Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Понеділок, 23.04.2018, 13:18

Понеділок, 23.04.2018, 13:18

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Липень » 4 » Молодь і Декрет-Закон про Працю № 76/2013
16:08
Молодь і Декрет-Закон про Працю № 76/2013
 
Фото з сайту Gazzetta Ufficiale
Минулої суботи Офіційний Вісник Італії опублікував Декрет-Закон про Працю № 76/2013. Декрет вводить податкові пільги для підприємців та молоді (новоприйнятих на роботу найманих працівників) віком від 18 до 29 років, а також зменшення терміну очікування щодо поновлення контракту на роботу.
 
Серед основних заходів уряду, що містяться у Декреті-Законі № 76/2013 від 28 червня 2013 року є закладено також план зайнятості країни на 2013-2014 роки.
 
Декретом-Законом № 76/2013 введено ряд заходів, які зокрема є пов'язані з попереднім Законом № 92/2012 та спрямовані на пояснення типології контрактів, які аплікуватимуться на новоприйнятих працівників на роботу та їх спрощення. Зокрема, мова йде про контракти на визначений термін і їх перетворення на невизначений (постійний) термін, про контракти щодо періодичної (сезонної) трудової діяльності, проектної роботи та додаткової зайнятості.
 
Декрет-Закон № 76/2013 після опублікуванння в Офіційному Віснику вже вступив в дію. Для роботодавців цей Декрет-Закон є заохочувальним, оскільки надає їм цілий ряд пільг, а також значне зменшення сплати податків за працівників аж до 650 євро на місяць протягом 18 місяців від дня прийняття працівника на роботу. Все це спрямовано для заохочення роботодавців приймати молодь на постійну роботу. Деконтрибуція (часткове або повне звільнення від сплати податків за працівників) триватиме 12 місяців за умови укладення між роботодавцем та новоприйнятим працівником контракту на визначений термін (до 1 року часу) з перспективою перетворення цього контракту на контракт на невизначений (постійний) термін. Успіх цього Декрету-Закону полягає у безпрецедентному відкритті уряду на прохання профспілкових організацій. Іншими словами — співпраці уряду з основними профспілковими конфедераціями країни, які представляють та захищають інтереси працівників, а саме CGIL-ем, CISL-ом, UIL-ем та UGL-ем, які наполягали на розробці саме такої моделі закону.
 
Для фінансування бонусу (який є рівним 33% від валової заробітної плати спрямованої на соціальне та страхове забезпечення працівника) Декрет-Закон № 76/2013 виділив 794 млн. євро на період наступних чотирьох років і щорічно його доповнюватиме з допомогою спецфондів ЄС, який на 2014 рік вже виділив для Італії 1 млрд. 500 млн. євро. В такий спосіб цього року італійські підприємства на Півдні Італії отримають з фондів держави 500 млн. євро, а Центр та Північ Італії лиш 294 млн. євро, за наступних умов:
 
- новоприйнятими на роботу повинні бути молоді люди віком від 18 до 29 років, оскільки на європейському рівні ця категорія характеризується як категорія знедолених осіб;
- ці особи принаймні за останні 6 місяців були без роботи, або не мають свідоцтва про середню освіту, або ж немають жодного професійного вишколу і, як правило, живуть на утриманні батьків.
 
Соціальна картка (social card) і заходи щодо Півдня Італії
 
Декрет-Закон містить також і інші конткретні стимули, починаючи з продовження випробувального періоду соціальної картки для найменш захищених верств населення та пенсіонерів, яку попередній уряд профінансував у розмірі 67 млн. євро на період 2014-2015 років для південних регіонів Італії з метою сприяння соціальній інтеграції 12-ти міст у яких ця картка діє. Крім того, у Південній Італії рефінансуються заходи для самозайнятості — 80 млн. євро, які є розділені на кооперативи, директорами яких є молоді люди до 35 років, що беруть участь у діяльності зміцнення суспільних благ та соціальної інтеграції громадян та на ґранти для молоді, яка стажується. Мова йде про так звані NEET (освіта, працевлаштування та тренінги), а також про тих, які не мають жодної професійної освіти і не працюють. Для них було виділено 168 млн. євро. Крім того 10,6 млн. євро виділено на навчальні заходи для студентів на навчальний академічний рік 2013-2014, які зможуть отримати від держави відшкодування у розмірі не більше 200 євро на місяць в якості компенсації витрат пов'язаних з навчанням.
 
