Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 22.02.2018, 00:04

Четвер, 22.02.2018, 00:04

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Жовтень » 1 » Допоки людина відчуває чужий біль — вона Людина...
11:13
Допоки людина відчуває чужий біль — вона Людина...

 Фото сайту: ordinedimaltaitalia.org

2012 рік для регіону Емілія-Романья був дуже доленосним роком і не лише для мешканців місцевостей, які потерпіли від затяжних землетрусів та втратили своїх рідних, але й складним та клопітким для багатьох волонтерів Національної Служби Цивільного Захисту Італії, які вже відразу після першого поштовху, почали прибувати з різних регіонів Італії, щоб надати допомогу потерпілим і рятувати життя тих, які продовжували знаходитись ще під уламками будівель.

Однією з таких волонтерських організацій, які займались рятівними роботами була і Італійська Служба Порятунку Мальтійського Ордену (І.С.П.М.О). По-італійськи Corpo Italiano di Soccorso dell’Ordine di Malta (C.I.S.O.M). Тому мою сьогоднішню розмову я вестиму саме з Кавалером Маршалом Маріо Чіральдо - главою делегації східної Емілії та Романьї Італійської Служби Порятунку Мальтійського Ордену у м. Болонія.

Вельмишановний Кавалере Маршале Маріо Чіральдо, як і в багатьох країнах світу так і в нас в Україні теж є Українська Секція Мальтійського Ордену, яка називається Мальтійська Служба Допомоги. Тож що таке Суверенний Військовий Мальтійський Орден і чим займається І.С.П.М.О, адже багато хто з громадян не знає його?

Суверенний Військовий Орден Святого Івана Єрусалимського, Родосу і Мальти, або скорочено Суверенний Військовий Мальтійський Орден, або просто Мальтійський Орден - це релігійний лицарський орден госпітальєрів, що канонічно підпорядкований Святому Престолу. Його діяльність полягає у наданні соціальної, гуманітарної та медичної допомоги і надається вона всім незалежно від кольору шкіри, віросповідання чи політичних переконань. Натомість що стосується Асоціації «Італійська Служба Порятунку Мальтійського Ордену», то це одна з гілок Асоціації Італійських Лицарів Суверенного Військового Мальтійського Ордену, яка займається діяльністю цивільного захисту населення. Іншими словами - це елітний підрозділ волонтерів-рятівників спеціального призначення для надання допомоги населенню у випадку надзвичайних ситуацій. Італійська Служба Порятунку Мальтійського Ордену була офіційно створена 24 червня 1970 року. Створення І.С.П.М.О було прийнято на першому затвердженні Внутрішнього Правильника асоціації, який було потверджено магістерським указом № 502/9860 та підписано Великим Магістром Анджело де Мояна. У 1991 році Суверенний Військовий Мальтійський Орден та Італійська Республіка підписали Угоду про взаємну допомогу у випадку великих масштабних катастроф (угоду було опубліковано в Офіційному Віснику Італії № 164 від 15 липня 1991 року - ред.), за яким послідував обмін офіційними нотами, які є спрямовані на здійснення цих заходів в Італії. У силу цієї Угоди, І.С.П.М.О почала дислокацію своїх оперативних центрів по всій національній території Італії до яких почали зголошуватись і волонтери. Їхнім професійним вишколом і тоді і зараз займаються експерти Суверенного Військового Мальтійського Ордену. Сьогодні І.С.П.М.О є однією з волонтерських асоціацій, яка є внесена також і до Національного Списку волонтерських асоціацій Національної Служби Цивільного Захисту Італії (надалі НСЦЗ — ред.), що підпорядкована Держдепартаменту Цивільного Захисту Італії, який у свою чергу є безпосередньо підпорядкований Раді Міністрів Італії. Функції І.С.П.М.О у сфері цивільного захисту є наступними:

 

рятівні заходи у випадку стихійного лиха або/та у випадку стихійного лиха, що є наслідком діяльності людини як на національному так і на міжнародному рівнях, інтервенти у випадку надзвичайних ситуацій національного або місцевого масштабу, допомога державним органам та службам, а також надання невідкладної та термінової медичної допомоги потерпілим, допоміжні заходи, які стосуються організації великих масштабних заходів для їх безпечного проведення (приїзд глави церкви: Папа чи патріарх, релігійні прощі прочан та їх супровід, гала-концерти, марафони, тощо) або рятівні функції у надзвичайних ситуаціях великого масштабу, діяльність у співпраці з держорганізаціями та держустановами, навчальні курси для громадян, гуманітарна допомога, а також формаційні професійні курси для волонтерів нашої асоціації.

