Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


П`ятниця, 22.02.2019, 10:57

П`ятниця, 22.02.2019, 10:57

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2015 » Липень » 20 » Муранське скло та колорити Венеції в українському виконанні
10:51
Муранське скло та колорити Венеції в українському виконанні

Венеціанське скло є відомим в цілому світі не лише завдяки своїм типічним характеристикам, які є притаманними місцевості у якій воно виготовляється, але перш за все тому, що воно виражає неабияку пасію до краси і мистецтва, а також і професійність та чарівність душі його творця. Якщо з часів пізньої римської епохи виготовленням скляних виробів у Венеції традиційно займались італійці, то сьогодні венеціанські скляні вироби отримали цілком новий формат, який одночасно поєднує в собі не лише італійські знання та досвід, але і неоціненне багатство душі української венеціанки Валентини, яка щодня наповнює їх своєю фантазією в поєднанні з ніжністю та ласкою. Валентина є справжнім віртуозом і професійно реалізовує з муранського скла різні типи намиста, кулони, кольє, підвіски і навіть браслети. За останній рік її талант та здібності високо оцінили не лише місцеві виробники та власники спеціалозованих крамниць у Венеції та околицях, але і знавці та експерти даної сфери в Україні.


Українська венеціанка Валентина зі своїми виробами у Венеції

Історія скла бере свій початок з фаянсу, який древні єгиптяни винайшли приблизно 3000 років до нашої ери. Фаянс був домінуючим і відігравав неабияке значення як для самих ремісників так і для покупців, адже вироби з фаянсу виражали не лише віртуозність майстрів, а й містили в собі глибоку філософію суспільного розвитку та комерції. Вироби з фаянсу були справжніми артефактами, оскільки максимально наближали фаянс до скла. Техніка виробництва полягала у вмілому покритті дрібних морських камінців склоподібною амальгамою зелено-блакитного кольору та їх заокруглення. В такий спосіб ці вироби нагадували напівдорогоцінні камені. Історики схильні до думки, що винахід цього колориту стався цілком випадково, через поєднання скляної пасти з оксидом міді.


Вироби Валентини

Один з найстаріших мануфактів, який і досі визначається як скляна перла, бере свій початок приблизно 2000 років до н.е., який належав XII-ій єгипетській династії та був надзвичайно схожим до сучасного муранського скла, а фрески, які було виявлено у гробниці Бені Хасана доводять, що мистецтво дутого скла в той час було вже досить відомий, мало сильний розвиток та користувалось неабияким попитом. До речі, намисто зі скляних перлин цариці Хатшепсут яскраво свідчить про розквіт цього виробу між чотирнадцятим та шістнадцятим століттям до нашої ери.


Вироби Валентини

Наприкінці другого та на початку першого тисячоліття до нашої ери, мистецтво скловиробництва було поширено також і на центральну частину Середземного моря завдяки перевезенню цих виробів мікенськими, а пізніше і фінікійськими купцями.

У пізній римській епосі імператор Костянтин I-ий видав закони, які значно посприяли розвитку ремесла склодувів. Зокрема їх було звільнено від сплати податків, а їх професія, за важливістю, прирівнювалась до професії лікарів, фармацевтів та архітекторів. Так вийшло, що з того моменту в Італії виготовлення бісеру, а також інших скляних виробів, набрало неабиякого значення та популярності. Зокрема перший цех скловиробництва було створено у Аквілеї, древньому римському порту, який відігравав надзвичайно важливу роль у сфері перевезень та торгівлі зі Сходом. Пізніше, виробництво скла було перенесено до містечка Мурано, що знаходиться неподалік Венеції. Про це свідчать старі артефакти, які датуються п'ятнадцятим століттям нашої ери. Однак, якщо брати до уваги древній королівський указ з 1291 року, який було видано з технічно-логістичних міркувань, то скляні вироби Республіки Сереніссіма виготовлялись виключно у Мурано, натомість бісер виготовлявся виключно у Венеції. Іншим цікавим історичним фактом є і те, що даний указ, який забороняв створення у Венеції печей іншого призначення, ніколи не поширювався на виробників бісеру, тому всі його виробники впродовж століть мали свій осідок саме у Венеції.

