Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Неділя, 18.03.2018, 10:25

Неділя, 18.03.2018, 10:25

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Березень » 19 » Інавгурація понтифікату Папи Франциска І розпочнеться зі святої Літургії
08:09
Інавгурація понтифікату Папи Франциска І розпочнеться зі святої Літургії
 
Сьогодні 19 березня 2013 року у Ватикані відбудеться урочиста інавгурація понтифікату Папи Франциска І. Перед початком богослуження Папа проїде між вірними. Варто зазначити, що мова йде не про інтронізацію, як це було в минулому, а про урочистий початок Петрового служіння Папою Франциском І, яке також ще можна назвати інавгурацією. Церемонія розпочнеться біля гробу святого Петра в крипті Ватиканської базиліки, а далі відбуватиметься на площі Святого Петра, яка вважається місцем мучеництва Апостола. До гробу святого Петра Папа вирушить із захристії в супроводі Патріархів та Верховних Архиєпископів Східних Католицьких Церков. Там зберігаються «перстень рибалки» та паллій-омофор, які кардинали-диякони вручать Папі перед початком Служби Божої. Звідти процесія вирушить до місця богослуження перед фасадом Ватиканської базиліки.
 
Перед престолом кардинал-протодиякон накладе Святішому Отцеві паллій, той самий, який носив Папа Венедикт XVI, кардинал-протопресвітер зачитає молитву, а кардинал-декан вручить перстень. Перстень виготовив відомий італійський ювелір Енріко Манфріні, а модель вибрав сам Папа з-поміж кількох запропонованих. На персні зображений святий Петро з ключами, а виготовлений він із позолоченого срібла.
 
Останнім вступним обрядом буде акт послуху, який від імені всіх складуть шість кардиналів, про три від кожного чину. Представники інших станів складуть акт пошани та послуху тоді, коли Папа Франциск офіційно прийме ключі від Папської Базиліки Святого Івана у Латерані.
 
Нагадуємо читачам нашого порталу, що Папа Франциск І був обраним Папою 13 березня 2013 року на другий день Конклаву під час вечірнього голосування. Саме в той день 76-ти річного аргентинського кардинала Хорхе Маріо Берґольйо було обрано Папою Римським. Новий Понтифік обрав собі ім’я Франциск. Повідомлення про обрання Папи з балкону базиліки Святого Петра виголосив кардинал-протодиякон Жан-Луї Торан. Новообраний Папа Римський звернувся із вітальною промовою, в якій закликав до братерства в усьому світі та активізації діалогу між віруючими та Церквами. Він також помолився разом з присутніми на площі Святого Петра за свого попередника Папу-емерита Бенедикта XVI та закликав просити Божого благословення за його понтифікат.
 
 
Папа Франциск І (Хорхе Берґольо), ТІ народився 17 грудня 1936 року у Буенос-Айресі — Аргентина у багатодітній сім'ї. Його батько як і його дідусь та бабуся — італійські емігранти з регіону П'ємонте. Після навчання у малій семінарії у Вілла Девото 11 березня 1958 року Берґольйо вступив до Чину Товариства Ісуса (оо. Єзуїти). Ліценціат з філософії Берґольйо здобув у Колегії Максимо Сан-Хосе (регіон Сан-Міґель), а потім викладав літературу і психологію в Коледжі Непорочної Діви Марії в Санта-Фе та Колегії Спасителя у Буенос-Айресі. Отримав священичий сан 13 грудня 1969 року.
 
8 листопада 2005 року Берґольо був обраний президентом Аргентинської єпископської конференції на трирічний термін (2005-2008 роки). 11 листопада 2008 року був переобраним на ще один мандат.
 
З 2001 року, як кардинал, Хорхе Берґольо був призначений на ряд адміністративних посад у Римській Курії. Був префектом Конгрегації духовенства, Конгрегації богослужіння і таїнств, Конгрегації інститутів богопосвяченого життя та Конгрегація товариств апостольського життя. Берґольо був також членом Папської Комісії по Латинській Америці з питань сім'ї.
 
13 березня 2013 року після обрання його Папою на Конклаві, Папа Франциск І з'явився перед віруючими вийшовши на балкон Базиліки св. Петра у супроводі кардиналів-дияконів, щоб виголосити традиційне благословення ''Urbi et Orbi'' (Місту і Світу).
 
