Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


П`ятниця, 23.03.2018, 00:32

П`ятниця, 23.03.2018, 00:32

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Березень » 31 » Парафовано Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС. Що буде далі?
23:18
Парафовано Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС. Що буде далі?
 
 
Фото сайту: корреспондент.net 
Сьогодні 30 березня 2012 року у Брюсселі було розглянуто питання парафування угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Цю суто технічну процедуру провели заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін та чільний представник Європейської служби зовнішньої діяльності Мирослав Лайчака. Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ. "Сьогодні глави переговорних делегацій України та Європейського Союзу парафували текст угоди про асоціацію, невід'ємною частиною якого будуть положення про створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі", - сказано в спільній заяві глав делегацій, оприлюдненій у п'ятницю в Брюсселі (Бельгія). 
 
Експерти України та ЄС прогнозують, що офіційний Київ намагався представити це черговим досягненням на шляху "євроінтергації", яка більше нагадує євроімітацію. Тим часом у самій об’єднаній Європі парафування вважають звичайнісінькою фіксацією тексту документа. А загалом набуття угодою чинності залежить від того, чи перестане українська влада використовувати судові важелі в боротьбі з опозицією, вибірковою телефонною юстицією, і.т.д.
 
Що повинна змінити Україна щоб Угоду було підписано? У ЄС є чіткі стандарти і цінності. Україна ж натомість лише заявляє про своє прагнення дотримуватися цих цінностей, але тут справа зовсім інша. Україна повинна перш за все здобути реально засади правової держави, демократії і дотримання свободи слова. ЄС хоче бачити реальні відповідні зусилля і серйозний поступ у цьому напрямку зі сторони України, а також більш активну діяльність громадянського суспільства. А все це сьогодні в Україні є лише на стадії зародження. За гратами і надалі залишаються Юлія Тимошенко, Юрій Луценко та величезна кількість інших свідомих патріотичних опозиціонерів. Їхнє звільнення і надання їм права брати участь в осінніх парламентських виборах цього року став би непоганим початком для впровадження в Україні і інших європейських цінностей та діалогу про інтегрування України в ЄС. Український мафіозний клан повинен збагнути те, що цінності Європейського Союзу треба не лише поділяти, а ними треба жити і керуватися в житті.
 
На сьогоднішній день в Україні видно значний регрес і жодного прогресу в процесі єврореформ для покращення добробуту та захисту прав власних громадян. В Україні перш за все слід провести належні реформи у сферах законодавства, юстиції та правоохоронних органів. Мова йде про незалежне правосуддя, про дієві структури правової держави, про свободу ЗМІ, про цивільну і кримінальну відповідальність українських суддів щодо винесення своїх рішень. Чинна влада через "правоохоронні" органи щодня старається залякати своїх же громадян – виразна практика мафіозних кланів. А залякування є неприпустимі і в цивілізованому демократичному світі не сприймаються і не толеруються, тож як такі повинні зникнути. Що стосується асоціацій або/та громадських організацій і фондів, то їм повинна бути надана можливість вільного розвитку. Громадяни повинні користуватись незаперечним правом на вільні зібрання, мирні маніфестації, мати реальний захист своїх прав зі сторони синдакатів (профспілок), які у свою чергу своїм особистим прикладом повинні це довести громадськості опираючись на досвід європейських синдакатів. Одним словом - якщо Україна справді хоче ввійти в ЄС то не повинна повертати голову назад у бік Кремля, а вести і підтримувати з ним лише бізнесові справи, які не можуть і не повинні торкатись питань незалежності. Треба відкинути раз і назавжди прогнилі стереотипи і ні в якому разі не вмикати задній хід! Чинна влада України зобов'язана прийняти умови ТИХ частиною ЯКИХ Є і МИ історично і територіально споконвіку, бо саме на цих цінностях і стандартах рухається ЄС.
 
Про що домовились? Київ та Брюссель домовились провести парафування угоди про політичну асоціацію та зону вільної торгівлі без зайвого галасу. Адже мова йде про підписи на 170 сторінках політичної частини документа й першої та останньої сторінок частини щодо вільного торговельного простору. Переговори навколо тексту угоди завершилися ще торік, але через очевидне погіршення демократичної та правової атмосфери в Україні, на саміті у грудні наші брати європейці пообіцяли лише її парафування, а не підписання.
 
