Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 17.03.2018, 05:29

Субота, 17.03.2018, 05:29

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Серпень » 5 » Конституційний обов'язок захищати Батьківщину можна реалізувати не лише у збройний спосіб
19:01
Конституційний обов'язок захищати Батьківщину можна реалізувати не лише у збройний спосіб

В Україні така фраза багатьом здасться нечуваною або навіть провокативною, але така реальність існує у всіх країнах ЄС. Держава Україна, яка остаточно обрала свій природній шлях інтеграції у ЄС і через це сьогодні опинилась у стані війни з огляду на підлу політичну та військову агресію Російської Федерації, теж повинна негайно перейняти цю реальність в країн ЄС, щоб краще сконсолідувати суспільство, дати якісну відсіч ворогу і гарантувати громадянам їх конституційне право на безпеку. У який спосіб?

Світлина сайту visti-kamenia.com

Громадяни України, які, наприклад, проживають в Італії, знають, що в цій країні окрім Національної Служби Цивільного Захисту Італії (-надалі НСЦЗ) існує також і Національна Цивільна Служба (- надалі НЦС), яка є особливою державною строковою службою на користь держави, що базується на волонтаріаті та адміністративно підпорядкована Держдепартаменту Цивільної Служби Італії. Глава Держдепартаменту з питань ЦС і НЦС як і глава Держдепартаменту Цивільного Захисту Італії, який водночас є і главою НСЦЗ, є підзвітними виключно Раді Міністрів (Кабінету Міністрів) Італії. Натомість в Україні 2014 цивільної служби і досі не існує. І це дуже прикро. В нас вдома в Україні сьогодні йде війна, а не АТО, тому і проводиться мобілізація. І це зрозуміло та приймається. Проте військкомати після виходу останнього закону про мобілізацію у місяці липні, часто проводять мобілізацію на свій власний смак та вподобання, чим і спричинюють зайвий психологічний стрес у суспільстві, адже людям ніхто не пояснює їх прав і те, на кого під час мобілізації робиться основний акцент з огляду на те, що мова йде виключно про часткову, а не загальну мобілізацію. А такий стрес можна було б уникнути, якщо б в Україні окрім військової, існувала б і цивільна служба.

Не зважаючи на те, що сьогодні на сході нашої країни йде війна, а не АТО, керівництво країни абсолютно не усвідомлює того, що серед громадян України не всі є здатними виконувати свій конституційний обов'язок захищати Батьківщину зі зброєю в руках! А це реальність і її треба визнати!

Війна і брак належного досвіду ведення воєнних дій керівництвом генштабу “АТО”, породжує паніку і страх в суспільстві, а цьому слід запобігати і сконсолідовувати суспільство проти противника у якісний спосіб через залучення волонтерів державної строкової цивільної служби у лікарні, підрозділи ДСНС, Червоного Хреста України, інших неурядових організацій, які здійснюють свою діяльність у відповідності до норм міжнародного гуманітарного права, які б у тісній співпраці з Українським Військом (а не армією), Національною Гвардією України, батальйонами територіальної оборони могли б гарантувати цілому українському суспільству конституційне право на безпеку і виконувати свій конституційний обов'язок — захищати Батьківщину!

 

Національна Цивільна Служба Італії і що це таке?

Національна Цивільна Служба Італії була створена 6 березня 2001 року Законом Італії № 64/01. З 1 січня 2005 року в Італії не існує більше обов'язкової строкової військової служби, оскільки італійське військо перейшло виключно на вільну контракту основу. Відтак молодь отримала право вибору між проходженням військової строкової служби у Італійському Війську на контрактній основі або проходження цивільної служби у НЦС. Цивільна служба у НЦС як і військова у Італійському Війську обоє спрямовані на виконання громадянами свого конституційного обов'язку захищати Батьківщину, що є зазначено у ст. 52 Конституції Італії, проте у різні способи. Збройний у війську і незбройний (ненасильницький) у лавах НЦС. Такий підхід є не лише демократичним, але й моральним, оскільки сповна поважає гідність людини, її релігійні чи моральні переконання, адже в кінцевому результаті одна і друга діяльність спрямовані на захист власної землі. І це є основне!

