації соціальної промоції (по-італійськи: associazioni di promozione sociale) і що це таке? Асоціація (з латинської associo) — це об'єднання громадян, що складається з фізичних або юридичних осіб (членів) для здійснення суспільно корисної діяльності в інтересах держави або власних членів або ж третіх осіб, тобто суспільства і які у своїй діяльності прагнуть досягти спільної мети.

Волонтерські асоціації соціальної промоції у відповідності до чинного законодавства Італії є громадськими неприбутковими організаціями, які є створені виключно для здійснення суспільно корисної діяльності в інтересах держави, власних членів або третіх осіб, тобто суспільста зі статусом «визнана» або «невизнана». Що це означає?

«Визнаною» вважається асоціація зі статусом юридичної особи, тобто організм з адміністративною та досконалою майновою автономією. Набуття права юридичної особи в Італії включає в себе також і набуття досконалої автономії як по відношенню до самої організації так і по відношенню до своїх членів чи третіх осіб, тобто збереження самоврядування, а також правової та майнової незалежності асоціації та її членів. Що це означає? Це означає, що майно членів «визнаної» асоціації є відокремленим від майна асоціації (організації) і що у випадку конфіскації майна судовими органами в асоціації, яка має статус «визнана», а отже досконалу майнову автономію під конфіскацію не підпадає особисте майно членів, а лиш асоціації. «Визнані» асоціації зі статусом юридичної особи відносяться до числа корпорацій тієї або іншої категорії, які в італійському цивільному праві традиційно класифікуються як юридичні особи.

Нотаріальна реєстрація асоціації в Італії не надає їй автоматично статусу юридичної особи. Щоб набути статус юридичної особи в Італії, асоціація повинна відповідати певним законодавчим критеріям і відповідно до Указу Президента Республіки від 10 лютого 2000 року № 361 про «Правила для спрощення процедури визнання приватних юридичних осіб та затвердження змін до Установчого Акту (Atto Costitutivo) і Cтатуту» повинна подати відповідну заяву на офіційне визнання в компетентний орган Префектури за місцем реєстрації. Варто знати, що Указ Президента Республіки № 361 від 10 лютого 2000 року вніс зміни і до положень Цивільного Кодексу Італії та зазначив, що набуття статусу юридичної особи асоціації настає виключно після її внесення до реєстру юридичних осіб. Це надає їй статус юридичної особи і після чого асоціація вважається визнаною державою. Відповідний реєстр знаходиться при кожній одній Префектурі за місцем реєстрації асоціації. Отже остаточно «визнаною» асоціація вважається не після офіційного визнання Префектурою, що потім надає їй право бути вписаною у реєстр юридичних осіб, а сам впис в реєстр юридичних осіб Префектури.

«Невизнана» - це категорія асоціацій, які не мають статусу юридичної особи і складають велику частину асоціацій Італії з недосконалою майновою автономією. Що це означає? Це означає, що президент (голова) асоціації несе адміністративну, цивільну та кримінальну відповідальність за дії членів асоціації. Якщо асоціація набула боргів (наприклад, взявши в банку кредит і не спроможна його повернути), то банк через суд може домагатися конфіскації майна не лише асоціації, але і особистого майна як президента та тих, які взяли на себе це зобов'язання. В Італії від імені асоціації може діяти лиш президент, або поручена ним особа чи група осіб, яким президент надав доручення. Доречі, до невизнаних асоціацій в Італії належать громадські організації які здійснюють свою діяльність не лише у культурно-просвітницькій чи соціальній сфері, але і великі складні організми зі значними фінансовими ресурсами такі як політичні партії і навіть профспілки.

Для того, щоб асоціація мала в Італії статус юридичної особи, президент асоціації повинен подати заяву до Префектури разом зі всією документацією, що передбачено законом. Отримання асоціацією статусу юридичної особи надає їй чимало переваг, але водночас і значних зобов'язань. Що стосується переваг, то перш за все, з отриманням статусу юридичної особи, асоціація стає офіційно визнаною і отримує повне розділення між майном асоціації та її членами, а отже досконалу майнову автономію. Визнана асоціація з правової точки зору є повністю автономною по відношенню до своїх членів та третіх осіб. З досконалої майнової автономії випливає, що члени асоціації відходячи з асоціації не можуть просити у ради адміністрації асоціації повернення попередньо сплачених внесків та інших платежів (це саме стосується і членів невизнаних асоціацій), а кредитори асоціації (навіть банки) не можуть претендувати на її майно і вимагати від неї чи її членів повернення наданого їй кредиту.

Натомість невизнані асоціації в Італії не є юридичними особами, проте вони все одно вважаються суб'єктами права. Вони мають право бути сторонами правовідносин (наприклад, невизнана асоціація в Італії має право купити нерухомість для здійснення своєї діяльності), але в таких асоціацій є відсутній розділ між майном асоціації, її членами та майном їх членів. Що стосується президентів невизнаних асоціації, то вони, як їх легальні представники, несуть особисту відповідальність за зобов'язання, які вони на себе взяли від імені асоціації перед кредиторами і, окрім майна асоціації, ризикують власним майном у випадку конфіскації майна у відповідності до чинного законодавства Італії.

