Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 17.03.2018, 05:35

Субота, 17.03.2018, 05:35

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2011 » Липень » 21 » Італія інвестує у безпеку та у її працівників
20:56
Італія інвестує у безпеку та у її працівників
 
Фото orionsecurity.ca
Безпекa (від латинського "sine cura") означає жити без переживань, бути вільними від небезпек, або мати захист від можливих небезпек, а також цей термін може бути визначений як «знання того, що еволюція системи не приведе до небажаних наслідків». Якщо говорити про безпеку, то потрібно визнати, що цілковиту безпеку можна отримати лише у відсутності небезпеки як такої.
В абсолютному значенні це поняття важко аплікувати до реального щоденного життя навіть якщо застосування норм безпеки досить сильно ускладнює виникнення несприятливих подій та інцидентів і відповідно завжди призводить до кращої якості життя. Проте, краща якість життя є немислимою без гарантії безпеки з боку держави, а також тих, які повинні її гарантувати.
 
Отже розуміючи цю істину та піклуючись про безпеку своїх громадян, а також про якісний рівень професійності працівників, які працюють у сфері безпеки, або у сфері приватних розслідувань або/та охорони, МBC Італії за останні два роки видало декілька законодавчих декретів з яких 3, а саме № 94/09, D.M від 6 жовтня 2009 і № 269/10 є призначені для працівників, які працюють у вищезгаданих сферах. Ці декрети є важливі тим, що посилюють вимоги та норми, а також реквізити для інститутів приватної охорони (як озброєної так і неозброєної), інститутів приватних розлідувань та безпеки (investigations&security), а також щодо їх працівників та діяльності у сферах захисту громадян у громадських закладах, державних установах, громадському транспорті, стадіонах, іподромах, автодромах, розважальних закладах, зокрема таких як дискотеки, у виставкових салонах, музеях та на концертах.
 
Вищезгадані декрети встановлюють також обов'язкове проходження працівниками інститутів приватної неозброєної охорони, розслідувань та безпеки щорічного формаційного курсу, який є призначений саме для професійного формування та зросту працівників цієї галузі. Ціль цих курсів полягає у наданні працівникам більш чітких знань щодо питань громадського порядку та громадської безпеки, приватних розслідувань, інновації навичок оперативності працівників, взаємодії та співпраці з органами правопорядку, вивченні законів та нормативних актів що регулюють питання безпеки в цілому, а також питань що стосуються пожежної безпеки, охорони здоров'я, безпеки на роботі, а також навичок щодо надання першої медичної допомоги громадянам.
 
Цієї події приватний сектор безпеки очікував з нетерпінням від далекого 19316 року, коли вперше Сенат і Палата Італії прийняли закон про приватну охорону та охоронну діяльність. Звичайно що з часом світ змінився, а отже безліч норм, які були прописані у цьому законі не відповідали вимогам ринку та значно обмежували професійні можливості інститутів безпеки, інститутів приватних розслідувань (детективні агенства) та інститутів приватної охорони. Завдяки цій реформі нарешті змінилось і саме поняття діяльності та функцій охорони, приватних розслідувань та безпеки, бо те що колись вважалось простою роботою - тепер отримало рівень та гідність інтелектуальних професій, які виконуватимуть справжні професіонали і не лише за фізичними даними, але і інтелектуальними здібностями, оскільки після проходження спеціального формаційного курсу вони отримають відповідний сертифікат та посвідчення, яке видаватиме виключно Міністерство Внутрішніх Справ.
 
1 грудня 2010 року міністр внутрішніх справ Італії Роберто Мароні підписав відповідний декрет про так звані "технічні здатності” працівників. Це фактично перший з чотирьох впроваджень Декрету Президента Республіки DPR № 153/2008, який встановив загальну архітектуру реформи приватного сектора безпеки, яка містить у собі детективну та охоронну функції.
 