Що таке парафування?  (від французької paraphe — розчерк, скорочений підпис, гриф), попереднє підписання міжнародного договору ініціалами осіб, що брали участь в його виробленні (ініціали ставляться на кожній сторінці погодженого тексту проекту договору). Це необов'язкова стадія укладення міжнародного договору, яка здійснюється за вільним бажанням сторін. Юридичне значення цього терміну полягає в тому, що воно зв'язує осіб, які його підписали, зобов'язанням рахувати переговори по конкретних частинах, або по тексту в цілому закінченими і позбавляє їх можливості відступати від вже погоджених формулювань.
 
«Після парафування ми починаємо процедуру підготовки угоди для підписання. Це займе певний час, це суто технічний процес. Є приклади для ЄС, коли після парафування, угоду готували до підписання близько року. Угода між Україною та ЄС налічує майже 2 тисячі сторінок. До того ж, угоду треба перекласти на всі мови держав-членів ЄС. Тож, уся ця підготовка, на мою думку, займе близько півроку», – зазначив заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін.
 
Як кажуть європейські дипломатичні джерела, Євросоюз рушить далі до підписання й ратифікації цього документа тільки тоді, коли українська влада продемонструє зміни у державній та судовій системі, зокрема, найважливіший показник, – звільнення Юлії Тимошенко та інших опозиціонерів, засуджених через політичні переконання.

Позиція Януковича

Європейські експерти вказують на те, що чимало політиків Євросоюзу вважають угоду про асоціацію з Україною важелем впливу на команду чинного Президента України Віктора Януковича. Вони переконані, що слід продовжувати політику умов до того часу, поки в Україні не відбудуться реальні кардинальні зміни починаючи від звільнення опозиційних діячів та лідерів. Такі вимоги прийняли всі країни Східної Європи для вступу в ЄС, - проте з власної волі і без жодних примусів. В Україні натомість все йде з під батога і гальмують це все мафіозні олігархічні клани.

Чим на практиці є для Президента Януковича угода про асоціацію? Зобов’язання провести демократичні і політичні реформи на зразок ЄС, які практично зменшать його владу? Ні! Для нього у першу чергу це вільний вихід на загальноєвропейських ринок, а права людини та свобода слова - річ другорядна! Шкода, але в ЄС це не сприймають.
 
Лише перша частина парафування

Характерно, що сьогодні відбулося - це лише перша частина парафування, бо надалі частина тексту, який регламентуватиме зону вільної торгівлі між Україною та ЄС ще має пройти додатковий лінгвістичний аналіз. Потім, після перекладу цих майже двох тисяч сторінок всієї угоди, її передадуть до Ради Євросоюзу, яка має видати Єврокомісії мандат на підпис. Для вступу в силу угоди необхідно його підписання президентами та ратифікація Верховною Радою, Європейським парламентом та національними парламентами всіх без виключення 27 країн-членів ЄС і все це при умові, що в Україні розпочнеться процес реальних змін... Ось таке майбутнє чекає нас українців і при чому не з нашої вини, а з вини тих, які нами, УКРАЇНЦЯМИ, - нажаль керують.
 
Парафування Угоди про асоціацію стало можливим завдяки консолідованій позиції українського суспільства.

Парафування Угоди про асоціацію стало можливим в тому числі й завдяки консолідованій позиції української опозиції та громадянського суспільства в питанні євроінтеграції, - вважають у партії «УДАР» .
 
В заяві партії йдеться про те, що «УДАР» та її лідер Віталій Кличко використовували усі свої можливості, аби донести до європейських політиків і партнерів України позицію щодо необхідності якнайшвидше парафувати текст Угоди. Тому сьогоднішня подія, попри її технічний характер, є важливою перемогою всіх проєвропейських політичних сил як ЄС так і України.
 
«Парафування документу, над яким з 2007 року працювали десятки українських та європейських експертів і дипломатів, можна розглядати як жест доброї волі з боку ЄС по відношенню до українського народу, який не повинен бути заручником дій авторитарної влади», – вважають в партії «УДАР».
 
«Сьогодні, коли дії української влади ставлять під загрозу євроінтеграційні прагнення нашої країни і віддаляють стратегічну мету повноцінної інтеграції до ЄС, опозиція та громадянське суспільство мають згуртуватися навколо європейських цінностей, жорстко і принципово відстоювати європейські демократичні принципи, докласти максимальних зусиль для зміни ситуації в Україні на краще», – йдеться у заяві.
 
В партії «УДАРі» наголошують, що сьогодні саме від Києва залежить, коли буде підписано і парафовано Угоду: «Переконані, що запорука швидкого підписання документу – це чесні демократичні вибори, повага до прав людини, звільнення з-за грат опозиційних політиків, відмова від вибіркового правосуддя».
 
Відеоматеріал від KratuUA за 2011 рік:
 
 
Переглядів: 703 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018