У 2000 році в Римі було створене державне Агентство Цивільної Служби у відповідності до декрету-закону № 300 від від 30 липня 1999 року. Перед виходом цього декрету-закону існував закон Італії № 230/98 про Цивільну Службу, яка знаходилась колись у віданні Міністерства Оборони Італії. Цією службою колись керувала Генеральна Адміністрація з питань військового призову, примусового вербування, цивільної мобілізації та мілітаризації. Відповідно до ст. 1 Закону Італії № 230 від 8 липня 1998 року, цивільна служба, яка є альтернативою строковій службі у війську, стала особливою формою прояву конституційного обов'язку громадян щодо захисту своєї Батьківщини у відмінний спосіб. У цьому контексті ст. 8 пункт 2 літера е) Закону № 230/1998 надало Держдепартаменту НЦС компетенцію щодо розробки, в координації з Національною Службою Цивільного Захисту, альтернативних форм захисту цивільного населення в ненасильницький спосіб як у мирний так і воєнний час. З міркувань совісті та моралі Держдепартамент ЦЗ Італії запропонував Держдепартаменту НЦС Італії розробити для неї спеціальну програму діяльності, яка в мирний час або в разі оголошення державою часткової чи загальної мобілізації населення з огляду на загрозу війни, могла б бути задіяною для захисту країни в ненасильницький спосіб. Після розробки вищезгаданої програми діяльності, до ст. 12 Закону Італії № 230 від 1998 було внесено деякі поправки, зокрема, було добавлено пункт 4 в якому говориться про чіткі завдання НЦС у сфері захисту цивільного населення Італії. Детально мова йде про залучення мобілізованих осіб, що проходять державну цивільну службу у лави таких волонтерських асоціацій Італії як Національна Асоціація Громадської Допомоги та Порятунку (ANPAS), Національна Асоціація «Мізерікòрдія» (Associazione Nazionale Misericordie d'Italia) і особливо у лави Італійського Червоного Хреста (Croce Rossa Italiana).

Військовий Медичний Підрозділ Червоного Хреста Італії Світлина сайту difesa.it

Варто знати, що Червоний Хрест Італії, на відміну від Червоного Хреста України, має в собі різні оперативні (рятівні) та гуманітарні підрозділи. Двоє з цих підрозділів є дуже актуальними на випадок війни, хоч їх залучають і у мирний час у випадку великих стихійних лих чи інших надзвичайних ситуацій:

Військовий Медичний Підрозділ Червоного Хреста Італії у який входять військові медики (мужчини) офіцери строковики та звільнені в запас, які за освітою є медиками, мають офіцерські звання ЗС Італії та уніформи зі спеціальними шевронами ВМП ЧХІ). На світлині зображено військового медика ВМП ЧХІ. Світлина сайту difesa.it

Військовий Підрозділ Медсестер Червоного Хреста Італії у який входять військові медсестри ЧХІ (мають офіцерські звання та носять військові унфіорми зі шевронами ВПМ ЧХІ) та цивільні медсестри Червоного Хреста Італії (медсестри-волонтери, які мають спеціальну парамілітарну уніформу білого кольору зі шевронами ВПМ ЧХІ). На світлині зображено цивільних медсестер ВПМ ЧХІ. Світлина сайту roma.corriere.it

Військові медслужбовці Червоного Хреста Італії у випадку певної надзвичайної ситуації або у випадку війни у співпраці з медиками, медсестрами та парамедиками (волонтерами-рятівниками, які мають медичну освіту і здійснюють свою діяльність у волонтерських асоціаціях медичної допомоги) Національної Служби Охорони Здоров'я (підпорядкована МОЗ Італії), яка є також однією з оперативних структур системи цивільного захисту Італії, надають медичну та психологічну допомогу італійським військовим ЗС Італії та цивільному населенню як на національному (землетруси, повені) так і на міжнародному рівні (військові миротворчі місії).

Відеоматеріал про медсестер-волонтерів медичного військового підрозділу Червоного Хреста Італії. Відеоматеріал: https://www.youtube.com/watch?v=xLHTp9eOzAE

Натомість у мирний час діяльність волонтерів НЦС є спрямована на задоволення щоденних потреб суспільства та держави. Для того, щоб волонтери НЦС могли проходити свою строкову цивільну службу в державних чи приватних установах, а також в урядових або неурядових громадських організаціях, вищезазначені установи чи організації повинні відповідати всім структурним та організаційним вимогам чинного законодавства, а волонтери зобов'язані мати адекватну формацію (вишкіл) для здійснення тої чи іншої діяльності у тих чи інших установах або організаціях.

Приймаючи до себе волонтерів для проходження ними строкової цивільної служби, НЦС у відповідності до чинного законодавства Італії та з етичних міркувань, укладає з кожним одним волонтером спеціальну угоду для забезпечення цілей НЦС та методів їх реалізації.

НЦС дозволяє державним органам та приватним установам або волонтерським асоціаціям користуватися послугами вишколеного, молодого і мотивованого персоналу, який у свою чергу стимулюється можливістю отримати кваліфікаційний досвід для майбутньої професії та працевлаштування.

