Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 21.04.2018, 23:14

Субота, 21.04.2018, 23:14

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Липень » 23 » о. д-р. Бориса Ґудзяка номіновано новим Апостольським екзархом для українців у Франції
21:16
о. д-р. Бориса Ґудзяка номіновано новим Апостольським екзархом для українців у Франції
 
Ректора Українського Католицького Університету о. д-ра Бориса Ґудзяка добре знають, люблять та поважають і українці в Італії. У суботу, 21 липня 2012 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Венедикт XVI прийняв зречення з уряду, яке у зв’язку з досягненням граничного віку подав Преосвященний Владика Михайло (Гринчишин), Апостольський екзарх для українців греко-католиків у Франції. Його наступником Папа призначив, благословивши вибір Синоду Єпископів УГКЦ, всесвітлішого отця Бориса Ґудзяка, дотеперішнього ректора Українського католицького університету, надаючи йому титулярний осідок Каркабії. Апостольський екзархат для українців греко-католиків у Франції був утворений 22 липня 1960 року. Першим екзархом був Владика Володимир (Маланчук), а після його зречення (через вік у 1982 році) наступником став Владика Михайло (Гринчишин), якому в лютому цього року виповнилося 83 роки. Про це повідомляє Ватиканське Радіо.

У повідомленні Ватиканського прес-центру читаємо, що о. Борис Ґудзяк народився 24 листопада 1960 року в місті Сіракюз у Сполучених Штатах Америки в сім’ї українських емігрантів з Львівщини. Освіту здобував в Сиракузькому університеті та у Папському урбаніанському університеті й Папському східному інституті в Римі.
 
У 1992 році Борис Ґудзяк прибув до Львова, де став засновником Інституту історії Церкви, який очолював до 2002 року. У 1993 році Блаженніший Мирослав Іван (Любачівський) призначив його головою комісії з відновлення Львівської богословської академії, якої від 1995 року він був віце-ректором, а від 2000 року – ректором.
 
На основі академії 2002 року було засновано Український католицький університет і о. Бориса Ґудзяка призначено першим ректором. Таїнство Священства о. Борис прийняв у 1998 році в соборі Святого Юра у Львові.
 
Владика-номінант є автором численних наукових праць і публікацій про історію Церкви, богословську освіту та на різні теми суспільно-культурного характеру. Докладнішу біографію о. Бориса Ґудзяка можна прочитати за цим посиланням: ucu.edu.ua/about/senat/fr-borys-gudziak.
 
 
Хіротонія владики-номіната Бориса (Ґудзяка) відбудеться у Львові
 
Чин возведення у єпископський сан владики-номіната Бориса Ґудзяка – Апостольського екзарха УГКЦ у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу, відбудеться 26 серпня 2012 у соборі святого Юра, у Львові. Урочисту Літургію за участю владик, священиків, чернецтва та мирян УГКЦ очолить Патріарх Святослав Шевчук.

Дата 26 серпня вибрана невипадково. У цей же день відбудеться також посвячення дітища ректора УКУ – студентського колегіуму ім. Йосифа Сліпого. Це символічно, адже протягом останніх років цей проект є під особливою увагою та опікою о. Бориса.

В УКУ номінацію сприйняли з розумінням всієї важливості цього призначення. «Ми бачимо в цьому призначенні прагнення УГКЦ як цілості бути більше відчутною в Об’єднаній Європі. Не забуваймо, що Франція, Швейцарія і країни Бенілюксу – це також і Брюссель, столиця Європейського Союзу, та Женева, важливе місто для багатьох європейських організацій. Дипломатичний хист о. Бориса відомий нам уже давно, а тому можна бути певним: з приходом нового владики в цей особливий європейський простір голос УГКЦ буде чутно набагато краще», – розповів в інтерв’ю для РІСУ проректор УКУ Мирослав Маринович.

Ще один проректор УКУ Тарас Добко вважає, що Екзархат, куди о. Борис отримав призначення, особливий – насамперед тому, що об’єднує кілька європейських країн, де різні мови, різні обставини та різна історія: «Це доволі велика територія, на якій розкидані парафії УГКЦ, що складаються з українських повоєнних мігрантів та нової хвилі мігрантів-заробітчан. Вважаю, що служіння о. Бориса у цих країнах перегукуватиметься з тим, яке означив для УКУ Патріарх Йосиф Сліпий – збирати у розсіянні сущих, бути провідником і душпастирем для десятків тисяч українців у різних містах і містечках Західної Європи».

21 липня 2012 року Папа Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду, яке у зв’язку з досягненням граничного віку подав владика Михаїл Гринчишин, ЧНІ, Апостольський Екзарх для українців греко-католиків у Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу. Його наступником Папа призначив о. д-ра Бориса Ґудзяка, надаючи йому титулярний осідок Каркабії. Владика-номінант Борис (Ґудзяк) стане 49 єпископом Української Греко-Католицької Церкви.

Джерело: http://risu.org.ua

Адміністрація інфо-правового порталу в Італії складає владиці-номінанту свої найкращі вітання та побажання! Дякуємо Богові за дар Вашого служіння на благо нашої Церкви та України!
 
Переглядів: 531 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018