Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 20.03.2018, 07:14

Вівторок, 20.03.2018, 07:14

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Серпень » 5 » ПОВІНЬ І ЯК СЕБЕ ПОВОДИТИ?
18:37
ПОВІНЬ І ЯК СЕБЕ ПОВОДИТИ?

Дорогі земляки, два дні тому всі ми дізнались про страшну трагедію, що сталась у містечку Рефрòнтоло, що у провінції Тревізо (регіон Вèнето), яка завдала значних матеріальних шкод містечку і особливо спричинила людські жертви. Оскільки за останній період «водяні бомби» (опади величезної кількості води за надзвичайно короткий період на обмеженій території) в Італії почастішали, то пропоную вашій ласкавій увазі декілька практичних порад, щодо того як себе поводити у випадку повені, яка часто характеризується розливом річок після т.зв. «водяної бомби» або в наслідок сильних затяжних дощів чи прориву дамби.

Рятівники-волонтери НСЦЗ здійснюють рятівні заходи. Світлина сайту news.panorama.it

 

Як поводитись перед повінню?

 

Сьогодні радіо, газети, соцмережі, Інтернет та телебачення є основними засобами масової інформації, тому щодня варто цікавитись прогнозом погоди, оскільки у ньому Держдепартамент Цивільного Захисту Італії періодично подає інформацію про можливі несприятливі погодні умови з чіткими попередженнями або застереженнями, тобто мова йде про так звані «avviso meteo» попередження про несприятливі погодні умови або «allerta meteo» засторога про складні або небезпечні погодні умови.

Слід пам'ятати, що під час і після повені, вода, яка пливе по вулицях є сильно забруднена і несе різний тип сміття, яке у контакті з людиною може завдати їй значних пошкоджень або навіть спровокувати смерть. Крім того, автомобілі і різного роду матеріали, які несе вода з шаленою швидкістю та потужністю, можуть заблокувати цілі вулиці, підземні переходи, підвальні приміщення та окремі проходи. Тому отримавши попередження або засторогу про можливі небезпечні погодні умови, які можуть спровокувати повінь, про що чітко повідомляється Держдепартаментом ЦЗ, заради власної безпеки та інших осіб, необхідно дотримуватись норм безпеки, що визначені в аварійному плані муніципалітету в якому ви проживаєте.

Кожен один населений пункт Італії має свій власний аварійний план на випадок різних надзвичайних ситуацій. Він був розроблений фахівцями ЦЗ, щоб гарантувати безпеку громадянам і тому його слід дотримуватись беззастережно. Довідатись про цей план можна на сайті держадміністрації того населеного пункту у якому ви проживаєте. Називається він «Piano Comunale d'Emergenza». Слухаючи радіо чи телебачення або переглядаючи сайт держадміністрації вашого міста, містечка чи села або селища, дотримуйтесь вказівок, які надає вам служба цивільного захисту вашого муніципалітету.

Якщо ви проживаєте у місцевості, яка в минулому вже стала жертвою повені або якщо ваше помешкання знаходиться на першому поверсі житлового будинку, який розташований неподалік ріки, то отримавши повідомлення від ЦЗ типу «allerta meteo», тобто небезпечні погодні умови, що можуть мати небезпечні наслідки для життя людини, або якщо ви самі зауважили, що затяжні проливні дощі провокують значне підвищення води у річці, яка протікає у вашому населеному пункті і не захищена з обох боків високими пагорбами, то в такому випадку необхідно перенести майно, що знаходиться у вашій домівці на верхній поверх, а якщо такого нема, то зібрати виключно цінні речі і діяти далі за вказівками служби ЦЗ вашого муніципалітету. Переконайтеся, що ваші сусіди, друзі чи рідні або просто знайомі, які теж проживають у даній місцевості, а отже потенційно знаходяться у небезпеці, є проінформованими про ситуацію, що складається.

Якщо ви мешкаєте на верхніх поверхах, то запропонуйте гостинність тим, хто живе на нижніх поверхах, а якщо ви мешкаєте на нижньому поверсі, то попросіть про гостинність у ваших сусідів чи рідних або друзів, які проживають на верхніх поверхах на період небезпеки.

