Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 19.04.2018, 15:29

Четвер, 19.04.2018, 15:29

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2011 » Грудень » 11 » Посол ЄС: Якщо ситуація не зміниться, Угоду про асоціацію з Україною підписано не буде
17:38
Посол ЄС: Якщо ситуація не зміниться, Угоду про асоціацію з Україною підписано не буде
 
Посол ЄС в Україні
Хосе Мануель Пінту
7 грудня у Києві, в Представництві Європейського Союзу в Україні, напередодні саміту Україна-ЄС відбулася зустріч Посла ЄС в Україні Хосе Мануеля Пінту Тейшейри з представниками окремих асоціацій випускників закордонних освітніх програм.
 
У своєму вступному слові організатор зустрічі Ольга Босак, випускниця американського університету в Австрії, а також учасниця багатьох короткострокових німецьких, французьких та австрійських навчальних програм, відзначила, що метою зустрічі є обговорення ключових для українського суспільства питань співробітництва між Україною та ЄС.
 
Зустріч, за словами О. Босак, ініційована багатьма асоціаціями випускників, серед яких, зокрема, українське товариство випускників Оксфордського університету, випускники Лондонської школи економіки і політичних наук (LSE), українські випускники Коледжу Європи, стипендіальної програми Chevening, Канадсько-української парламентської програми та інших. Така ініціатива, як зауважила організатор, стала відповіддю на потребу ефективного використання потенціалу випускників міжнародних навчальних програм для демократичного розвитку України. Вона також висловила сподівання, що більш тісна комунікація між молодими фахівцями сприятиме більш ефективній взаємодії між державою, бізнесом та громадянським суспільством.

Посол Європейського Союзу в Україні Хосе Мануель Пінту Тейшейра, в свою чергу, наголосив, в якій би країні не вчилися чи стажувалися присутні молоді люди - Норвегії, Канаді чи Новій Зеландії, усі вони поділяють цінності Європейського Союзу - дотримання прав людини, прав меншин, верховенство права, діюча ринкова економіка, "передбачуване та прозоре середовище" для медіа та бізнесу.
 
Дуже важливим є насамперед те, на думку Посла, що випускники навчальних програм розуміють різницю між умовами життя в цих країнах, а також тією ситуацією, що склалася в Україні та інших пострадянських країнах. На відміну від більшості українців, які знають, що "західні країни є більш вільними та процвітаючими та якимось чином відрізняються від України", вони чітко розуміють цю різницю. Так, в країнах Західної Європи "все, в тому числі представники влади, органів державної служби служать громадянам, а не самим собі", чого не відбувається в Україні. І незважаючи на те, що представники української влади на найвищому рівні говорять про необхідність трансформації українського суспільства та європейської інтеграції України, "більшість з випускників закордонних університетів та міжнародних програм розуміє, що ці фрази є здебільшого "слоганами". На сьогодні Україна та ЄС ведуть переговори щодо Угоди про асоціацію, яку описують та чекають як "диво, що трапиться з Україною".

Ключовою проблемою України, на думку Посла ЄС, є те, що після 20 років незалежності вона все ще не досягнула того рівня демократії, який є у країн-членів Європейського Союзу, а також у тих країн, що проходять процес приєднання до нього. Так, період після Помаранчевої революції, як відзначив Хосе Мануель Пінту Тейшейра, був "часом надії на те, що Україна стане більш вільною та демократичною". Було внесено зміни до Конституції, які встановлювали баланс між гілками влади та "давали надію на те, що ситуація в Україні дійсно змінилася". Це "був період плюралізму", коли власне і розпочалися переговори щодо угоди про асоціацію, яка надасть Україні змогу економічно інтегруватися та політично асоціюватися з ЄС, відзначив Посол.

Він також наголосив, що відносини України та ЄС не обмежуються лише переговорами щодо цієї окремої Угоди. Протягом багатьох років Європейський Союз, як підкреслив Хосе Мануель Пінту Тейшейра, надає багатомільйонну фінансову підтримку Україні для впровадження реформ в тій чи іншій сфері. Окрім того, фінансова допомога Україні є такою ж, яку отримують країни, що вже є кандидатами на членство в ЄС. Разом з тим, результати програм та проектів ЄС в Україні не завжди були очікуваними, оскільки заходи української влади, зокрема щодо впровадження законодавства, не мали місця. Водночас, Європейський Союз, як відзначив дипломат, "не буде витрачати кошти своїх платників податків на те, що не відповідає європейським стандартам". Окрім того, події останніх років продемонстрували, що Україна "ще навіть не розпочала процес впровадження механізму стримувань і противаг в системі розподілу влади". Також не відповідають демократичним принципам і політичні справи Ю. Тимошенко, Ю. Луценка, "що є вершиною айсбергу".

Повертаючись до питання переговорів щодо Угоди про асоціацію, Посол ЄС підкреслив, що на сьогодні єдиним питанням, що заважає завершити ці переговори є "перспектива членства України в ЄС". Він нагадав, що 5 років тому, коли переговори розпочиналися, цього питання не було на порядку денному.

Парадоксальним, на думку дипломата, є також те, що Президент України в рамках своєї виборчої кампанії переконував, що "він є європрагматиком та не проситиме у того, що ЄС наразі дати не може, а натомість побудує Європу в Україні". На сьогодні, як зауважив Посол ЄС, цього не спостерігається. Тому ключ до завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію - "в руках В. Януковича". Разом з тим, навіть якщо переговори буде завершено, ситуація в Україні не зміниться, "Угоду не буде підписано, ратифіковано та імплементовано".

Хосе Мануель Пінту Тейшейра закликав представників асоціацій випускників брати активнішу участь в ініціативах громадянського суспільства, а також працювати над підвищенням рівня поінформованості українських питань з питань європейської інтеграції.
 
Янукович у свою чергу на "Investconference in Kyiv 2011" заявив про те, що хоче завершити переговори щодо Угоди про асоціацію з ЄС вже до нового року. "Хочу підтвердити нашу чітку політичну волю завершити непростий переговорний процес щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2011 році", - сказав глава держави.

Загалом президент позитивно оцінив перебіг перемовин як щодо політичної частини Угоди, так і щодо створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Він закликав представників бізнесу підтримати Україну в цьому процесі. "Для багатьох із вас – представників транснаціональних компаній – зняття бар’єрів на шляху торговельних та інвестиційних потоків між Україною та ЄС також має велике значення. Саме тому розраховую на вашу підтримку як адвокатів європейської інтеграції України", - зазначив В. Янукович.

Президент наголосив: саме в рамках свого євроінтеграційного курсу Україна здійснює низку реформ і перетворень. "Усі реформи, які сьогодні відбуваються в державі, – це частина того євроінтеграційного процесу, активну фазу якого ми розпочали понад півтора року тому", - зазначив він. Глава держави висловив переконання, що ефективне впровадження реформ передовсім сприятиме збільшенню інвестиційного потенціалу України.
 
 
Переглядів: 340 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018