Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Понеділок, 23.04.2018, 13:31

Понеділок, 23.04.2018, 13:31

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Серпень » 31 » Досвід і приклад Латвії супроти тиску і "війнам" Росії
13:01
Досвід і приклад Латвії супроти тиску і "війнам" Росії
 
It's impossible to understand Vladimir Putin by thinking like a Western politician
Фото: telegraph.co.uk

Україна, яка збирається підписати асоціацію з Євросоюзом, могла б використати досвід економічних і політичних перемог Латвії, яка свого часу опинилася у схожій з українською ситуації - між ЄС та Росією.

У Латвії до вступу в Євросоюз бізнес двох третин підприємців країни був зав'язаний на Росію. А коли країна впритул підійшла до вступу в ЄС, як сніг на голову впала економічна блокада від Москви. Утім, від голоду - ніхто не помер, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.


З 24 серпня 1991 року, коли Росія визнала факт відновлення незалежності Латвії, країна пережила цілу низку торговельно-економічних воєн із великими сусідом. Непокірна Латвія завжди викликала гнів Кремля. Балтійці найпершими в Радянському Союзі заявили про бажання піти до Європи. Москва відреагувала жорсткою блокадою латвійської продукції. Для економіки, що на 70 % залежала від російського ринку, це мало стати катастрофою.
 
Однак вперті латиші зціпили зуби і не здалися. Перетерпіли і змінили партнерів. "Три жахливих роки, і потім ці 70%, наші виробники пішли до Євросоюзу. Наші виробники зрозуміли, що російський ринок хороший, відмінний, але ненадійний", - зазначив колишній голова комітету з євроінтеграції Едвінс Інкенс.
 
Торгова війна, оголошена Росією, збіглася з територіальними претензіями до Латвії. Рига знову набралася терпіння. Воно коштувало 4-х місяців часу, десятків мільйонів збитків, але закінчилося поверненням латвійських товарів на російські прилавки.
 
"Ось ці механізми політичного тиску - вони завжди двосічні, і незрозуміло, кому в результаті буде краще. Латвійський досвід, в першу чергу, говорить про те, щоб мати свою голову на плечах, і ця голова повинна бути холодною", - зауважив депутат Борис Цилевич.
 
Паралельно з наступом на Латвію Росія воювала з майже усіма рештою своїх сусідів. Завжди причиною була політика. Так, Польщу звинуватили в поганій якості м'яса. Ембарго зняли за одну ніч після зміни польської влади. М'ясо виявилося якісним. Молдовські вина і коньяки опинилися заручниками боротьби за політичний вплив на Придністров'я. І молдавани відступили. Грузини - навпаки. Після того, як Кремль забракував грузинські вина та мінералки, Тбілісі активізувався і знайшов альтернативні ринки, компенсувавши всі економічні втрати. Коли Москва захотіла забрати частину білоруських заводів та газотранспортну систему, Білорусь отримала заборону своєї молочної продукції в Росії. Лукашенко втратив частину економіки, однак відстояв суверенітет. Туркменістан шантажували зниженням прокачування природного газу. Туркмени в тому разі домовилися з китайськими споживачами, і Росія відступилася.
 
 
Латвія ж 9 років тому отримала суперважливий козир у будь-яких переговорах з Росією: латиші приєдналися до Євросоюзу та НАТО. Сьогодні росіяни все ще намагаються тиснути на Латвію економічними важелями. Наприклад, за два тижні вони розривають міжнародну конвенцію про автоперевезення. Великим фурам доведеться платити російським чиновникам в кілька разів більше за дозволи на ввезення продуктів. Однак Рига впевнена, що зможе протистояти цьому тиску.
"Це більшою мірою для російських перевізників. Бо якщо будуть певні проблеми нам, іноземцям, я думаю, будуть якісь кроки Євросоюзу у відповідь", - вважає голова асоціації автоперевізників Валдіс Трезиньш.
 
Після років політичних протистоянь Латвія має купу спільного бізнесу з Росією, і, здається, таки привчила її, що і маленька держава може протистояти гіганту. До того ж, відносини Латвія-Росія досить умовні. Точніше буде їх назвати Росія - Європейський союз.
 
Нагадаємо, росіяни не приховують, що "торгова війна" має показати силу Митного союзу. Вантажівки з українським товаром вже другий тиждень "маринують" на російській митниці. Почалося все 29 липня, коли головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко ввів заборону на ввезення шоколаду, цукерок та іншої продукції українських фабрик компанії "Roshen". А з 14 серпня всі українські продукти і товари сусіди вписали в так званий "профіль ризику".
 
Зазначимо, 25 серпня у Януковича заявили, що асоціація України з ЄС на відстані "витягнутої руки".
 
Джерело: http://expres.ua

Переглядів: 326 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018