НЦС Італії є спроможною забезпечити безперервне та якісне обслуговування державних органів та приватних організацій величезною кількістю волонтерів. Сьогодні НЦС Італії нараховує 21.000 волонтерів, які проходять державну цивільну службу у різних державних установах, урядових організаціях та громадських організаціях. У 2015 році уряд Італії планує збільшити цю квоту до 100.000 волонтерів, які проходитимуть строкову цивільну службу у лавах НЦС.

 

Які можливості надає НЦС державним органам та громадським організаціям через своїх волонтерів?

НЦС Італії дає можливість молодим людям (хлопцям та дівчатам), які є громадянами Італії у віці від 18 до 28 років присвятити рік свого життя на користь держави та суспільства, для поширення у суспільстві таких цінностей як солідарність, спільне добро і соціальна згуртованість.

Цивільна служба — це строкова волонтерська служба, яка надає молодим людям якісну професійну формацію, особистий зріст, зроджує в молодого покоління активну громадянську позицію, яка є вагомою у контексті соціального, культурного та економічного розвитку країни і в той же час надає волонтерам можливість мати свою скромненьку економічну самостійність на дрібні розходи (3 євро на день). Державна строкова цивільна служба у лавах НЦС як і строкова військова служба у війську оплачуються громадянам з держбюджету, адже вони спрямовані на благо, добробут та безпеку власної країни.

НЦС здійснює свою діяльність у наступних сферах: громадська допомога, медична допомога, соціальна допомога, цивільний захист населення у мирний час, цивільна оборона населення у час війни у лавах вищеперерахованих організацій, охорона навколишнього середовища, охорона історичної та культурної спадщини країни, будівництво, освіта, культура, мистецтво, цивільна служба за кордоном.

Волонтери НЦС здійснюють свою діяльність у вищезазначених сферах відповідно до Закону Італії про «Національну Цивільну Службу» № 64/01 від 6 березня 2001 року.

Волонтери, які проходять строкову державну цивільну службу при НЦС протягом 12 місяців, можуть здійснювати будь-які функції, які на них покладає НЦС у відповідності до їх професійного вишколу, державні органи влади, урядові та неурядові організації, асоціації (громадські організації — наприклад в Україні — Товариство Червоного Хреста України).

 

Можливості для молоді

Молоді люди, які є громадянами Італії віком від 18 до 28 років, що виявили своє бажання бути корисними для держави та суспільства у якості волонтерів НЦС, проходячи державну строкову цивільну службу, можуть подати у відповідні терміни (коли проходить відбір у відповідності до потреб держави) прохання про прийняття їх до НЦС, що передбачено законом. До заяви волонтери додають дипломи з кваліфікацією. Випускники вищої школи (10-12 клас), окрім атестату про зрілість (повну середню освіту), отримують також і диплом молодшого спеціаліста у тій чи іншій галузі, тому і до НЦС вони вступають вже зі здобутою спеціальністю!

Уряд Італії дозволяє акредитованим установам, які беруть до себе волонтерів НЦС для проходження в них державної строкової цивільної служби, використовувати у своїх офіційних документах навіть офіційний логотип НЦС Італії. 

На світлині зображено офіційний логотип НЦС Італії. Світлина сайту it.wikipedia.org

Після закінчення проходження державної строкової цивільної служби (12 місяців), волонтери, як правило, мають тенденцію підтримувати стосунки з установою у якій працювали, здійснюючи свою волонтерську діяльність. Це нераз дає їм можливість легше працевлаштуватись у ній або полегшує знайти роботу у іншій аналогічній організації за власною спеціальністю. В такий спосіб розв'язується проблема з працевлаштуванням громадян.

Підсумовуючи сказане, варто наголосити, що у мирний час діяльність НЦС Італії спрямована на такі суспільні цінності як здійснення суспільно-корисних робіт волонтерами НЦС для потреб суспільства та держави, наприклад, догляд за особами похилого віку, хворими у лікарнях, громадська допомога особам похилого віку чи іншим незахищеним верствам населення, цивільний захист, тощо. Натомість у час війни діяльність НЦС Італії спрямована на гарантування безпеки населенню через виконання заходів, які передбачає цивільна оборона (ЦО) у лавах вищезгадуваних організацій. Пам'ятаймо, що ЦЗ та ЦО є фундаментами демократичного порядку суспільства у такий період.

Адреса офіційного сайту НЦС Італії знаходиться за цим посиланням: http://www.serviziocivile.gov.it

Андрій Грицевич, Юлія Венгер
рятівники-волонтери НСЦЗ Італії

 

Переглядів: 1141 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018