Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 23.10.2018, 20:23

Вівторок, 23.10.2018, 20:23

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2016 » Червень » 6 » ГРОЗА І ЯК СЕБЕ ПОВОДИТИ?
10:33
ГРОЗА І ЯК СЕБЕ ПОВОДИТИ?

Попередньо ми вже розповідали вам про такі природні ризики як землетрус та спека і пояснювали як себе слід поводити. Натомість сьогодні ми розглянемо з вами інший тип ризику, яким є гроза та розповімо вам про те, як себе слід поводити під час грози у різних місцях, адже гроза може застати нас будь-де. Тому надаємо вам декілька практичних порад про те, як слід вести себе у випадку сильної зливи з грозами, або коли блискавки можуть себе проявити у відсутності опадів.


Фото сайту: webdiscover.ru

Щоб збагнути те, що насувається буря з ймовірною сильною зливою та грозами, не потрібно мати неабиякий життєвий досвід як і розуміння того, що такий кліматичний феномен є небезпечним для життя людини чи тварини. Проте не можна легковажити цими знаннями. Тому коли ви бачите, що насувається буря чи злива, то загалом, варто врахувати швидкість, з якою зливні хмари розвиваються та нарощуються, а також час, коли вони досягнуть моменту їх максимальної інтенсивності, щоб знайти надійний притулок і врятуватись від небезпеки. 

Слід розуміти, що блискавки під час сильних злив несуть у собі досить серйозну небезпеку як для людини так і для тварини. Проте слід також розуміти, що грозові хмари можуть спричинити виникнення блискавок навіть при відсутності опадів. Більшість інцидентів, викликаних ударами блискавки, стається на відкритому повітрі. Гора є найбільш схильною до ризику, а також і всі інші відкриті місця, особливо там де є вода: моря, озера, морські та озерні пляжі, пристані, басейни, що розташовані на відкритому повітрі. Проте існує і інший ризик, що пов'язаний з блискавками навіть у приміщеннях. 
Найголовніше правило, щоб уникнути блискавки, не ходіть по вулиці під час грози! Взагалі не вирушайте відпочивати на природу, якщо метеорологічні прогнози віщують грозу!

1) Що робити у випадку, якщо гроза вас застала на відкритому повітрі?

Залишайтесь осторонь від таких точок як, наприклад, стовпи з залізним покриттям (дашком) або дерева, 
особливо коли мова йде про сосни, дуби та тополі. Не піддавайтесь спокусі переконання, що це надійний притулок від дощу, оскільки дерева гіллясті і можуть вас захистити. Знайдіть галявину з невисокими кущами й перечекайте там;

Уникайте контакту з об'єктами, які мають хорошу електропровідність;

Зніміть зі себе будь-які металеві предмети (кільця, браслети, сережки, ланцюжки чи інші металеві прикраси), адже при розряді блискавки ці предмети можуть призвести до отримання вами опіків;


Обов’язково вимкніть мобільний телефон. Він дуже притягує до себе електричний розряд;

Намагайтесь бути якумога подальше від мережі електропередач, блоків з трансформаторами напруги, і т. п., адже блискавка має здатність притягування до електричних кабелів, які у свою чергу можуть дати розрядку у землю.

2) Як бути, якщо злива застала вас у горах?

Оскільки гори є найбільш схильними до ризику і в такому випадку становлять особливу небезпеку, то слід почати негайно сходити вниз, уникаючи особливо уразливі шляхи такі як, наприклад, хребти або вершини гір. Слід якумога швидше, (але без паніки!) зійти на низьку квоту і рухатись по долині;

Спускаючись вниз, звертайте увагу на наявність печер чи подібних земляних утворів, або сараїв, завжди дотримуючись певної дистанції від їх стін;

У разі якщо ви знайшли притулок, або ж якщо ви не можете його знайти і змушені надалі бути без прикриття над головою, то в таких випадках слід діяти в наступний спосіб:

Присядьте і візьмість ноги разом. В такий спосіб ваша вертикальна постава матиме мінімальну протяжність (висоту), що надасть вам змогу уникнути перетворитись на блискавковідвід, оскільки ви матимете точку дотику з землею. Це зменшить інтенсивність струму, який у випадку евентуального удару чи відшарування блискавки, може пройти через ваше тіло. Така постава, відповідно, може зберегти вам життя.

Ні в якому разі не лягайте та не сідайте цілим тілом на землю. Залишайтесь на відстані (близько десять метрів) від інших людей, які є поруч з вами.

Уникайте гірських маршрутів. Якщо ж ви вирішили піти на прогулянку в гори і там вас застала негода, то завжди майте зі собою мотузку або канатну драбинку;

Якщо у вас є автомобіль і є час, щоб до нього добратися вчасно, то шукайте притулок всередині вашого автомобіля, тримаючи надійно закритими дверцята та вікна. Радіоантена повинна бути опущена до мінімуму.

3) Як бути, якщо злива застала вас на морі чи на озері?

Уникайте будь-яких контактів з водою і тримайтесь подальше від води, оскільки вода має низький опір струму і тому є дуже небезпечною в такому випадку. Варто знати, що блискавка своїм електричним струмом може спричинити серйозні непрямі пошкодження за рахунок дисперсії розряду, який може мати розгалуження навіть до декількох десятків метрів від точки безпосереднього удару. Тому:

Вийдіть негайно з води;

Віддаліться негайно від берега, причалу, або краю басейну;

Звільніться від пляжних парасольок, залізних вудочок і інших гострих предметів будь-якого типу середнього або великого розміру.

4) Закрите приміщення

Якщо ви знаходитесь у закритому приміщенні, то ризик, що пов'язаний з блискавкою, є значно меншим. Проте і в такому випадку слід знати декілька простих правил поведінки:

Уникайте використання будь-якого обладнання, що підключене до електромережі. Не користуйтесь настільним телефоном;

Виключте з резетки телевізор, комп'ютер та будь-яку побутову техніку;

Не торкайтесь металевих частин, що мають зовнішнє з'єднання з, наприклад, трубопроводом, трубою і т. п. або іншим електричним обладнанням (параболічна антена);

Уникайте контакту з водою. Якщо вам кортить мити посуд або прийняти душ, то перенесіть це “завдання” на пізніше (годину або дві);

Не стійте під навісами балконів, які мають залізне обладнання. Перебувайте всередині будівлі подальше від стін, дверей і вікон. Переконайтесь, що вони добре закриті.


ліц. Андрій Грицевич
рятівник-волонтер НСЦЗ Італії

Переглядів: 589 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018