Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 17.03.2018, 05:30

Субота, 17.03.2018, 05:30

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2010 » Жовтень » 9 » Петро Петриченко: ВІДРОДИМО ДОВІРУ ЛЮДЕЙ ДО ПРОФСПІЛОК
09:56
Петро Петриченко: ВІДРОДИМО ДОВІРУ ЛЮДЕЙ ДО ПРОФСПІЛОК
 
Сьогодні в Україні існує багато проблем в суспільно-політичному житті, багато людей потребує соціального та правового захисту. Трудове населення України завжди пов’язувало свої сподівання та надії з профспілками та терпляче чекало на суттєві зміни на краще. Минали роки, десятиліття, а їх сподівання так і не оправдались, оскільки громадяни не отримали необхідного захисту та гарантій з боку профспілок. Ніхто не сказав рішучого „ні” коли людей масово звільняли з роботи, коли людям не виплачували заробітну плату, коли нехтувалися їх правами.
 
Позиція старих екс-радянських профспілок, а точніше їх лідерів, часто нагадувала так званий страусовий синдром і в результаті привела до загальної зневаги до профспілок та їх працівників. Профспілки втратили практично усі впливові функції. Через їхню пасивну позицію, профспілками було втрачено право законодавчої ініціативи, а пізніше профспілок було позбавлено інспекторів праці, правових інспекторів. Профспілки України сьогодні майже не мають жодних реальних контрольних функцій, не мають жодних реальних важелів впливу на державу.
 
 
Знецінення ролі профспілок в Україні відбувалося поступово, завдяки неконструктивній, угодницькій позиції старих так званих "жовтих” профспілок, які ідентифікуються з пост-комуністичною Федерацією Профспілок України, - старим провладним екс-радянським профоб’єднанням, яке і сьогодні є частиною сучасної влади. Ті профспілки, які сьогодні є членами ФПУ нажаль так і не зрозуміли суті свого покликання та діяльності. Переобтяжені величезним майновим комплексом, що залишився у спадщину від колишнього СРСР, ці профспілки виявилися не дієздатними та неспроможними стати на захист прав та інтересів працівників. Вони і сьогодні радше готові захищати інтереси роботодавців ніж права працівників. Саме так відбулася повна девальвація назви „профспілка”.
 
Сьогодні в українському суспільстві профспілка абсолютно не асоціюється з органом який займається захистом прав людини, захистом прав працівників. В багатьох існуючих профспілках, відбувається збагачення конкретних профспілкових босів, процвітає корупція та хабарництво, йде підкормка угодних профспілкам чиновників. Монополія ФПУ та їй вірних профспілок, практично повністю дискредитувала профспілковий рух в Україні. Недовіра людей в Україні до профспілок перейшла критичну позначку і вже зараз понад 70% не довіряють профспілкам, не вірять у їх захисну функцію та спроможність протидіяти безладу в державі, а також ефективно захищати права людини. Життя громадян в Україні погіршується з кожним днем і це не лише завдяки глобальній економічній кризі. Незадоволення людей зростає все більше і більше. Для мільйонів українців бідність стала нормальним явищем. Обіцяного покрашення життя, підвищення життєвого рівня людей так і не відбулося. Ціни і тарифи постійно зростають. Заборгованість заробітної плати на сьогоднішній день в Україні становить понад 1,7 млрд.грн., і стійкої тенденції до зниження не спостерігається, а в деяких галузях вона навіть зросла на 23%. В той сам час зростає і кількість олігархів та їх доходи, розмір яких, вже перевищує 65 млрд. доларів. Влада не піклується про свій народ, вона переймається лише власним збагаченням та боротьбою за свої повноваження. Її гасла про подолання корупції так і залишилися гаслами.
 
На сьогоднішній день в Україні зареєстровано 150 профспілок та профспілкових об’єднань, але їх кількість не переросла в якість. Нові профспілки розпорошені, малочисельні, більшість яких переймається власним виживанням. Вони, здебільшого, зайняли пасивну позицію, стали на шлях загравання з Федерацією Профспілок України. Всім знаний вислів: "Спасение утопающих – дело рук самих утопающих”, стало для людей занадто актуальним останнім часом. Але вижити в складних умовах без допомоги профспілок неможливо. Українське суспільство, однак, незважаючи на вищенаведені проблематики, ще не зневірилось повністю у відродження профспілок та у їх правозахисній здатності. А це можна зробити лише за умови очищення та повної реформації профспілкового руху в Україні як такого. Без цього змін не буде!
 