Контракт на визначений термін
 
Ця стаття Декрету-Закону № 76/2013 містить найбільш важливі зміни, що стосуються питань робочих контрактів на визначений період: якщо колись на поновлення контракту після його закінчення працівник був змушений чекати аж 20 днів (оскільки роботодавці часто ухилялись від прийняття працівника на постійну роботу з огляду на кризовий стан та невпевненість у завтрашньому дні), то у відповідності до нового Декрету-Закону №76/2013 період очікування скорочено до 10 днів. Мова йде про контракти на визначений період терміном на 6 місяців, тобто 3+3 місяці. Останнім часом така практика тут є досить поширеною з огляду на кризовий стан країни. Контракти на визначений період та на невизначений (постійний) період, а також їх аплікування (застосування) на національному рівні регулюється Національними Колективними Контрактами кожної однієї сфери праці та категорії працівників, які було розроблено основними Профспілковими Конфедераціями (CGIL-ем, CISL-ом, UIL-ем та UGL-ем) та узгоджено з основними асоціаціями роботодавців країни відповідних секторів. Цей Декрет-Закон ввів також спрощення до реформи праці екс міністра Форнеро та його Закону про Працю № 92/2012. Нагадуємо, що Декрет Форнеро дозволяв роботодавцям приймати на роботу працівників без зобов'язання вказувати в декларації причину їх прийняття на роботу в тому випадку, якщо мова йшла лиш про перший контракт на визначений період тривалістю 12 місяців і не передбачав його перетворення автоматично на контракт на невизначений (постійний) період.
 
Типології контрактів
 
Ця стаття Декрету-Закону № 76/2013 бере до уваги контракти, які стосуються періодичної (сезонної) трудової діяльності, проектної роботи або додаткової зайнятості. Що стосується контракту на періодичну або сезонну трудову діяльність, то уряд встановив його максимальну межу - максимум 400 робочих днів протягом 3 (трьох) років. У випадку, якщо цю межу буде перевищено, то тоді цей контракт автоматично перетворюється на контракт з повною зайнятістю (160 годин на місяць — 40 робочих годин на тиждень) на невизначений (постійний) період. У випадку відмови роботодавця представити вчасно (2 робочі дні) Обласному Управлінню Праці декларацію про перетворення контракту працівника на вищезгаданий контракт, Декрет-Закон № 76/2013 передбачив адміністративні санкції розміром від 400 до 2400 євро за кожного одного працівника. Санкції збільшено втричі, якщо роботодавець не сплатив у Національний Інститут Соціального Забезпечення (INPS) за працівників приписані трудовим кодексом податки та контрибути.
 
Що стосується контратів типу Co.co.pro (проектна праця), то тепер цей контракт не передбачає обов'язку виконання новоприйнятим працівником функцій, які є передбачені виключно для працівників з повною зайнятістю, які мають контракт на невизначений (постійний) період. Мова йде про «compiti puramente esecutivi e ripetitivi». Натомість Закон № 92/2012 передбачав для новоприйнятих працівників саме такі функції. Декрет-Закон № 76/2013 захистив також працівників і від хитростей роботодавців, які часто при прийнятті на роботу працівника, примушували його писати відразу заяву про звільнення за власним бажанням і в такий спосіб здійснювали постійний тиск на працівників. Тепер за це окрім адміністративних санкцій передбачено і кримінальну відповідальність роботодавця у відповідності до норм Кримінального Кодексу «про приватне насильство». Ця пропозиція також була внесена профспілками.

Нові ТзОВ та їх спрощення
 
В розділі Декрету-Закону № 76/2013 про ТзОв передбачено значні адміністративні та податкові спрощення щодо відкриття власної фірми з деномінацією «Товариство з обмеженою відповідальністю» (т. зв. ТзОВ — по-італійськи: «Società con responsabilità limitata» – Srl.). Мова йде про поглинання новою моделлю старої моделі фірми (компанії) з обмеженою відповідальністю зі статутним капіталом, який тепер передбачено для нових ТзОВ. Окрім цього якщо колись ТзОВ мали право створити лише особи до 35 років, то тепер вікове обмеження відмінено. По суті ця норма розширює коло нових компаній цього типу, які тепер мають доступ і до спрощень у сфері податкових пільг для інвесторів. Для компаньйонів (членів товариства), які є фізичними особами, тепер немає жодних зобов'язань щодо збереження ними протягом двох років від дня створення фірми (компанії) більшості квот або акцій, а також права голосу. Витрати на дослідження і розвиток компанії повинні дорівнювати 15% балансу компанії, а не 20% як це було колись.
 
Переглядів: 703 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018