Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 17.03.2018, 05:35

Субота, 17.03.2018, 05:35

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2010 » Серпень » 3 » Ми розробили велику програму щодо імміграції в Італії - On.le Massimo d'Alema
09:09
Ми розробили велику програму щодо імміграції в Італії - On.le Massimo d'Alema
 
деп. Массімо Д'Алема
03 серпня 2010  - http://svit.ukrinform.ua/
 
Європа в цілому, а зокрема й Італія, незважаючи на економічну кризу, і далі приваблюють сотні тисяч іммігрантів з багатьох країн світу. Питання імміграції є одним з фундаментальних для Європи, зазначив у інтерв'ю кореспондентові УКРІНФОРМу депутат італійського парламенту, у минулому прем'єр-міністр та міністр закордонних справ Італії Массімо Д'Алема. В Італії іноземці становлять 6% населення і забезпечують 10% ВВП країни. Це явище вже стало фундаментальним для всієї Італії, і не тільки для її економіки, переконаний Массімо Д'Алема.
 
- Пане Д'Алема, якою є нинішня політика Італії щодо іммігрантів?
 
- Політика щодо імміграції нам потрібна, але її немає: у нас не політика, а погляд на імміграцію винятково з точки зору безпеки. Питанням імміграції у нас займається міністр внутрішніх справ - так, ніби приїзд іноземців є проблемою тільки громадського спокою.
 
Є, на жаль, політичні сили, які грають на ірраціональному страху деяких італійців перед іноземцями. Наприклад, була укладена угода з Лівією про повернення назад нелегальних мігрантів, які припливають морем. Ця угода є пропагандистською, тому що нелегалів, які припливають морем, - 6-7% від загальної кількості. Тобто ефективність її насправді є дуже помірною, але ця угода була потрібна для реклами, для заспокоєння суспільної думки.
 
Так само немає політики щодо легальних мігрантів, яка допомагала б інтегруватися людям, які приїздять до нас працювати. Процес отримання італійського громадянства є дуже довгим. Те, що люди живуть в нашій країні впродовж багатьох років, слухняно платять податки, дотримуються правил і при цьому не мають громадянських прав - це велика несправедливість. Така дивна країна: люди, які живуть в Аргентині з італійським паспортом і платять податки там, можуть обирати італійський уряд, а іноземці, що постійно мешкають в Італії, не можуть обирати навіть місцеву владу.
 
- Які ви бачите шляхи для вирішення цих проблем?
 
- Шляхом розв'язання питань я бачу співробітництво з країнами походження іммігрантів та країнами їхнього транзиту. Звичайно, треба боротися з нелегальною міграцією, і нелегальних мігрантів можна не приймати, але тільки таким чином, щоб це відповідало міжнародному праву. Спочатку необхідно переконатися, що йдеться про особу, яка не має права на біженство, і тільки потім супроводжувати її до країни походження. Не впускати ж усіх - суперечить міжнародним нормам. Адже таким чином відкидаються і ті, хто має право приїхати до нас.
 
Крім того, я глибоко переконаний, що з нелегальною міграцією простіше боротися, коли існує політика щодо легальної міграції. Разом з фундацією „Створювати майбутнє”, президентом якої є спікер Італії Джанфранко Фіні, ми розробили велику програму щодо імміграції, виробили спільні пропозиції. Сподіваюся, що у вересні, коли вийде ця програма, вона стане предметом дискусії. Там, зокрема, пропонується, щоб імміграційні потоки формувалися залежно від потреб італійського ринку праці. Наша ідея полягає в тому, щоб створити привілейовані канали в'їзду для тих, хто має певні професійні характеристики.
 
- На Ваш погляд, яким чином вплинула економічна криза на іноземців, які мешкають в Італії?

- Безсумнівно, криза сильно б'є по іммігрантах. Якщо людина має робочий дозвіл на проживання і втрачає роботу, то вона сильно ризикує втратити також і дозвіл. Тому потрібна соціальна політика щодо таких людей. Ми пропонуємо надавати їх ширші можливості в пошуку роботи. Якщо людина сьогодні безробітна, то це не означає, що вона й пізніше не знайде роботи. Отже, їй треба дати більше часу для пошуків роботи.
 
Ще одним негативним наслідком кризи є те, що питання іммігрантів стало гостріше сприйматися суспільством, хоча нічого не вказує на те, що іммігранти забирають роботу в італійців. Адже іноземці або мають високопрофесійні специфічні знання, яких не мають італійці (завдяки чому їх і запросили працювати в Італії), або ж це люди, що працюють на роботах, на які італійці не рвуться.
Сама ж криза, на жаль, не закінчилась. У тому числі тому, що Європа не має політики виходу з кризи. Поки що єдиний метод боротьби з кризою - це скорочення державних видатків. І жодної стратегії розвитку. А без стратегії ми ризикуємо ще довго перебувати в цьому становищі: дуже низьке економічне зростання, високе безробіття та соціальна напруженість.
 
Переглядів: 774 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018