Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Понеділок, 23.04.2018, 13:23

Понеділок, 23.04.2018, 13:23

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Січень » 3 » Як оформити безробіття у 2013 році?
16:32
Як оформити безробіття у 2013 році?
 
Фото: ultimaora.net
Реформа соціального забезпечення міністра соціальної політики та праці Ельзи Форнеро змінила правила виплати допомоги по безробіттю, ввівши новий режим ASPI (l’Assicurazione sociale per l’impiego). В даний час компенсація виплачується всім працівникам, незалежно від кваліфікації чи зайнятості, і включає в себе також домашніх працівників та іноземних громадян-працівників, які походять з країн, що не є членами ЄС. Ця компенсація фінансується за рахунок платежів, які роботодавці сплачують в INPS в період зайнятості працівника і служать для захисту працівника у разі припинення ним трудових відносин. Допомога по безробіттю охоплює більшість професій і включає в себе навіть працівників, які працюють на італійських підприємствах поза межами Італії, а також працівників кооперативів.
 
Більш комплексними є виплати ординарних компенсацій по безробіттю з обмежиними реквізитами (мова йде про тих працівників, які не мають права на виплату допомоги по безробіттю з огляду на те, що період їхньої зайнятості протягом календарного року був мешним за 78 днів. Проте, якщо за попередні 2 роки (2011-2012) їхні роботодавці сплатили за них в INPS контрибути і їх зайнятість була обмеженою (мінімум 80 робочих годин на місяць), то в такому випадку і вони мають право на виплату компенсації по безробіттю. Дане ропорядження не стосується працівників зайнятих у сфері будівництва та працівників сільського господарства.
 
З 2017 року режим Aspi запрацює в повному режимі і стосуватиметься навіть тих працівників, які знаходяться у стані вимушеного безробіття. Натомість з 1 січня 2013 року розширилась сфера виплати компенсацій для потенційних заявників на поточну допомогу по безробіттю. Окрім стажерів (апрендистів) та працівників членів кооперативів, можуть подавати заяву на Aspi навіть ті працівники, спірні справи яких знаходяться на розгляді у територіальному управлінні з питань праці (DPL - Direzione Provinciale del Lavoro) з-за посередництва профспілки через звільнення з роботи з об'єктивних причин (licenziamento per ingiusta causa). Aspi у 2013 році, одним словом, можна буде просити лише у випадку розірвання трудових стосунків. Що стосується ситуацій пов'язаних з феноменами тимчасового призупинення трудової діяльності, або зменшення трудових годин через причини кризису ринку, то в таких випадках вступають в дію cassa integrazione ordinaria абo straordinaria.
 
Нагадуємо, що запит про виплату по безробіттю повинен бути наданий зацікавленою особою в INPS відразу на наступний день після припинення трудових відносин, або протягом 60 днів від дати закінчення трудових відносин.
 
Щоб мати право на виплату Aspi є необхідні два реквізити:
 
а) протягом останніх 2 (двох) років зайнятості роботодавець повинен був сплатити за працівника страховий поліс.
б) протягом останнього року перед закінченням контракту, роботодавець повинен був сплатити відповідні контрибути, які є зазначені законом.
 
Нарахування компенсації здійснюється на основі саме цього періоду — 2-ох останніх років зайнятості працівника.
 
Щоб вирахувати суму, яку працівник отримає по безробіттю, необхідно знати загальний обсяг доходів, який було накопичено за два останні роки. Практично це число ділиться на тижні внесків (тобто ті тижні, в яких працівник здійснював свою трудову діяльність за останні два роки) і множиться на 4.33 (тобто середнє число тижнів на місяць). Якщо заробітна плата на основі цього розрахунку не перевищує суми (річної переоцінки) 1.180 євро то Aspi дорівнюватиме 75% від зарплати (тобто максимум 885 євро компенсації по безробіттю). Натомість якщо дана сума перевищить 1.180 євро, то сума Aspi становитиме 885 євро плюс 25% від суми, що перевищує 1.180 євро. Загальна сума компенсації по безробіттю, однак, яку отримуватиме працівник, в будь-якому випадку, не може перевищувати суму позачергової надмірності, що в 2012 році, встановила 1 (одна тисяча) 119 (сто дев'ятнадцять євро) і 32 євроценти. Слід однак знати, що компенсація Aspi має свої поступові скорочення, тобто після 6 місяців виплата ASPI скоротиться на 15% і ще на 15% після завершення інших 6 міяців.
 
Переглядів: 682 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018