Подбайте заздалегідь про захист вашої домівки та прилеглих до неї приміщень, які розташовані на рівні землі. Заблокуйте надійно двері льоху, стайні, підвалу, гаражу. Якщо у вас є тварини (корови, свині, гуси, качки, тощо), то в такому випадку слід дотримуватись аварійного плану вашого населеного пункту у якому ви проживаєте, що передбачає такий випадок або дочекатись приїзду рятівників цивільного захисту чи пожежників, які здійснюють запобіжні заходи перед повінню.

Якщо повінь вам не загрожує, то радимо залишатися вдома і не виходити на вулицю за жодних обставин. Переконайтесь, що всі члени вашої сім'ї чітко знають правила поведінки у разі виникнення такої надзвичайної ситуації, як повінь, зокрема, чи вміють вони перекрити газ, систему опалення або чи знають вони на пам'ять екстрений номер порятунку, яким в Італії є номер 115. Варто знати, що в деяких регіонах Італії вже діє єдиний європейський номер порятунку, яким є номер 112.

 

Як поводитись під час повені?

Якщо ви мешкаєте в «особняку» і повінь застала вас вдома, то негайно перекрийте газ, систему опалення (якщо мова йде про зиму, весну або осінь) та вимкніть електрику. Для отримання інформації прослуховуйте радіо на вашому мобільному телефоні, а якщо у вашому мобільному телефоні немає радіо, то ввімкніть переносне, що працює на батарейках. Якщо і такого у вас немає, то радимо вам придбати його собі. Воно може стати вам у пригоді. Ні в якому разі не торкайтесь вологими руками або ногами проводів електричного струму, електрощитків, тощо. Після належного закриття вхідних дверей та їх укріплення, перейдіть на верхній поверх, а якщо такого немає, то підніміться у піддашшя.

Якщо ви мешкаєте у багатоповерховому будинку, то в жодному разі не користуйтесь ліфтом. Під час повені не переховуйтесь у підвалах чи гаражі, а також не намагайтесь врятувати ваші речі, які у них знаходяться, наприклад, автомобіль, сільськогосподарська або інша техніка. Ви можете несподівано опинитись під водою, бути заблокованими різного роду предметами, які несе вода і навіть можете бути зметені потоком води. Рятувати речі слід перед настанням повені, а не під час повені! Якщо на їх порятунок не було часу, то краще залишити все як є, адже життя цінніше від речей!

Повінь у регіоні Венето. Світлина сайту formiche.net

 

Як діяти, якщо повінь застала вас на вулиці?

Допоможіть інвалідам або/та людям похилого віку чи дітям, які знаходяться на вулиці сховатися у надійне місце (багатоповерхові будинки, високі пагорби, тощо).

Не пийте воду з крана! Вона може бути забруднена. Уникайте використання автомобіля, оскільки ударна хвиля води може легко взяти його в полон. Якщо це неможливо, то користуйтесь ним лише у крайньому випадку. Проте в кожному разі тримайтесь подальше від затоплених територій, проїздів під мостами і в жодному разі не намагайтесь дістатись до вашої домівки чи іншого місця призначення, якщо вони вже затоплені або можуть бути затоплені.

Віддаліться від затопленої зони якомога дальше і, якщо можете, намагайтесь знайти притулок у безпечному місці. Не наближайтесь до берегів річок, не зупиняйтесь на мостах або пішохідних доріжках, які пролягають вздовж ріки. Не заходьте у підземні переходи, оскільки такі затоплюються найшвидше.

Світлина сайту tg24.sky.it

Якщо ви є на екскурсії, то довіряйтесь лише тим, які досконало знають дану територію і здатні відвести вас у безпечні райони. Підніміться на більш високі місця і не зходьте з них у жодному разі. Уникайте прогулянки під штучними насипами. Не намагайтесь сховатись під деревами, оскільки вони притягують блискавки під час грози.

