Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 21.04.2018, 23:14

Субота, 21.04.2018, 23:14

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Березень » 4 » Йозеф Ратцінґер тепер зватиметься Папа-емерит Бенедикт XVI
18:25
Йозеф Ратцінґер тепер зватиметься Папа-емерит Бенедикт XVI
 
Папа-емерит Бенедикт XVI
Фото сайту: trebisacce.info
Рим. 28 лютого 2013 року добіг до кінця 8-ми річний понтифікат Папи Бенедикта XVI, який і тепер зватиметься Папою, проте лише як «Папа-емерит», тобто почесний, вислужений. 11 лютого 2013 року під час Консисторії, Папа Римський Бенедикт XVI оголосив про те, що 28 лютого 2013 року піде у відставку. З цієї нагоди надаємо нашим читачам наш переклад офіційного звернення Папи до кардиналів:
 
"Дорогі брати,
Я скликав вас на цю Консисторію не лише для того, щоб розглянути три канонізації, але й для того, щоб оголосити вам про рішення, яке є дуже важливим для життя Церкви. Неодноразово випробувавши мою совість перед Богом, я прийшов до впевненості в тому, що моїх сил, зв'язку з похилим віком, більше не достатньо для того, щоб вести адекватне Петрове служіння.
 
Я добре розумію, що це служіння, через його суттєву духовну природу, слід виконувати не лише словами і вчинками, але не менше молитвою і терпінням.
 
Однак, в сьогоднішньому світі, який піддається багатьом стрімким змінам і стрясається від питань, які є глибоко важливими для життя віри, для того, щоб вести корабель Святого Петра і проголошувати Євангеліє, необхідними є і сила розуму, і тіла, сила, яка за останні кілька місяців зменшилась в мені настільки, що я мусів визнати свою нездатність адекватно виконувати служіння, доручене мені. Саме з цієї причини, і цілком усвідомлюючи серйозність цієї дії, з повною свободою я заявляю, що відрікаюсь служіння Єпископа Риму, Наступника Святого Петра, довіреного мені Кардиналами 19 квітня 2005 року, таким чином, що від 28 лютого 2013 року, о 20:00 годині, Престол Риму, Престол Святого Петра, буде вакантним, і ті, хто є за це відповідальним, повинні будуть скликати Конклав для обрання Верховного Понтифіка.
 
Дорогі Брати, я щиро дякую вам за всю любов і силу, з якими ви підтримували мене в моєму служінні, і прошу вибачення за усі мої недоліки. І тепер, довірмо Святу Церкву опіці Нашому Верховному Пастирю, Нашому Господу Ісусові Христові, і благаймо його святу Матір Марію, щоб своєю материнською опікою допомагала Отцям-Кардиналам в обранні нового Верховного Понтифіка. Щодо мене, то я прагну на майбутнє також вірно служити Святій Божій Церкві через життя, присвячене молитві.”

Ватикан, 11 лютого 2013
BENEDICTUS PP XVI

За всю історію Церкви це вже не перший випадок, коли папа подає у відставку. За рахунком це вже четверте в історії Церкви зречення Римського Архиєрея. До тепер ще три Римські Архиєреї відступили від свого служіння: першим Папою, якого Церква визнає як такого, що з власної волі пішов у відставку з свого уряду був папа Климент І, який очолював ранню Церкву у першому столітті. Пізніше св. Целестин V у 1294 році та Григорій ХІІ у 1415 році. Саме Папа св. Целестин V видав спеціальний декрет про те, що Римський Архиєрей може добровільно скласти служіння Верховного Пастиря Церкви. Сучасне канонічне право передбачає таку можливість, як законну прерогативу самого Папи: Кодекс канонічного права, канон 332 §2 та Кодекс канонів східних Церков, 44 §2.
 
Щож стосується питання, як саме зватиметься Бенедикт XVI після завершення свого понтифікату, то це питання не було просто формальним, адже хто був обраним Папою, тепер не може повернутися до попереднього титулу кардинала, адже в протилежному випадку такий титул не мав би для нього жодного сенсу, адже саме кардинали є тими, хто обирає Папу, а Папа Ратцінґер ще живий і залишається папою-емеритом. Саме з цієї ж причини Бенедикт XVI і надалі носитиме папську білу рясу, проте без верхньої папської мантії та пояса зі своїм гербом і звертатись до нього будуть як і до титульного Папи — «Ваша Святість». Звичайно, Йозеф Ратцінґер з 20 години 28 лютого 2013 року не носить більше папський "перстень рибалки", який визначає його як Папу і традиційних червоних туфель. Сам перстень вже анульовано через витиснення на ньому відповідного напису. Натомість тепер Папа-емерит носитиме звичний єпископський перстень. Варто зазначити, що новий Папа завжди зможе розраховувати на підтримку свого попередника, Папи-емерита Бенедикта XVI, який після обрання свого наступника повернеться у Ватикан, а не перебуватиме "ізольованим від світу”, як вже про це заявили деякі західні ЗМІ.
 
Безпекою Бенедикта ХVI займається тепер виключно держполіція Ватикану
 
Швейцарська Гвардія, яка відповідає за охорону Папи і місць, в яких він перебуває, після його відставки опинилася в дуже складній ситуації. "Оскільки Понтифік не помер, але сам відмовився від престолу св. Петра, гвардійці його вже більше не охороняють як і не мають обов'язку також тримати почесну варту тоді, коли він помре", - сказав головнокомандуючий Швейцарської Гвардії комендант Даніель Рудольф Арінг. Він також зазначив, що не тільки для католиків, але для всіх християн, Бенедикт ХVI є прикладом людини, яка постійно шукала істину. "Коли Папа зустрічався із гвардійцями, вони завжди відчували його велику доброту", - сказав Даніель Рудольф Арінг і додав, що, "безсумнівно, Бенедикт ХVI є людиною великого смирення та прикладом для наслідування. Швейцарська Гвардія буде завжди супроводжувати його молитвою”, - сказав комендант.
 
Тому тепер про безпеку "Папи на пенсії" в Кастель Гандольфо, що знаходиться неподалік Риму, тепер дбає Ватиканська Жандармерія. Вона також буде продовжувати його охороняти, коли через два місяці він переїде в монастир "Mater Ecclesia" що знаходиться у Ватикані.
 
Переглядів: 365 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018