Службове авто І.C.П.М.О
Фото сайту: fiammeblu.it
 
Ваша асоціація як і багато інших волонтерських асоціацій цивільного захисту Італії здійснювала рятівні роботи разом з пожежниками-рятівниками та надавала медичну і гуманітарну допомогу потерпілим. Оскільки мова йде про волонтаріат, то які умови є для того, щоб стати волонтером І.С.П.М.О тут в Італії?

Волонтери-рятівники І.С.П.М.О у м. Бомпорто
Фото сайту:orderofmalta.int

Так, наша асоціація є волонтерською і її діяльність базується саме на добровільних засадах. Вона складається зі 70 груп, які діють по всій Італії. На сьогоднішній день вцілому ми маємо 1800 оперативних кваліфікованих волонтерів. Кожна одна група у міру свого досвіду, професіоналізму і великої майстерності є спроможною впоратися з різними сценаріями надзвичайних ситуацій, надаючи без страху медичну та гуманітарну допомогу людям, які постраждали від стихійного лиха. Хто може стати волонтером? (сміється)... Вступ до нашої асоціації є відкритим для всіх повнолітніх жінок і чоловіків. Були б лиш бажаючі (сміється)...


Особи, які, однак, мають понад 65 років, не зможуть здійснювати певні спеціальні завдання чи функції. Тому в такому віці ми не включаємо їх до екіпажів карет швидкої допомоги. Для вступу в нашу асоціацію особа повинна заповнити і подати заяву встановленого зразка і разом з заявою подати такі документи:

- автобіографію

- 2 фотографії паспортного розміру
- довідку про стан здоров'я (видається сімейним лікарем — ред.)

- ксерокопію посвідчення особи (паспорта або картки ідентичності) і фіскального коду, а іноземцям - також копію чинного дозволу на проживання.

Заява повинна бути надана особисто або надіслана у представництво тієї групи І.С.П.М.О у якій майбутній волонтер бажає здійснювати свою волонтерську діяльність. Після того як кандидат подав весь список документів, протягом наступних шести місяців він проходить безкоштовний професійний вишкіл і після здачі іспитів набуває статусу волонтера-активіста І.С.П.М.О та отримує нашу уніформу. Волонтери-активісти - це ті, хто повністю віддають себе і свої знання потребуючим у випадках необхідності. Вони проходять періодичні практичні курси з підвищення своєї волонтерської кваліфікації в залежності від категорії групи до якої належать у нашій асоціації. Членство в І.С.П.М.О здійснюється на громадських засадах, тобто не передбачає будь-якої винагороди або компенсації. Вийняток становлять норми, що є зазначені у законі Італії про волонтаріат та про волонтаріат цивільного захисту Італії.

Відеоматеріал про практичні заняття волонтерів І.С.П.М.О: Автор відеоматеріалу: Scilla Ruffo


 

Дякую за вичерпну інформацію. Визнаю, що і для мене вона є новою. Але повернемось до нашої бесіди. Відразу після першого поштовху землетрусу, що стався 20 травня 2012 року о 04:03 ранку пройшло вже 16 місяців. Багато чого вже зроблено за цей час, бо відбудовано дитсатки, школи, лікарні, державні адміністративні будівлі, полагоджено дороги і т. п., але не зважаючи на це ще дуже багато залишається зробити, адже землетрус спричинив велику шкоду не лише будівлям цивільного призначення, але і самій індустрії, а отже фабрикам, заводам і. т. п. А як Ви пригадуєте собі цей драматичний період та інші події, що пов'язані з стихійними лихами?

 

Десять з шістнадцяти місяців у зонах потерпілих від землетрусу в нашій області пройшли під постійною напругою, що зажадало від усієї команди чималих зусиль та повної віддачі. З кінця жовтня 2011 року в Італії безперервно виникають серйозні надзвичайні ситуації, майже не залишаючи місця для інших важливих заходів, які на мові тих, хто займається цивільним захистом, називаються "мирними". У кінці жовтня 2011 року з огляду на драматичні події, що сталися в регіоні Ліґурія, наша асоціація понад двадцять днів була поряд з людьми, а волонтери були просто виснажені через щоденні проливні дощі і часті зсуви землі. Потім в додаток до цього накрило водою м. Геную, викликавши жахливі руйнування будівель і смерть десятка осіб. Кілька місяців по тому небувалі снігопади повністю паралізували центр північної Італії.


Волонтери-рятівники І.С.П.М.О
Фото сайту: grigula-alterforum.blogspot.com

У цей важкий момент істотну роль зіграли всі волонтери НСЦЗ Італії. Ми, як і всі інші волонтерські асоціації цивільного захисту (надалі ЦЗ — ред.), розчищали дороги від снігу та повалених дерев, які, фактично, повідрізали населені пункти одне від одного, перевозили в лікарні багатьох діалізних пацієнтів, щоб вони отримали необхідну терапію, доставляли ліки і продути харчування літнім людям, які не могли виходити з дому, і супроводжували лікарів до лікарень.