Що стосується приватної детективної діяльності, то ця реформа містить у собі 3 важливі аспекти, які є основними для тих, хто бажає працювати у сфері приватних розслідувань, тобто займатися приватною детективною діяльністю:
 
1) наявність національної ліцензії, яка, нарешті, (в порівнянні з минулим), надає приватним детективам право здійснювати свою діяльність по всій території країни;
 
2) наявність оперативних здібностей та всіх необхідних середників для здійснення даної діяльності. Ця вимога стосується як власника детективного агенства так і його слідчих сотрудників (наявність професійних реквізитів, а також наявність відповідної вищої освіти — юриспруденція або інвестигація);
 
3) модернізація послуг та підвищення їх якості. Компетитивність на ринку.
 
З цієї нагоди у місяці жовтні минулого року, приватними італійськими детективами - а це колишні працівники державної, податкової, муніципальної, пенітенціарної та дорожньої поліції, карабінери, працівники внутрішньої та зовнішньої безпеки разом з деякими адвокатськими студіями — створили Асоціацію Приватних Детективів Італії, яка називається Italdetectives і яка вже отримала офіційне визнання як зі сторони Міністерства Юстиції так і зі сторони МВС Італії і є офіційним представником даної категорії у відносинах з органами державної влади.
 
А тепер повернемось до попередньої теми. Мета формаційного курсу полягає у перепідготовці працівників приватної служби безпеки та охорони та наданні їм відповідних теоретичних та практичних знань у сфері їх діяльності та вмінні діяти в умовах різного роду криз.
 
У відповідності до останнього розпорядження МВС Італії, термін для проходження вищезгаданого курсу є призначено до 31/12/2011. До працівників неозброєної безпеки та охорони, які не пройдуть курс формації, кваліфікації/перекваліфікації до встановленого терміну у відповідності до декрету № 269/10 будуть застосовані адміністративні санкції у розмірі від 1.500 до 5.000 євро. У випадку пенальних санкцій — втрата робочого місця без мінімальної можливості працювати у даній сфері в майбутньому!
 
Міністерським Декретом передбачено що даний курс матиме тривалість від 90 до 120 годин в залежності від типу курсу — формація чи перекваліфікація. Для початківців — 120 годин з яких 90 теоретичних і 30 практичних). Вартість курсу становить 600 євро з яких одну половину оплачує працівник, а другу половину оплачує агенство (інститут) якого він є працівником.
 
Ось деякі з тем, які розглядаються на курсах для працівників неозброєної охорони та безпеки (теорія):
 
- основи безпеки;
- роль та функції працівника безпеки/охорони;
- норми цивільного, приватного та кримінального права;
- права та обов'язки працівника безпеки/охорони та кримінальна відповідальність за неправомірні дії;
- cпівпраця з органами правопорядку: оперативний діалог (регламент), способи затримання або/та арешт злочинців у відповідності до протоколу та законодавства;
- нові форми розваг суспільства: алкоголь, наркотики, допінг і.т.п.;
- міжособисті комунікації;
- техніки врегулювання конфліктів;
- техніки запобігання злочинам;
- запобігання пожежам;
- запобігання крадіжкам у громадських закладах (магазинах, супер та гіпермаркетах), державних установах, громадському транспорті і.т.п;
- безпека громадян на дискотеках, стадіонах, іподромах, автодромах (security or steward service);
- надання першої медичної допомоги;
- основи психології;
- англійська мова.
 
Практичні заняття (практика):
 