Щоб асоціація мала національне визнання, тобто визнання на національному рівні і могла називатись «Національною», то вона повинна мати свої представництва по цілій національній території або бодай бути присутньою у більшості регіонів країни, мати 5.000 членів, а її акціонерний капітал повинен бути не нижчим 30.000 євро. Окрім цього президент асоціації повинен подати заяву встановленого зразка разом з іншою документацією у Префектуру за місцем реєстрації. У заяві повинна бути надана вся інформація про фінансовий стан асоціації з відповідною документацією, яка підтверджує подані дані, особисті дані членів асоціації та адреси її представництв в країні.

Після подачі повної документації та сплати збору, Префектура видає президенту асоціації відповідну квитанцію, що підтверджує отримання документації, сплати збору та містить відомість про проведення необхідних перевірок щодо поданих даних, які стосуються асоціації. Перевірки здійснюються для того, щоб:

а) засвідчитись у правильності реєстрації асоціації і чи процедура створення та реєстрації асоціації пройшла належним чином;

б) чи мета асоціації та її діяльність є законною і можливою;

в) переконатись в тому, що діяльність даної асоціації є справді суспільно корисною для держави чи суспільства і чи її представництва є по всій країні або в більшості регіонів країни;

г) чи не існує в асоціації заборгованості перед кредиторами;

д) чи кошти, які має асоціація є достатніми для досягнення нею тої мети, заради якої вона була створеною. Останнє оцінення базується на основі поточних фінансових звітів.

Якщо немає жодних перешкод для визнання асоціації, то протягом 120 днів з дати подання президентом запрошеної документації, асоціацію внесуть в Національний Реєстр Юридичних Осіб Префектури.

Якщо функціонери Префектури виявлять існуючі проблеми або законодавчі невідповідності у діяльності асоціації, то протягом 120 днів від дня подання документації надішлють президенту асоціації офіційного листа зі своїми мотивованими зауваженнями та поясненнями. Президент разом з радою адміністрації асоціації протягом 30 днів від дня отримання листа має право подати додаткові документи і прохання про перегляд справи.

Якщо натомість в найближчі 30 днів Префектура не надасть відповіді або не пояснить письмово причину відмови, то запит асоціації буде автоматично відхилено, в результаті чого асоціація залишиться невизнаною. Однак адміністрація асоціації в такому випадку має право оскаржити дане рішення Префектури у Регіональному Адміністративному Суді (TAR). Зазвичай справи такого типу виграють саме асоціації.

Якщо ж асоціація має намір обмежити свою діяльність лише на території області у якій була зареєстрована, то може діяти екслюзивно в питаннях регіональної компетенції і має право просити правове визнання на регіональному рівні шляхом подання заяви на ім'я голови обласної ради додавши:

- завірену копію Установчого Акту та Статуту асоціації;

- фінансові звіти та документацію, яка підтверджує фінансову спроможність асоціації.

Отже асоціації соціальної промоції (надалі АСП) — це некомерційні громадські оргнізації. Їх соціальна важливість полягає в тому, що вони не еквівалентні тим асоціаціям, єдиною метою яких є захист економічних та правових інтересів власних членів. Такими асоціаціями в Італії є політичні партії та профспілки. Натомість характеристики та особливість АСП є дуже близькими до волонтерських організацій, оскільки АСП - це також одна з форм волонтаріату, проте на відміну від волонтерських асоціацій вони, у разі особливої необхідності, мають право фінансово винагороджувати своїх членів (див. стт. 18 та 19 Закону Італії про АСП № 383 від 7 грудня 2000 року).

Що стосується волонтерських асоціацій, які за юридичним статусом не є асоціаціями соціальної промоції, то їх члени не можуть отримувати платню за здійснену діяльність. Про це закон Італії про «Волонтаріат» № 266 від 11 серпня 1991 року говорить чітко: "між волонтером і найманим працівником існує чітка несумісність в будь-якій формі праці чи по відношенню до майнового змісту, а також по відношеюю до асоціації чи підприємства до якої/якого він належить” (див. ст. 2 пункт 3).

Зрозуміло, що головною характеристикою волонтерських АСП є невичерпна кількість послуг, які вони надають суспільству і не існує жодних сумнівів, що сучасні АСП в Італії не обмежуються лише простим задоволенням інтересів і потреб своїх членів, оскільки за останні роки вони значно відкрились для суспільства і беруть активну участь у суспільній солідарності.

Що стосується коштів для фінансування проектів асоціацій соціальної промоції, то з огляду на кризовий стан країни уряд виділив їх лиш тепер. Загальна сума на 2013 рік становить 6.751.357.00 євро.

Для отримання фінансування заява повинна бути представлена виключно он-лайн через Інтернет на сайт www.direttiva383.it. Всі бланки для заповнення і відправки знаходяться на сайті sito del Ministero del Lavoro e delle Politiche Sociali . Подати документацію треба до 12:00 години 19 листопада 2013 року.

Переглядів: 288 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018