Використовуйте мобільний телефон або громадський таксофон лише у випадках реальної необхідності, щоб уникнути перевантаження ліній, які повинні бути вільними для здійснення рятівних заходів рятівниками цивільного захисту та пожежниками.

Уникайте контакт з водою. В таких випадках вода є забрудненою бензином, нафтою, стічними водами з каналізацій, тощо. Окрім цього вона може містити в собі електричний заряд через наявність підземних ліній електропередач.

Після прибуття у безпечну зону, приділяйте велику увагу вказівкам, які надаються населенню рятівниками цивільного захисту по радіо, телебаченні і через службові автомобілі Національної Служби Цивільного Захисту Італії (Protezione Civile), а в Україні - Державної Служби з Надзвичайних Ситуацій (ДСНС).

Стосовно України, то на превеликий жаль, в Україні ще не існує Національної Служби Цивільного Захисту як і не існує Міністерства, або окремого незалежного Держдепартаменту Цивільного Захисту України, а є лиш їх гібриди, тобто МНС та її ДСНС, які потребують негайної докорінної реформи, а не звичної зміни таблички у вигляді “реформи”, як це було прийнято робити в Україні до 2014 року. Тому в Україні у випадку повені приділяйте велику увагу вказівкам, які надаються населенню пожежниками ДСНС, оскільки інших в Україні не існує, а єдиній спеціалізованій волонтерській асоціації (Українська Служба Порятунку), яка вже понад десяток років успішно діє в Україні, щоправда з обмеженими можливостями через відсутність в Україні закону України про «Волонтерські асоціації цивільного захисту», не надається на законодавчому рівні офіційного визнання (як оперативної структури у СИСТЕМІ цивільного захисту України, можливо це станеться після реформи МНС), відповідного фінансування і мандату виконувати рятівні функції у випадку надзвичайних ситуацій. Чому так є в Україні? Бо у державних мужів переважає радянська, а не європейська ментальність, які на превеликий жаль, так ще і не збагнули, що рятівники — це не лише пожежники, але й спеціалізовані волонтери. Так стоять справи у країнах ЄС і Україні теж слід перейняти такий досвід роботи, оскільки він є частиною євроінтеграції. Але повернемось до нашої основної теми.

Як поводитись після повені?

Звертайте увагу на ті місця у яких вода відступила. На землі можуть бути змії, скло, небезпечні матеріали. Окрім цього дно доріг може бути ослаблене і може провалитися під вагою вашого автомобіля.

Викиньте негайно продукти, які були в контакті з забрудненою водою.

Звертайте увагу на каналізації, септичні канали, пошкоджені колодязі. Вихлопні системи можуть бути пошкоджені і можуть бути джерелами різних серій ризику.

 

ЕМЕРГЕНТНА СУМКА

Для кожної однієї сім'ї, особливо це стосується тих сімей, які живуть поблизу річок, або у долинах гірських місцевостей і в минулому вже зазнавали потопів, дуже корисно мати вдома так звану «емергентну» сумку та щоб кожен член сім'ї знав де вона знаходиться, щоб у разі виникнення певної надзвичайної ситуації, до неї можна було б легко дістатись і мати її при собі. «Емергентна» сумка повинна містити такі речі:

 1. Аптечка першої медичної допомоги з медикаментами;

 2. Продукти харчування довготривалого терміну;

 3. Тепле взуття (або в крайньому випадку - гумовці);

 4. Запас питної води (бодай 3 пляшки по 1,5 літри);

 5. Непромокаючий легкий одяг та клійонка (церата);

 6. Ліхтарик з резервним живленням (батарейки);

 7. Радіо з резервним живленням (батарейки);

 8. Ніж і сірники;

 9. Ксерокопія документів, що засвідчують особу (карта ідентичності, закордонний паспорт, посвідчення водія);

 10. Резервні ключі від будинку;

 11. Цінності (готівка, ювелірні вироби);

 12. Ручка і зошит.

 

 

 

А. Грицевич

рятівник-волонтер НСЦЗ Італії

 

Переглядів: 1011 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018