- Психологічний підхід і дії: відомі техніки та нові можливості порівняння європейського та свiтового досвіду;
- Самооборона: основні елементи та можливості Крав-Мага в оперативних методах;
- Оперативні техніки при наявності близької небезпеки: оборона пропорційна загрозі;
- Самозахист при нападі, блокуванні (різні види), удушенні, при ударах ногами і кулаками;
-Захист осіб при захопленні та імобілізації за допомогою або/та під впливом етилового спирту, галюциногенів, фармакологічних речовин, і.т.п;
- Віддалення небезпечних або нав'язливих осіб з громадських закладів або місць масового зібрання;
- Способи втручання у разі заворушень, бійок і.т.п в громадських місцях;
- Методи oборони від нападу з важкими предметами: стільці, табуретки і т. п.;
- Поведінка у разі небезпеки: психологічний настрій і фізичний підхід до озброєних осіб, та нагляд/ контроль за особами, які викликають підозру;
- Накладання наручників та супровід затриманого;
- Oбшук осіб та місць (лиш для працівників органів правопорядку).
- Захист від погроз та атак з холодною та іншого типу зброєю такі як: ніж, шприц, палиці, пляшки та інші предмети;
- Розуміння основ безпеки поведінки зі зброєю, психологічний настрій і концепція патрулювання, хеджування;
- Роззброєння особи при погрозі з вогнепальною зброєю;
- Техніки використання стрейч-палиць і подразнюючих спраїв у відповідності до стандартизованих процедур та законодавства;
 
Інші оперативні методи:
 
• оперативність та динамічна стрільба;
• методи підходу в ситуаціях підвищеного ризику;
• методи супроводу осіб та їх захист;
• обшук вибухонебезпечних середовищ;
• нормативні акти - законодавство, мова тіла.
 
Після закінчення курсу, працівники проходитимуть практику на дискотеках, у нічних клубах, у місцях масового відпочинку, супермаркетах, у громадському транспорті, на стадіонах, іподромах, автодромах. Наприкінці, після здачі усного та письмового екзаменів (110-бальна система оцінювання), працівникам буде видано спеціальний євросертифікат, який є визнаний у Євросоюзі. На національному рівні цей сертифікат визнало також Міносвіти та МВС Італії, яке крім сертифікату видасть працівникам спеціальні посвідчення з кваліфікацією "працівник приватної безпеки”.
 
Отже крім основної цілі цей навчальний курс є спрямований також на розвиток здатності концентрації уваги працівника та вміння ефективно діяти у складних ситуаціях, на розвиток самоконтролю, вміння діалогувати з громадськістю, усвідомлювати свою професійну роль по відношенню до суспільства, вміння надати допомогу та захист особам з обмеженими можливостями, таким як інваліди, незрячі, і.т.п.
 
Корпоративна безпека (для озброєної охорони):
 
Дана тема є спрямована на розробку та поширення культури безпеки працівника, щоб надати йому розуміння того наскільки захист людей і матеріальних ресурсів має неабияке значення для досягнення індивідуальних і корпоративних успіхів фірми/офісу в якому він здійснює свою діяльність.
Тема включає в себе такі розділи:
 
- Портер і сфера його діяльності;
- Контроль осіб при вході/виході у/з приміщення;
- Нагляд за чутливими об'єктами;
- Нагляд та охорона приміщень компанії (або фабрики, заводу, і.т.п) в нічний час або у вихідні дні;
- Відеонагляд та системи сигналізації;
- Управління конфліктів будь-якого виду;
- Контроль над агресивною поведінкою клієнта, який представляє небезпеку;
- Емоційний статус особи (стрес, страх, гнів і т.д..);
- Техніки самооборони;
- Надання першої медичної допомоги;
- Запобігання пожежам.
 
Надання першої медичної допомоги:
 
Теми (теорія і практика):

• Методи надання першої допомоги у разі: нездужання, асфіксії, ураження електричним струмом, утоплення тощо.
• Методи реанімації та масаж серця.
• Вживання дефібрилятора B.L.S.
• Допомога при важкому травмуванні S.V.T.
• Накладання тимчасових і постійних пов'язок.
Тривалість курсу 8:00 год.

 
Підготовчий курс для новоприйнятих охоронців (озброєна охорона):
 
Навчальний курс для новоприйнятих на роботу у інститут озброєної охорони та їх підготовки до здачі іспитів для отримання (декрету) дозволу на ношення та використання зброї при виконанні службових обов'язків. Це окремий тип курсу, який є передбачений міністерським декретом виключно для працівників озброєної охорони. Тривалість курсу 40 годин. Група повинна бути не менше 6 осіб і не повинна перевищувати 15.