Що стосується регіону Емілія-Романья, який минулого року потерпів від землетрусів, то тієї травневої ночі я був у числі перших, хто прибув в обласний оперативний штаб обласного управління НСЦЗ в м. Болонії для брифінгу на якому було обговорено проблематики з причин землетрусу та складено програму рятівних дій. Чесно кажучи, побачивши цю драматичну картину, мені вистарчило декількох хвилин, щоб зрозуміти масштаби лиха та весь спектр діяльності, який слід було проводити на місцях. Тож відразу після першого землетрусу, що стався 20 травня в 4 годині ранку о 5:10 ранку у всіх містах та селах, що постраждали від лиха вже працювали наші волонтери і займались розсташуванням наметових містечок, надавали людям медичну допомогу, рятували тих, хто перебував під уламками будівель та шукали тих, які пропали безвісті.

У містечку Бомпорто завдяки зусиллям понад 700 волонтерів нашого корпусу протягом 5 місяців люди отримували постійну опіку і відчували нашу близькість. Координацією надання допомоги, а також рятівних і інших робіт займалось обласне управління НСЦЗ у м. Болонії під гідою особливого комісара та глави Держдепартаменту НСЦЗ Італії д-р. Франко Ґабріеллі. Ми, як і інші волонтерські асоціації НСЦЗ, займались всім: починаючи від планування та розсташування наметових містечок і закінчуючи питаннями щоденних потреб громадян. Тобто мова йде про приготування їжі, прання білизни, прибирання душових кабін, нічне патрулювання вулиць і т.д. Цей тривалий період став для всіх нас ще одним підтвердженням солідарності нашого народу, а Мальтійський Орден висловив велику вдячність своїм волонтерам за високу професійність.

Пізніше, з приходом літа, знову розпочалася співпраця з державною береговою охороною у програмі "Безпечне літо", адже до берегів нашої країни знову почали припливати біженці з Африки, тож наша асоціація була залучена для надання допомоги біженцям.

Вельмишановний Кавалере Маршале Маріо Чіральдо, мені відомо що і ваша асоціація здійснює заходи спрямовані на запобігання пожежі в лісі. Розкажіть будь-ласка як це роблять ваші волонтери?

Кожного року з місяця червня по місяць жовтень по цілій території Італії ми у співпраці з іншими волонтерськими асоціаціями цивільного захисту проводимо цілу низку запобіжних заходів спрямованих на запобігання виникненню пожеж у лісах, які щороку знищують наші багатства. 99 % лісових пожеж - це людський фактор: байдужість, нерозважність, іскри від автомобільних вихлопів, що створюють високий ступінь небезпеки виникнення лісової пожежі. Щоб вміти запобігати виникненню пожежі у лісі та правильно її гасити, необхідно мати спеціальну підготовку. Для цього наші волонтери проходять спеціальні формаційні курси. Їх проводять службовці Державного Корпусу Лісової Охорони та Національного Корпусу Пожежників.

Після здачі іспитів, волонтери нашої асоціації отримують від місцевого управління Державного Корпусу Лісової Охорони та Національного Корпусу Пожежників спеціальний атестат про проходження курсу з кваліфікацією «лісовий пожежник» і отримують відповідний шеврон для спецуніформи. Лише після цього волонтер ЦЗ є уповноваженим для здійснення цієї діяльності в лісі. У випадку порушення законодавства, волонтер, який не є кваліфікованим і здійснює цю діяльність, підпадає під адміністративне покарання.

Кожен населений пункт Італії має одну або декілька волонтерських асоціацій цивільного захисту, члени яких є експертами у різних галузях: зв'язківці, експерти логістики, медики,парамедики, водолази, електротехніки, кінологи, лісові пожежники, спелеологи. Проте у "мирний” час впродовж літа вони проводять різні заходи спрямовані на запобігання пожежам у лісах. Кожної суботи та неділі від 9-ої години ранку до 19-ої години вечора волонтери ЦЗ патрулюють ліси, а якщо виникає пожежа у будні дні і державна лісова охорона разом з пожежниками не всилі впоратись з вогнем, то тоді залучають і волонтерів цивільного захисту. Команди зазвичай є поділені на територіальні зони. В дні проведення протипожежних заходів у лісах, групи поділені на патрульних і вартових. Екпіпаж патрульних машин складається з чотирьох осіб. Натомість ті, які в той сам час несуть варту на визначених службових постах — по двоє осіб. Службовими постами переважно служать узвишшя гір або відкриті простори з яких можна легко оглядати велику частину території. І так це здійснюється у всіх регіонах нашої країни. Тому влітку вся її територія знаходиться під пильним наглядом волонтерів.