У п'ятнадцятому столітті величезна кількість перл була експортована з Венеції у колонії, які знаходились у Західній Африці, Північній та Південній Америці, а також і в Індії, де вони не лише обмінювалися на інші вироби чи продукти, але і продавалися за високою ціною.

Починаючи з 1600 року венеціанці значно розвинули і збагатили свої технології виробітку скла та скляних перлин завдяки особливій технології. Ця особлива технологія сьогодні має назву «ал лỳме», тобто мова йде про виготовлення бісеру при спеціальній температурі лампового полум'я, що підживлюється жиром кита при спеціальному тиску повітря і в такий спосіб збагачує полум'я киснем. В такий спосіб ремісники спроможні досягти необхідної температури, що є придатною для плавлення твердих матеріалів.


Вироби Валентини

Партикулярність венеціанського скла полягає в тому, що воно має найрізноманітніші моделі, є надзвичайно багатим у кольорах та прозорим і є справді унікальним у своєму роді.

 

Типології венеціанських перл

Насправді існує лише два типи скляних кульок. Мова йде про суцільні та надуті кульки. В залежності від способу їх обробки, скляні кульки поділяються на три основні категорії: «ла контеріа», «ла розèтта» та «перле ал лỳме». Перли «контеріа» та «розèтта» це перли, які видуваються майстрами через спеціальні трубочки. Натомість перли «ал лỳме» створюються шляхом накладання на основну форму рамульованого скла інших шарів скла при спеціальній температурі вогню. Розмаїття моделей перел «ал лỳме» є практично нескінченним, адже вони можуть бути збагачені іншими матеріалами такими як золото, смальта чи вентурин і мати найрізноманітніші забарвлення. Хоч перли «ал лỳме» фактично є наймолодшими серед своїх венеціанських сестер з огляду на те, що їх виробництво було винайдено лише у 1600 році нашої ери, проте за способом виготовлення вони найскладніші.


Вироби Валентини

В залежності від різних методів виконання, ці та інші типи перел можуть бути згруповані в різні типології: шіèтa, міллефйòрі, соммèрсо, фйорàто. Однак число моделей, які можна отримати в результаті одночасного використання декількох методів виготовлення, практично є нескінченним.

Шіèтa це однокольорова перлина. Її форма може мати овальну, круглу та цілу низку багатьох інших форм, в залежності від багатства фантазії митця.

Міллефйòрі — це мозаїчні перли. Процес їх виготовлення є надзвичайно складним і клопітким, оскільки складається з багатьох різних стадій виготовлення за чітко встановленою процедурою.

Соммèрсо це багатошаровий та інтегральний клас перлин. Вони виготовляються шляхом покриття ядра (основи) багатошаровим монохромним склом, які пізніше занурюють у спеціальну гранульовану суміш кольорового скла, а потім покривають спеціальним прозорим склом. Якщо замість гранульованого скла, на спеціально підготовану перлину накласти сусальне золото або срібло, то в результаті можна отримати золоту або срібну скляну перлину.

Фйорàто це особлива перлина, яку можна отримати через накладання на ядро тонкого пласту авентурину. Пізніше, на поверхню готової перлини накладаються прикраси з авентурину. Завершується процес виготовлення шляхом накладання на перлину мізерних кольорових краплинок, які нагадують квіти.

Як і колись так і сьогодні всі ці перлини виготовляються у Мурано і Венеції та мають надзвичайно великий попит у всьому світі. Натомість для нас українців ці перли є не лише цінними та привабливими, але й зроджують почуття гордості і престижу, адже тепер муранське скло має не лише тисячолітню історію, але й українську душу.

Більш детальну інформацію про муранське скло та перли, які виготовляє Валентина, можна отримати на Фейсбук за цим посиланням: https://www.facebook.com/pages/Le-Perle-a-lume-Di-Murano-by-Valentina/401996733179378

Електронна пошта майстpині: tina.bilet (собачка) libero.it
Моб.тел.: (+39) 320 76 91 165

Переглядів: 1250 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2019