Герб і девіз Папи Франциска I

Фото: vatican.va
Як повідомляє Українська Секція Ватиканського Радіо Папа Франциск вирішив залишити свій попередній єпископський девіз «Miserando atque eligendo» та основні елементи герба, які він був вибрав з моменту своїх єпископських свячень, що відзначається лінійною простотою.
 
Голубий щит увінчаний символами папської гідності, тими самими, які прийняв його попередник Венедикт ХVІ – мітра між схрещеними золотим та срібним ключами, пов’язаними червоним шнуром з китицями. У верхній частині герба знаходиться емблема Товариства Ісусового, Ордену Єзуїтів, з якого походить Папа: яскраве сяюче сонце, а посередині три латинські літери, IHS, що є монограмою Христа. Над центральною буквою вони увінчані хрестом, а під ними – три чорні цвяхи, символ Христових страждань.
 
У нижній частині щита з лівого боку знаходиться зірка, а з правого – квітка нарду (туберози). Згідно із давньою геральдичної традицією, зірка означає Пречисту Діву Марію, Матір Христа та Церкви. А квітка туберози, що її називають також і нардом, вказує на Святого Йосифа, покровителя Вселенської Церкви. В іспанській іконографічній традиції Святий Йосиф представлений з гілкою нарду в руці. Ця квітка має також і популярну назву «прут Святого Йосифа». Розміщуючи в своєму гербі ці символи, Папа прагнув висловити свою особливу набожність до Пресвятої Богородиці та Святого Йосифа.
 
Девіз Святішого Отця Франциска «Miserando atque eligendo» (Поглянув з милосердям і вибрав), взятий з проповіді святого Беди Достойного, венедиктинського монаха, що жив у 7-8 сторіччі в Англії. Коментуючи євангельський епізод про покликання святого Матея, святий Беда написав: «Побачив Ісус митаря і, оскільки, подивився на нього з милосердною любов’ю, вибрав його, кажучи: Йди за Мною».
 
Згадана проповідь присвячена божественному милосердю і включена в Літургію Годин латинської Церкви на свято Святого Матея. Вона відіграла особливе значення вжитті та духовному шляху Папи. 1953 року, саме на свято Святого Матея, 17-річний юнак Хорхе Берґольйо в особливий спосіб відчув люблячу Божу присутність у своєму житті. Після однієї сповіді він відчув у своєму серці Боже милосердя, що з люблячим поглядом кликало його до богопосвяченого життя за прикладом святого Ігнатія Лойоли.
 
Після обрання єпископом, на згадку про цю подію, яка позначила початки його повного посвячення Богові в Його Церкві, єпископ Берґольйо вирішив вибрати девізом та програмою життя вислів святого Беди «Miserando atque eligendo» (Поглянув з милосердям і вибрав), який тепер вирішив відтворити і в своєму папському гербі.
 
Світовий Конґрес Українців привітав новообраного Папу Римського
 
У зв'язку з обранням та інавгурацією Папи Римського Франциска президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Євген Чолій надіслав наступне привітання:
 
Ваша Святосте!
 
Від імені Світового Конґресу Українців прийміть найщиріші вітання у зв’язку з Вашим обранням та інтронізацією як Папи Римського! Волею Всевишнього Вам, Ваша Святосте, як найбільш достойному, була довірена Католицька Церква, що є великою подією для всього християнського світу. Католицька Церква є рідною для мільйонів вірних, у тому числі й для українців, які проживають в Україні та діаспорі. Нам особливо приємно, що Ваша Святість добре знайома з Українською Греко-Католицькою Церквою. Ще будучи студентом Салезіанської школи, Ваша Святість брала участь у Святих Літургіях, які відправляв український Греко-Католицький священик Степан Чміль. Поділяючи радість Вашого обрання Папою Римським, висловлюємо сподівання на Вашу прихильність до світової української спільноти та до визнання Патріархату Української Греко-Католицької Церкви. Ми молимося, щоб Господь Бог дарував Вашій Святості многії літа, невичерпні життєві сили та наснагу для подальшого служіння Богу, Католицькій Церкві та її вірним у всьому світі.
 
Переглядів: 443 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018