 
Безпека на дискотеках
 
"Вишибалів” на дискотеках в Україні можна побачити досить часто, а от професійних працівників безпеки ні. Проте останнім часом і цих "вишибалів” не завжди знайдеш навіть зі свічкою. На відміну від України де на дискотеках немає нікого хто повинен би наглядати за громадським порядком та спокоєм відпочиваючих, в Італії так званих "буттафуòрі” знають всі, навіть діти які ходять у дитсадок.
 
Піклуючись про безпеку своїх громадян у громадських закладах масового зібрання та розваг, орлине око міністра внутрішніх справ Італії Роберто Мароні не оминуло і цих "амбалів”. У відповідності до декрету про безпеку № 235 від 6 жовтня 2009 року міністр надав їм статус відповідальних за безпеку — security. Інновація сподобалась усім і тепер цих працівників люблять і шанують за їх професійність, а не за мускули.
 
Що змінило їх у очах суспільства? Професійна формація і вміння професійно працювати. Приходячи на дискотеку люди бажають відпочити, потанцювати, побути з друзями, гарно провести час. Але оскільки не всі приходять на дискотеку чи у нічний клуб з такими благими намірами, тому і потрібно щоб хтось гарантував їм ці права — право на безпеку та відпочинок!
 
На відміну від охорони приміщень, нерухомості в цілому, працівники безпеки на дискотеках мають більш ширші повноваження та важливіші завдяння — гарантувати безпеку і спокій громадян, запобігати скоєнню злочинів, а також нагляд за непроникнення наркотиків на дискотеку чи виявлення їх продажу в туалетах, запобігання виникненню кризисних ситуацій таких як масові сварки, бійки, і.т.п.
 
Саме тому щоб підготувати професійно персонал для таких подій, (оскільки в Європі без наявності чинного контракту з інститутом безпеки про надання послуг безпеки під час проведення масових заходів, такі заклади не отримують від компетентних інстанцій навіть ліцензії для діяльності), МВС Італії ввело курс обов'язкової формації. Цей курс є призначений для працівників безпеки, які здійснюють свою діяльність у громадських закладах масового зібрання та розваг, а також у місцях відкритих для публіки у відповідності до статті 1 міністерського декрету № 235 від 6 жовтня 2009.
 
Відповідно до статті 3 Декрету Міністерства Внутрішніх Справ працівники безпеки повинні пройти курс обов'язкової формації і повинні бути внесені у реєстр Префектури за місцем проживання для моніторингу за діяльністю розважальних шоу в громадських місцях, а також у місцях відкритих для публіки.

Програма курсу:
 
• - Історія, функції та повноваження працівника безпеки для нагляду/контролю у місцях призначених для розважальних шоу;
• - Громадський порядок та безпека;
• - Взаємодія з органами правового порядку у кризисних ситуаціях;
• - Правила пожежної безпеки, охорони здоров'я та безпеки на робочому місці;
• - BLS - Основний стандарт життєзабезпечення;
• - Алкоголь, наркотики і СНІД;
• - Методи і техніки комунікацій;
• - Методи стримування напливу мас і самооборона.
 
Відповідно до статті. 5 п. 1 DGR № 51 від 18/01/2010 "Директива з регіональної системи професійних стандартів, професійної підготовки, сертифікації та атестації" після здачі усного та письмового екзаменів (110-бальна система оцінювання), працівникам буде видано спеціальний євросертифікат, який є визнаний у Євросоюзі. На національному рівні цей сертифікат визнало також Міносвіти та МВС Італії, яке крім сертифікату видасть працівникам спеціальні посвідчення з кваліфікацією "працівник безпеки у місцях призначених для розваг та шоу та громадських закладах”, завдяки якому можна буде вписатись до вищезгаданого професійного реєстру Префектури у відповідності до ст. 1 п. 1 МД від 06/10/2009.
 
Переглядів: 516 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018