Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 23.10.2018, 20:00

Вівторок, 23.10.2018, 20:00

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2017 » Серпень » 30 » Як українцям отримати італійську пенсію? Довідка від Посольства України в Італії
14:51
Як українцям отримати італійську пенсію? Довідка від Посольства України в Італії

Для тих, хто цікавляться можливістю отримання італійських пенсій, Посольство України в Італії, разом з Міністерством Праці та Соціальної Політикм Італії, підготувало пам'ятку для українських громадян. Італійська система державного пенсійного забезпечення передбачає виплату пенсій за віком при досягненні встановленого законом віку та певного стажу, протягом якого сплачувалися пенсійні внески. Відповідно до останньої пенсійної реформи в Італії, пенсійний вік встановлено на рівні 66 років і 7 місяців однаково як для жінок так і для чоловіків і незалежно від сектору їх працевлаштування. Варто знати, однак, що протягом 2017 року залишається в дії перехідний період, а також і вік виходу на пенсію, які встановлено на такому рівні:

- для державного сектору: 66 років і 7 місяців;
- для приватного сектору (чоловіки): 66 років і 7 місяців;
- для приватного сектору (жінки): 65 років і 7 місяців;
- для самозайнятого населення (жінки): 66 років і 1 місяць.


Іншою вимогою отримання пенсії є 20-річний страховий стаж, період трудової діяльності, протягом якого сплачувались пенсійні внески. Відповідно до європейського законодавства, при підрахунку стажу враховується період роботи в інших країнах Євросоюзу.

При дотриманні цих умов (досягнення пенсійного віку та необхідний страховий стаж) працівник має право на отримання пенсії за віком, яка оформлюється Національним Інститутом Соціального Забезпечення (INPS). Зазначені положення стосуються і громадян інших країн, у т.ч. з поза меж Європейського Союзу, що легально працювали в Італії. Однак, для тих категорій іноземців, які не досягли встановленого критерію страхового стажу (у 20 років), італійське законодавство тим не менш передбачає можливість оформлення пенсії (окрім працівників, задіяних на сезонних роботах). Основними вимогами у цьому разі є:

- досягнення пенсійного віку у відповідності до норм італійського законодавства;
- повернення до країни походження.


При дотриманні цих умов, іноземці, з країн поза ЄС, що легально працювали в Італії, можуть звернутися до Національного інституту соціального забезпечення Італії (INPS) з заявою про призначення пенсії. Зазначену заяву можна оформити он-лайн на сайті INPS (https://www.inps.it). У подальшому підтверджуючі документи мають бути завірені в італійському консульстві в Україні та надіслані у INPS. Для доступу до сайту INPS необхідно мати відповідний PIN-код або електронне ID (т.зв. SPID). У разі відсутності таких електронних «посвідчень» особи, можна безпосередньо звернутися до консульського відділу Посольства Італії в Україні (м.Київ, вул. Ярославів Вал, 32Б, тел. + 38 044 2303109, e-mail: consolato.kiev@esteri.it.


При оформленні заяви на призначення пенсії необхідно вказати банківський рахунок, на який INPS перераховуватиме пенсії. Такий рахунок може бути відкритий в одному з банків в Україні. Крім того, Асоціація Італійських Працівників (ACLI), яка є уповноважена Міністерством Праці та Соціальної Політики Італії, надає допомогу при оформленні італійської пенсії для громадян інших країн. В Україні відділення ACLI відкрито за адресою: м. Львів, 79000, вул. Івана Франка, 15; тел. (0322) 60 07 81; Е-mail: ucraina @ patronato.acli.it Робочий розклад: понеділок, вівторок, четвер з 10:00 по 13:00 та з 14:00 до 17:00.


Нагадуємо, що для категорії громадян України, які працюють за кордоном стаж пропрацьований за кордоном не враховується при нарахуванні пенсії в Україні. Проте, існує можливість взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування і самостійно сплачувати за себе кошти для зарахування їм страхового стажу (див. Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2464-17). Відповідно до цього закону, громадяни України, які, наприклад, працюють за кордоном, можуть укласти добровільний договір і сплачувати внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, яке буде враховано при розрахунку пенсії в Україні. Особи, які виявили бажання добровільно сплачувати єдиний внесок з державного страхування мають звернутися безпосередньо до фіскальних органів України за місцем проживання.
 

Переглядів: 1194 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018