Зараз як ніколи необхідно відродити довіру людей до профспілок. Сьогодні українське суспільство потребує проведення кардинальної перебудови профспілкового руху. Потрібно запровадити абсолютно нову профспілкову ідеологію, нові підходи до діяльності профспілкових організацій, задіяти кращі інноваційні форми і методи світового досвіду діяльності профспілок, які б дозволили задіяти усі важелі впливу для здійснення справедливої та ефективної соціальної політики, аби унеможливити будь-яке маніполювання правами людини. Наша Національна Конфедерація Профспілок України вже розпочала цю профспілкову реформу.
 
З метою розробки нової стратегії профспілкової діяльності, розробки та здійснення нових підходів до подолання сучасної катастрофічної ситуації в Україні у всіх її сферах, відродження довіри людей до профспілок як справжніх правозахисних організацій працівників, ми розпочали глобальний аналіз наявного стану проблем в суспільстві, створюємо центри на місцях для широкого діалогу між людьми різних галузей, професій, уподобань. Щоб знайти кращі вирішення наявних проблем, ми розпочали постійний відкритий діалог на місцях з працівниками різних сфер і впевнені, що скоро визначимо приорітетні завдання для забезпечення ефективного захисту соціально-екомічних прав та інтересів працівників. Окрім цього, на даний момент ми розпочали опрацьовувати механізми щодо підвищення ефективності колективних договорів та угод усіх рівнів, розширення сфери їх застосування, посилення інституційних форм соціального партнерства, стараємось навести нові методи ділових відносин з органами виконавчої влади та асоціаціями роботодавців з метою більш повного захисту прав і інтересів працівників та запобігання порушень їх трудових та соціальних прав.
 
Ми переконані, що наша Національна Конфедерація Профспілок України стане центром інновацій профспілкової діяльності та профспілок нової генерації в Україні а також координаційним органом у реформуванні екс-радянської структури профоб'єднань, профспілок та їх діяльності. Профспілки, які ввійдуть до нашої Конфедерації матимуть не просто нове обличчя, а передусім - відповідну формацію для здійснення ефективної правозахисної діяльності у профспілоковій сфері. Разом з нашими громадянами та нашими закордонними партнерами ми утвердимо своє гідне місце у сфері захисту прав наших громадян як в Україні так і поза її межами та спільно з ними станемо активними учасниками соціального діалогу з державою та роботодавцями з метою ефективного вирішення будь-яких питань. Тому ми радо запрошуємо до співпраці всіх свідомих керівників профспілок та профспілкових організацій України та зарубіжжя, профспілкових активістів, науковців, юристів, менеджерів, економістів, усіх бажаючих, яким не байдуже майбутнє України і які бажають взяти участь у формуванні нової моделі Української Профспілки (Синдакату) та в організації профспілкової роботи, як в центральному штабі, так і в її регіональних осередках. Таким чином, очистившись від баласту та сконсолідувавши здорові сили, ми відродимо довіру людей до профспілок.
 
Ми беремо під свій захист усіх знедолених людей України! Нам усім разом треба дуже багато попрацювати щоб повернути втрачену довіру людей. Назріли питання законодавчого врегулювання та узгоження законів України щодо забезпечення прав і гарантій діяльності профспілок, налагодження ефективного соціального партнерства, реформування трудового права, соціального страхування, реформування судової системи, запровадження кримінальної відповідальності щодо осіб які протидіють діяльності профспілкок та їх працівникам. Ключовим глобальним питанням має стати повернення профспілкам права законодавчої ініціативи! Незалежні профспілки України не бояться труднощів і готові взяти на себе весь тягар вирішення проблем аби ефективно захищати права людини. Тільки в динамічному процесі, спільними діями можна досягти нових успіхів. А оцінку нам поставлять наші ж громадяни. Заради їх невичерпного кредиту довіри, заради сильної України, ми готові працювати і жити.

Петро ПЕТРИЧЕНКО
Генеральний Cекретар НКПУ
м. Київ
 
Переглядів: 726 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018