Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 21.04.2018, 23:07

Субота, 21.04.2018, 23:07

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Вересень » 12 » Порядок перебування в Шенгенській зоні громадян України тепер буде іншим
11:26
Порядок перебування в Шенгенській зоні громадян України тепер буде іншим


Внесено деякі технічні доповнення до Шенгенського кодексу щодо урахування терміну перебування громадян України на території Шенгену за короткостроковими візами, які нещодавно затвердила Рада Європейського Союзу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України. Тепер короткострокове перебування громадян не повинно перевищувати 90 днів упродовж періоду 180 днів з дати першого в'їзду. Тобто 180-денний період відраховуватиметься тепер з моменту першого в'їзду в Шенгенську зону.


Однак періоди перебування громадян України, які є резидентами у державах Шенгенської зони і мають відповідні дозволи на проживання або мають довгострокові візи, можуть вільно перебувати на території інших країн-членів Шенгенської Зони на термін, що перевищує 90 днів, якщо не існує виключень. Зазначене положення вступає силу 18 жовтня 2013 року.

Крім того, проїзний документ заявника повинен бути дійсний упродовж щонайменше 3 місяців після запланованого виїзду особи з Шенгенської зони. Вказана зміна набула чинності 19 липня 2013 року.

Окрім цього країнам-членам ЄС надано право встановлювати або розвивати двосторонню співпрацю з країнами-сусідами у сфері організації спільних пунктів прикордонного контролю.

Що стосується України, то польська сторона вже заявила, що до кінця цього року і на початку наступного готова ввести в дію два нові пункти пропуску "Грушів-Будомєж" та "Угринів-Долгобичув" з механізмом спільного контролю.

Варто зазначити, що внесені зміни не стосуються таких країн, як Великобританія, Ірландія, Данія.


Джерело: Дело


Від себе, натомість, додамо наступне. Щоб могти легально влаштуватись на працю або мати право записатись на навчальні курси, термін яких перевищує 90 днів в іншій державі-учасниці ЄС, що також входить у Шенген Зону, громадяни України, які є резидентами в Італії повинні мати виключно довготривалий дозвіл на проживання в ЄС, тобто permesso di soggiorno CE per soggiornanti di lungo periodo, яке часто помилково називають "карта ді соджьорно”. Такої більше не існує від 2008 року.

Натомість зі звичайним італійським дозволом на проживання (тобто дозвіл на проживання на визначений термін строком 1 або 2 роки) громадяни України можуть вільно пересуватись по країнах ЄС, що входять у Шенгенську зону терміном, що не перевищує 90 днів від дня в'їзду в ту чи іншу країну. Ці короткі перебування допускаються лише з міркувань бізнесу, туризму, короткострокових навчальних курсів, спортивних змагань, наукових конференцій, політичних заходів, релігійних та культурних мотивів.

Громадяни України, які володіють італійським тимчасовим дозволом на проживання з мотивів праці, навчання чи сімейних мотивів або довготривалим дозволом на проживання в ЄС, прибувши, однак, у іншу країну-член ЄС, що входить у Шенгенську зону повинні у 3-ох денний термін зареєструвати свою присутність в органах громадської безпеки (імміграційна служба поліції) населеного пункту країни призначення. Для цього потрібно мати чинний паспорт для виїзду за кордон, медичну страхову картку (tessera sanitaria) та вищезгаданий дозвіл на проживання. Перелік документів для реєстрації в країнах ЄС Шенген зони можна переглянути в додатку до Європейського Правильника 562 від 2006 року (Regolamento Europeo № 56/2006).

Натомість власники довготривалого дозволу на проживання ЄС можуть вільно працювати і навчатися в інших європейських державах ЄС шенген зони і можуть перебувати в них протягом більше трьох місяців. Це право зазначене Європейською Директивою 109 від 2003 року (в Італії дана Директива була ратифікована через Законодавчий Декрет № 3 від 2007 року). Варто зазначити, однак, що будь-яка держава ЄС Шенгенської зони, за певних умов, може обмежити квоту осіб, які можуть претендувати на право проживання в цих країнах навіть з довготривалим дозволом на проживання. Це пов'язано з вимогою до іноземця підтвердити ним свої фінансові ресурси, завдяки яким він може себе самостійно утримувати, наявність житла з відповідною житловою квадратурою, а у випадку здійснення ним трудової зайнятості, то може зажадати також і трудовий контракт, або декларацію від роботодавця, що він справді прийнятий на роботу і справді працює. Якщо мова йде про іноземця, який вирішив відкрити свій власний бізнес, то в випадку здійснення ним своєї приватної господарської діяльності, він повинен представити компетентним органам наявність достатніх коштів, які відповідно до національного законодавства є необхідними для здійснення цієї діяльності, а також представити всі необхідні документи, ліцензії та дозволи. Якщо ж мова йде про навчання чи професійну підготовку, то держава-член ЄС Шенген зони у якій іноземець навчається може вимагати від нього надання доказів про його впис та навчання у навчальному закладі (довідка з університету).

Колектив ІПП в Італії

Переглядів: 437 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018