При виконанні запобіжних заходів волонтери володіють всім найнеобхіднішим обладнанням для здійснення цього виду діяльності. І це зазначено в законодавстві. Серед них: прилади з GPS-системою, рація, біноколь зі шкалою градусів для визначення відстані та координат пожежі, службовий мобільний телефон, топографічна мапа місцевості за якою вони наглядають і на якій є також позначено і інші пости вартових, службовий рапорт у який вносяться всі дані під час несення служби та спеціальні засоби індивідуального захисту: спецодяг, спецвзуття, рукавиці, шлем. В момент виявлення пожежі в лісі, вартові негайно повідомляють чергових диспетчерів місцевого оперативного центру цивільного захисту (МОЦ) про пожежу і надають їм координати, характеристику диму, його інтенсивність та кліматичні умови. Чергові диспетчери МОЦ у свою чергу за вказаними координатами вичислюють точне місцезнаходження пожежі і направляють тули патрульні авто, які патрулюють зону і є спеціально оснащеними для погашення пожежі, що знаходиться у початковій стадії розвитку (див. фото).

Комунальне пожежне авто ЦЗ для гасіння лісових пожеж

Натомість у випадку великомасштабної пожежі, обласний оперативний центр (ООЦ), що знаходиться при обласному управлінні держдепартаменту НСЦЗ на прохання МОЦ направляє на місце надзвичайної ситуації службові пожежні машини Державного Корпусу Лісової Охорони та Національного Корпусу Пожежників, а також і власні пожежні гелікоптери та літаки. Чітка координація дій МОЦ чи ООЦ значно заощаджує час волонтерів або держслужбовців для виконання місії, заощаджує пальне, ресурси і сприяє ефективному інтервенту. Окрім цього, ООЦ для отримання інформації про стан справ в реальному часі у тому чи іншому районі області, часто виходить на зв'язок з різними МОЦ волонтерів і в такий спосіб має повний контроль за ситуацією у свому регіоні.


Запобігти бідіце завжди краще ніж усувати її наслідки. Вчасний інтервент та професіоналізм волонтерів вже неодноразово дозволив врятувати тисячі квадратних кілометрів наших лісів, життя людей та звірятам.


Відеоматеріал про діяльність волонтерів НСЦЗ під час здійснення заходу запобігання лісовим пожежам. Власник відеоматеріалу: Асоціація волонтерів НСЦЗ м. Ґроттаферрата: 
Ліси є надзвичайно цінними, адже вони є необхідними не лише для очищення повітря, але і для запобігання грунтової ерозії та зсувам землі. Ви теж українці маєте зелену країну. Це величезні території лісів та парків починаючи від Карпат і закінчуючи Кримом....

Відеоматеріал про діяльність волонтерів НСЦЗ Італії під час лісової пожежі. Власник відеоматеріалу: Асоціація волонтерів НСЦЗ Parco Ticino:
 
 

Щож, і справді, цей досвід було б добре перейняти і нам українцям, адже і в нас є ліси, але з волонтерських організацій цивільного захисту так як це є в ЄС на даний час ми маємо лиш одну - Українську Службу Порятунку (офіційний сайт - http://usp-ua.org – ред.). А чим ще займається Ваш Корпус?

І.С.П.М.О як і багато інших волонтерських асоціацій є видатною через своє "озброєння": проведення запобіжних заходів, поширення в суспільстві ідей про спільне добро, адже і ліс — це теж спільне добро. Окрім цього ми щороку організовуємо літні табори під назвою «Я теж учасник цивільного захисту!» Це гасло фактично є відлунням девізу Держдепартаменту ЦЗ та НСЦЗ Італії: «Цивільний Захист — це також ТИ!» Це табори для волонтерів нашої асоціації та для звичайних громадян. У цих таборах ми проводимо безкоштовні курси — професійний вишкіл волонтерів і громадян. За останні роки наша асоціація уклала низку угод про проведення таборів у різних областях Італії. Минулого року такі угоди було укладено і в регіонах Абруццо, П'ємонт і Вèнето. Найважливішою угодою ми вважаємо Протокол про співпрацю, який був підписаний національним директором нашої асоціації кавалером Мауро Казінґіні з Національним Корпусом Пожежників з яким ми встали на шлях взаємного зростання.

А як до такої ініціативи поставилось саме керівництво Національноо Корпусу Пожежників?

В Італії існує один дуже важливий фактор, який, фактично, є візитною карткою Італії у світі у мирний і воєнний час, завжди і за будь-яких обставин. Цим фактором є солідарність нашої нації. Ми італійці є дуже солідарними у будь-якій справі, у будь-який час і за будь-яких обставин, от і тому нам завжди про все вдається домовитись і зробити.

Щож, щиро вдячний Вам Кавалере Маршале Маріо Чіральдо і бажаю Вам та Вашій асоціації постійного професійного зросту на благо людей та їх безпеки.

Переглядів: 770 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018