Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


П`ятниця, 23.03.2018, 00:28

П`ятниця, 23.03.2018, 00:28

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Березень » 25 » Громадянин України і його права у випадку множинного громадянства
10:16
Громадянин України і його права у випадку множинного громадянства
 
Фото: korrespondent.net
Ця стаття є відповіддю МЗС України на запит щодо можливості видачі у консульській установі України за кордоном закордонного паспорта громадянину України, який одночасно є громадянином іншої держави.
 
Статтею 4 Конституції України визначено, що в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття та припинення громадянства України визначаються законом. Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Громадянство України зберігається незалежно під місця проживання громадянина України (ст. 2 Закону України «Про громадянство України» від 2001 pоку).

 
Згідно з чинним законодавством України, що регламентує порядок паспортного документування громадян України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу і підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, і дає право цій особі на виїзд з України та в'їзд в Україну. Оформлення í видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється громадянам України, які на законних підставах постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, дипломатичними представництвами та консульськими установами України.
 
Таким чином, громадяни України, які за певних обставин набули громадянство (підданство) інших держав і при цьому не припинили громадянство України, визнаються Україною лише громадянами України незалежно від місця їхнього проживання. Такі громадяни, перебуваючи на законних підставах в інших країнах, мають право подавати, у разі необхідності, клопотання на розгляд до закордонних дипломатичних установ України про оформлення їм паспортів громадянина України для виїзду за кордон. За результатами їх розгляду консульськими посадовими особами приймається відповідне рішення по суті порушеного питання згідно з вимогами чинного законодавства України.
 
3 повагою,
Є. П. Перебийніс
B.о. Директора Департаменту
інформаційної політики МЗС України
 
Запит: Чи має право українець, який не позбавлений громадянства України та добровільно не відмовився від нього і набув громадянство іншої держави, на отримання закордонного паспорта громадянина України в консульській установі України за кордоном?

Джерело: http://www.spilka.pt


Переглядів: 388 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018